A ​Pimasz és a Fenevad (A Keményöklű Gazfickók 2.) 170 csillagozás

Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Három ​fivér, akiket összeköt egy titkos eskü… És a nők… akik térdre kényszerítik őket.

A Lady terve

Lady Henrietta Sedley azt tervezi, hogy miután betölti huszonkilencedik életévét, átveszi apja üzleti vállalkozását, saját vagyont szerez, és a saját életét fogja élni. Mivel esze ágában sincs férjhez menni, első lépésként az érzéki örömökbe akar belekóstolni, gondolván, úgyis kénytelen lesz róluk lemondani a jövőben. Minden Hattie terve szerint alakul… amíg rá nem talál a hintójában egy összekötözött férfira, akinél jóképűbbet még életében nem látott, és aki keresztülhúzhatja a számításait.

A Gazfickó ajánlata

Amikor Whit – Covent Garden királya, akit mindenki csak Fenevad néven ismer – magához tér egy hintóban Hattie lába előtt, csak ámul különös szabadítója láttán, főleg miután rájön, miféle örömökre vadászik az éjszaka leple alatt… éppen az ő felségterületén. Örömmel ajánlja fel a Ladynek, hogy minden vágyát teljesíti… Ám ennek ára van.

A… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

384 oldal · ISBN: 9789635972906 · Fordította: Margittay
384 oldal · ISBN: 9789635972913 · Fordította: Margittay
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635972890 · Fordította: Margittay

Devon Culm "Devil" · Felicity Faircloth · Lady Henrietta Sedley · Saviour Whittington "Beast" · Annika "Nik" · Lady Eleanora Madewell

nicosia P>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Nem volt rossz ez a kötet sem, de egyre inkább az az érzésem, hogy a „Keményöklű gazfickók” eddigi kötetei csak felvezetést jelentenek Ewan történetéhez. Hattie és Whit aranyosak voltak együtt, működött köztük a kémia, mégis valahogy feledhetőek. A regény cselekménye eléggé hasonlított Felicity és Devil regényéhez, és alapvetően az energiák is hasonlóan működtek a cselekményvezetésben, a szereplők közt és általában a környezetrajz tekintetében is. Tény, hogy a szerző stabilan tartja a színvonalat, de igazán ebben a regényben nem hozott újdonságot. Nyílván a viktoriánus kornak ad egy új megközelítést a főszereplők hátterével, és a dokkok világának megmutatásával, de ez már megvolt az előző részben is. Szóval azt hiszem én már csak várom Ewan történetét.

Kriszta_89 P>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Annyira tetszik, ahogy a 19. századi pompát egybefonja a piszkos londoni alvilági élettel. Különleges atmoszférát teremtve meg ezzel, ami megágyazza a két külön pólusból létrejövő feszültséget. Már az első oldalak beszippantottak és alig vártam, hogy újra a kezembe vegyen és olvassam.

Hettie-t csíptem nagyon, Ő az aki nem áll bele a társadalmi normákba, a saját lábán akar megállni. Egy olyan korban, ahol a nők csak feleségek és anyák lehetnek, dolgozó nő aligha, valaminek a vezetője pedig elképzelhetetlen. A házassághoz sem úgy viszonyult, ahogy akkor az elvárás. Igazi feministának mondanám, lehet ezért is találtam a személyében picit magamra :) Azt azért nem mondom, hogy nem voltak részek, amikor túltolta ezt és idegesített, de szerencsére ez az arány nem esett át a ló túloldalára.
Jó volt megismerni a Gazfickók történetét is, ami szépen lassan bontakozott ki a könyv végééig.
Fél csillag levonás a szokásos bajom miatt, tudtam mivel állok szemben, de még így szemet hunyva is túltoltnak éreztem az erotikus leírást, de túllendültem rajta és csak a történetre koncentráltam. Remélem a következő részt hamarosan hozzák és olvashatom! :)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Jó ez a sorozat, nem kell feltétlenűl hercegnek vagy grófnak lenni a főhősnek egy történelmi románcban, hogy az ember jól szórakozzon. Mert Beast, Devil fivére biztosan nem herceg, de nem is elveteműlt gazember. Hettie, a hősnő pedig nem a világszép nádszálkisasszony, sokkal inkább egy nagyszájú, céltudatos amazon. A lényeg, hogy ők tökéletesen összeillenek, és a történet a +18-as jelenetek nélkül is teljesen rendben lenne, mert van cselekménye. Nem tudom, hogy ezek után Ewan hogyan lesz szimpatikus ( ezt Andrewsék is meglépték Hugh d'Ambrayval), mert idáig ő volt a legnagyobb gazember, de kíváncsian várom a folytatást.

