Vágyak ​és varangyok (Magic in Manhattan 2.) 20 csillagozás

Sarah Mlynowski: Vágyak és varangyok

A boszorkányos bonyodalmak folytatódnak. Rachel mamája, aki boszorkány, nem hajlandó varázsolni. Vagy mégis? Honnan kerül hirtelen elő annyi udvarló, hogy szinte sorban állnak nála? Melyikük az igazi? Rachel húga, Miri, szintén boszorkány, de ő még csak tanulja a mesterséget. Talán túl sokat akar, és nem sikerül egyszerre megoldania a világ összes gondját a bozóttüzektől a bálnák pusztulásáig. Valami mindig félrecsúszik… Miért nem lesz a rút varangyból mesebeli királyfi? És hogyan kerülnek tehenek az iskola tornatermébe? És miért nem az szeret bele Rachelbe, akinek kellene? Rachel pedig legnagyobb bánatára továbbra sem boszorkány. Ötleteivel és jóakaratával mégis neki sikerül helyrehozni sok-sok elrontott varázslatot. Pedig továbbra sem tartozik a menők közé. És a szalagavatóra sem megy el. Lehet, hogy ez az igazi mágia?

Eredeti megjelenés éve: 2006

Móra, Budapest, 2008
244 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631184280 · Fordította: Kada Júlia

Rachel Weinstein · Tammy

lenne P>!
Sarah Mlynowski: Vágyak és varangyok

Nagy nehezen végre elkezdtem ezt az ifjúsági regényt, amit egy hirtelen ötlettől vezérelve vettem ki egy falusi könyvtárból. Szóval nem tudom miért, de végül is kivettem és tartogattam, mert hangulatom nem volt hozzá. Aztán tegnap délután és ma reggel a nagy munkanélküliségben elolvastam.
Az egész könyvből az illusztráció (vagy inkább egy illusztráció sokszorosítva?) nem tetszett. Ez a bizonyos (borítón látható) varangy szerepel minden fejezet elején mindenféle helyzetben: nagyítva, kisebbítve, oldalra fektetve, felülről lógatva stb. Szóval nem túl nagy ötlet.
Maga a könyv, a történet aranyos, szerethető és valóságos szereplőkkel, leszámítva, hogy boszorkány egy némely szereplő. De itt ez sem számít természetesnek szóval minden rendben. A főszereplő leány, Rachel (zsidó-boszorkány leszármazott, hmm…) nekem nem volt túl idegesítő vagy hisztis, a saját elviselhetetlen 14 éves énemhez képest. A végére már tényleg felnőttesen és felelősen gondolkodó tini vált belőle.
Ahhoz képest, hogy egy sorozat második részét olvastam most először, egyáltalán nem volt zavaró, mindent értettem. És bár nem áll szándékomban továbbolvasni most, de azért ajánlom minden kamasznak! Szórakoztató volt.

Lahara IP>!
Sarah Mlynowski: Vágyak és varangyok

Jó, kis élvezhető tinikönyv. Felső tagozatos koromban imádtam az ilyeneket.

Szelén>!

– Cápalesen is voltam.
– Tessék?
– Egy ketrecben álltam a víz alatt, és körben mindenütt hatalmas pörölycápák! Szuper volt.
– Ez biztonságos? Minek csináltad?
– A ketrec tökéletes védelmet nyújt. Hogyhogy minek? Másképp hol láthatnék cápát?
Állammal Jewelre, Melissára és Stephyre bökök, aztán megint felhajtom a garbóm nyakát. Azok a lányok igazi cápák a gimnázium tengerében. – Talán ketrecet kellene vinnem az órára.

44-45. oldal - Nem veszett nyoma, nem merült feledésbe (Móra, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Rachel Weinstein · Tammy

Magic in Manhattan sorozat · Összehasonlítás