Gyere ​hozzám karácsonykor! 49 csillagozás

Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

A White család a hólepte Aspenben gyűlik össze Rosie karácsonyi esküvője alkalmából. Elsőként a szülők, Maggie és Nick érkeznek. Örülnek a lányuk boldogságának, de közben súlyos titkot rejtegetnek: saját házasságuk zátonyra futott, sőt a válás is elkerülhetetlennek látszik. Miután az utóbbi hat hónapban külön éltek, végképp nem örülnek neki, hogy összezárják őket ebben a romantikus téli mesevilágban.
Rosie nővére, Katie szintén tart az esküvőtől. Aggódik, hogy impulzív, kedves, kissé naiv húga hibát követ el, ezért elhatározza, hogy megmenti önmagától. Kérdés persze: a vőlegény jóképű tanúja, Jordan hagyja-e, hogy közbeavatkozzon.
A leendő menyasszony nagyon szereti a párját, de mostanra komoly kétségei támadtak. Már mindenki megérkezett az esküvőre, mégis hogyan mondhatná el nekik, hogy nem biztos a dolgában?!
A nagy nap egyre közeledik, és az érzelmek mindinkább elszabadulnak – ezt a karácsonyt egyikük sem felejti el soha!

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Vinton, Budapest, 2021
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635403592 · Fordította: Szabó Júlia
Vinton, Budapest, 2021
416 oldal · ISBN: 9789635403608 · Fordította: Szabó Júlia

kratas P>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Nem kezdődött jól a történet, igazából Dan-en és Jordan-en kívül az összes többi szereplőt nem kedveltem meg. Jó, még Dan anyja se volt annyira antipatikus, bár ő meg túl hmm.. használjuk a határozott kifejezést :)
Katie esetében értem a mozgatórugókat, de nagyon nem tetszett amit művelt Rosie-val. Jó, biztos könnyebben el tudnám fogadni, ha lenne testvérem, de akkor is, nekem ő olyan volt, mintha a saját keserűsége miatt mindenkinek el akarná venni az örömöt az életéből.
Maggie és Nick cukik voltak, de ott is Maggie önbizalomhiánya elég sokat rontott a kis kedves romantikus történeten, amit igazából vártam.

Navi>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Jó volt, megadta a kellő hangolódást a karácsonyra.
Tetszett a karakterek fejlődése, hogy honnan hová jutunk el, bár szerintem a két lány közül Rosie sokkal érettebben gondolkozott, mint Kaktusz Katie.
Folyamatosan a Sok hűhó semmiért lebegett a szemem előtt, csak nem Olaszországban játszódott nyáron, hanem Aspenben és télen. De kikapcsolódásnak és hangolódásnak tökéletes volt.

Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Sarah Morgan alkotásai hol nagyon tetszenek, hol iszonyatosan nem. Ezzel most igazán nagy szerencsém volt. Már a legelején megszerettem. Jó, hogy több szálom futottak az események. Egyedül azt bánom, hogy nincs tovább. Szívesen olvastam volna még róluk.
Maggie szerint az idősebb lánya, Katie a megbízható és megfontolt volt, vele ellentétben a kisebbik Rosie kalandvágyó és szeleburdi.
Rosie logikátlan viselkedése engem taccsra tett. Őt nem kedveltem.
Katie szála nem bántam volna ha kicsit erősebben ment volna, de persze a szülők története is megérdemelt volna több oldalt. :)

Sari>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Sarah Morgannek ezzel a karácsonyi könyvévv is megvett❤
Egy kis csoda volt❤

rita_kalydine P>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Karácsony van, úgyhogy úgy érzem, ez az egyik legjobb könyv, amit most olvashattam. Romantikus volt, vicces, tökéletes karácsonyi pár órás kikapcsolódás. Még egy kis csavarral is megfűszerezve, de azért megnyugtató volt a tudat, hogy biztos lesz a heppiend. Több szál is volt, fiatalok románca, házasság megmentése, gyász utáni újrakezdés, munkahely váltás… Szerettem olvasni!

