Pipőke ​cipője (Tükröm, tükröm… 2.) 15 csillagozás

Sarah Mlynowski: Pipőke cipője

Egyszer volt, hol nem volt… valamikor réges-régen az öcsémmel normális gyerekek voltunk. A következő pillanatban egy tükör beszippantott bennünket, és átröpített Hamupipőke mesevilágába.
De itt minden összezavarodott! Hamupipőke eltörte az üvegcipellőt, és felsértette a lábát. Hogyan illik így rá másnap a cipellő párja? Ha nem lesz rá jó a cipő, nem veszi feleségül a királyfi, és nem élnek boldogan, amíg meg nem halnak.
A tündér keresztanya is csak akkor segít, ha Hamupipőke a saját lábára áll (és nem csak szó szerint)! Önálló kereset, saját lakás kell neki. Ha Hamupipőkének segítünk beindítani élete nagy vállalkozását, a mese is visszazökken a megszokott kerékvágásába. Drukkoljatok!

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra

Móra, Budapest, 2014
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631197464 · Fordította: Vándor Judit · Illusztrálta: Keszeg Ágnes

Jonah · Abby

nana1>!
Sarah Mlynowski: Pipőke cipője

Egy karriervágyó Hamupipőke létrejöttének története meglehetősen modern elemekkel megtűzdelve, egy csöppnyi időutazással fűszerezve. Mert a mesék mindig varázslatosak, és most ezen jókat lehetett kuncogni. Pizza és Hamupipőke? Hm….És valahogy valami hiányérzetem van az olvasmány kapcsán. Talán túl rövid? Vagy túl modern? Túl mai?

lenne P>!
Sarah Mlynowski: Pipőke cipője

Tetszik, tetszett ez a kis sorozat. Ötletes, mosolyogtatós, aranyos.

Melia>!
Sarah Mlynowski: Pipőke cipője

Nagyon tetszett, hogy Hamupipőkének bizonyítania kellett. Végre nem csak egy üresfejű lány, akinek az a legfontosabb dolog az életében, hogy hozzá menjen a herceghez.

H_Andi>!
Sarah Mlynowski: Pipőke cipője

Ez a könyv is, akárcsak az első olyan, mintha Chris Colfer Kívánságvarázslatának gyerek verziója lenne. Furcsa, hogy két író majdnem azonos időben, egymástól függetlenül hasonló ihletet kap. Ez a rész Hamupipőke történetét dolgozza fel spoiler
Hogy a grafikáról is szóljak: nem valami nagy szám, de ebben a részben legalább „történethűre” sikeredett.

Meryl P>!

A szemem sarkából megpillantom a királyfit.
Tudom, hogy ő az, mert:
1. Jóképű.
2. Fiatal (nem lehet még húszéves).
3. Valami királyi bíborköntöst visel. (Vagy fürdőköpenyt a pizsamája felett, de ezt nagyon kétlem.)
4. Korona van a fején.
5. Egy csapat lány veszi körbe. Vihognak, és rázzák a hajukat. Mintha randis valóságshow-t néznék, amit anyu szokott, amikor még volt ideje tévézni. A lányok rettentő ostobáknak látszanak. Annyira kínosan érzem magam miattuk!

31. oldal - Negyedik fejezet: Szia, bál! (Móra, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Abby
Meryl P>!

Nincs a világon, aki nála pocsékabbul söpörne. Csak rohan, és összevissza hadonászik a partvissal. Azt hiszem, több így a por, mint eredetileg volt.
– Figyelj, Jonah, figyelj!
Egy porcicát söpör a számba.
– Jonah! – kiáltom, és köpök.
– Bocsánat – mondja, de nevet, ezért nem hiszem, hogy komolyan gondolja.

85. oldal - Tizenkettedik fejezet: Akkor most mi lesz? (Móra, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Abby · Jonah

Tükröm, tükröm… sorozat · Összehasonlítás