B_Bri>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Tetszett, hogy rögtön a történetbe csöppentünk bele, habár utána számomra kissé lelassultak az események.
A főszereplők között mindenféle személyiség megtalálható, biztosan magunkra ismerünk valamelyikükben (és a szerző összes könyvében ugyanezek a típusok találhatóak meg).
Kellemes, téli hangulatúak a leírások.
Összességében nem hagyott bennem mély nyomot a történet, de kellemes olvasmány volt.

sahi P>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Olvastam már jobbat az írónőtől. Rosie nővére Katie jó darabig idegesített a könyvben, annyira túl tökéletes akart lenni, annyira nem akart beengedni az életébe segítő kezet, hogy már sok volt. Rosie és Dan aranyosak voltak. A karácsonyi hangulat és persze a hegyek, a hó vonzó volt. Szívesen elmennék egy ilyen helyre pihenni. Persze mindenkinek voltak problémái, a lényeg, hogy szórakoztató és szívszorító is volt egyben. A látszat pedig gyakran csal, ez itt is bebizonyosodott és persze a titkok is kiderülnek.

Annemary>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Havas Aspen, csodálatos hegyvidék, erdei házikó, Hókunyló, lombház és hó hó hó :)
Ráadásul karácsonykor, esküvőre készülve? Mi kell még, pláne a legjobb hangulatomban. Érzelmes, igazán magával ragadott a könyv.
Rosie férjhez megy, ezért a családja Aspenbe utazik az esküvőre. Katie, Rosie nővére, megkeseredett, ráadásul valami tragikus dolog is érhette, mert úgy indul el, hogy mindenáron meg akarja akadályozni Rosie esküvőjét. Hisz a húga nem tudja mit csinál. Mintha Katie a saját keserűségét szeretné rávetíteni.
A szülők, Maggie és Nick, nem árulják el gyerekeinek, hogy épp válni akarnak és fél éve különélnek. A színlelés jó ötletnek tűnt, ajándék romantikus programokon vesznek részt, de ahogy közeledik a nagy nap, biztos, hogy minden csak a látszat kedvéért történik?
Közben Rosie, akit Katie próbál elbizonytalanítani, fura gondolatokkal küszködik…
Dan is megtudja Rosie bizonytalanságát és lefújja az esküvőt. Vajon kibékülnek még?Jordan, a vőlegény ,Dan legjobb barátja, Katievel egy éjjelre az erdei kis házban reked. Lehet megtudjuk Katie miért ilyen megkeseredett és mi történt vele? Vajon leomlanak a maga köré épített falak?
Maggie és Nick vajon meg tudják beszélni mi vezetett a házasságuk elhidegüléséhez?
Jó kis kalamajka. De vajon a végén minden happy lesz?
Olvassátok el :)

k_beby P>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Nagyon tetszett ez a könnyű karácsonyi történet. Rosie Aspenben fog férjhez menni, ahova az egész családját meghívja. Először a szülők érkeznek, de Rosie édesanyja nem bírja a repülést, ezért az úton kicsit többet iszik a kelleténél, úgyhogy már az elején kellemetlen helyzetbe hozza a vőlegénye előtt. Másnap a nővére, Katie érkezik, aki mindenáron szeretné megakadályozni húga esküvőjét, mert megvan győződve arról, hogy pár hónapos ismeretség után nem lehet elköteleződni egymásnak. Vicces jelenetek, kalamajkák sora következik, jókat derültem. A végére annyira összegubancolódnak a dolgok, hogy félő, már az esküvő se lesz megtartva. De természetesen happy end a vége.
Az írónő annyira gyönyörűen írja le az aspeni tájat, hogy legszívesebben fognám magam és már indulnék is.

KyraRose>!
Sarah Morgan: Gyere hozzám karácsonykor!

Tökéletes karácsonyi hangolódó kötet, számomra legalább is. Igazából Rosie számomra kiakasztó egy személyiség volt. spoiler Ha ez lett volna az egyetlen momentum ami kiakasztott, de Rosie konkrétan csak sodródik az árral és totálisan hagyja magát befolyásolni. Katie karaktere nagyon tetszett, vele tudtam azonosulni és a karakterfejlődése látványos volt. Maggie és Nick pedig rettentő cukik voltak. Ahogyan újra megismerték a másikat és hagyták kibontakozni önmagukat szívmelengető volt számomra. Dan és Jorden kicsit túl tökéletesek, ez nem jelent gondot de néhol nem biztos, hogy a tetteik és a reakciójuk a valóságban is ilyen lett volna.
Igazából egy csupaszív karácsonyi kötet ez ami megmelengeti az ember szívét. És persze ráveszi, hogy bakancslistára tegye Aspent.

zuna19>!

– Az emberek nem csak jó dolgokat csinálnak. Ilyen az élet.

zuna19>!

Fontos, hogy az ember tudja, mit csinál, és legyen rá jó oka.

zuna19>!

– Pocsékul nézel ki, Katie.
– Kösz, igazán kedves vagy.
– Folyton dolgozol, szórakozni sosem mész, és ha hazajössz, akkor vagy Kaktusz Katie-vé változol, vagy elalszol a tévé előtt.
– Kaktusz Katie-vé?
– Amikor szúrós vagy, és kötekedő.
– Értem. Figyelj, ha véletlenül eszedbe jut, hogy meglocsolnál, fogj egy üveg vodkát!

Silverlight>!

Szégyelte bevallani, hogy fél. Pedig félt, nem is kicsit. Félt, hogy jobban szeret majd valakit, mint amennyire az illető őt.”

266. oldal (Vinton, 2021)

Keresztes_Petra>!

A házasság azt jelenti, hogy egymásba kapaszkodunk, miközben az élet göröngyös terepén haladunk előre. És lehetőleg soha nem engedjük el egymást.

zuna19>!

– Nocsak! Baljós doktornő, az örök derűlátó.
– Nem Baljós doktornő vagyok, hanem Reális doktornő, köszönhetően annak a sok évnek, amit itt töltöttem a sürgősségin. Ha az embert mindennap pofon vágja a valóság, gyorsan leszokik az indokolatlan optimizmusról. Az életben nincs semmi állandó, semmi kiszámítható, ezt te is tudod.
– Egy okkal több, hogy kiélvezzük a ritka, boldog pillanatokat.

zuna19>!

– Állhatatlan vagy, és meggondolatlan – mondta a tükörképének halkan. – Két lábon járó katasztrófa.

zuna19>!

Rosie lehunyta a szemét, és nekidőlt a falnak. Mitévő legyen? Valahogy vissza kellene találnia abba a lelkiállapotba, amiben a telefonálás előtt volt. Vagy leállítani ezt az egész folyamatot. De hogyan lehetne kiugrani ebből a száguldó vonatból úgy, hogy önmagának és a többi érintettnek se okozzon sérüléseket? Ez itt most nem egy nyelvtanfolyam (egyszer a határidő után gondolta meg magát, hogy nem franciát, hanem inkább olaszt szeretne tanulni), ahol az ember bármikor újra fontolóra veheti a lehetőségeit.

Lucapoca>!

..jó érzés, hogy az élet nehéz pillanataiban az ember nincs egészen egyedül.

393. oldal - Katie (Vinton kiadó, 2021)

Silverlight>!

Mary ismét feléje nyújtotta a kekszes tálat.
– Akkor én is adok egy kis gondolkodni valót: soha nem késő hóembert építeni, Gayle. Soha nem késő táncolni, nevetni, sütit sütni vagy szerelembe esni. Soha.

311. oldal (Vinton, 2021)