DarknessAngel>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Szuper folytatás volt, viszont számomra az első részt nem sikerült leköröznie. Ettől viszont nagyon szórakoztató olvasmány, szép szerelmi szállal. Hettie egy erős női karakter, aki tudja mit akar és meg is van a terve, hogyan érje el ezeket. Whittel nagyon jó párost alkottak, tetszett, hogy a férfi sosem hagyta magát, nem egyezett csak úgy bele Hettie feltételeibe, mivel tudta, hogy nincs rá szüksége. Egyedül nekem a humor hiányzott a könyvből, hisz az 1.részben az annyira jó volt. Itt is voltak szórakoztató jelenetek, beszólások, de nem azok a hangosan nevetősek.
A történet végén levő dráma már picit sok volt, főleg Whit részéről, aki még mindig próbálta kímélni Hettiet, holott a nő már 20x elmondta neki, hogy mit akar.
Ewan karektere érdekesnek tűnik. Kíváncsian várom az ő könyvét is.

Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Nem rossz értelemben mondom, de Sarah MacLean kiszámítható, mindig azt adja, amit várok.♥️
Alapvetően sosem csalódom, még akkor sem, ha nem rukkol elő semmi fergetes újdonsággal. Egyszerűen azért, mert jó olvasni, szeretem a karaktereit, és ezzel a sorozattal nagyon könnyen megvett magának… Így az sem meglepetés, hogy számomra ennek a résznek az egyik fő pozitívuma, hogy Devil és Felicity is többször visszaköszönt. ♥️

Trice29 P>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Igazán szórakoztató könyvet adott ki Sarah a kezéből, szerencsére most már sokadjára.
Nagyon jól szórakoztam Hattie és Whit csatározásaiban. Külön élveztem, hogy nem szokványos testalkatú hősnőt kaptunk ♥
A történet viszont kicsi hiányt hagyott bennem.
Kíváncsi vagyok Grace könyvére, belőle még csak nagyon érintőlegesen kaptunk.

latenight_reader P>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Véleményem szerint Sarah MacLean ennek a műfajnak az egyik koronázatlan királynője. Egyszerűen fantasztikus, ahogy csűrni-csavarni tudja a szálakat és a vasöklű gazfickók által beavat bennünket az akkori londoni élet legsötétebb bugyraiba. A könyv mindamellett, hogy kifejezetten érzéki és érzelmes, még a történelmi pontosságra is törekszik, hiszen, ahogy azt az utószó szintén megemlíti, nem kevés kutatómunka áll e sorok mögött. Whit és Hattie története pedig igazán magával ragadóra és szenvedélyesre sikeredett. Imádom az írónő által megteremtett főhősnőket, de Hattie kifejezettem a szívemhez nőt, a pimaszságával, a rendíthetetlen akaratával és az élethez való hozzáállásával. Egy olyan nőt ismerhettünk meg a személyében, aki többre vágyik, mint amit eddig az élettől kapott és sokkal komolyabb ambíciókkal rendelkezik, mint az akkori hajadonok többsége. Céljainak eléréséért bármire hajlandó, még arra is, hogy alkalmi viszonyba bonyolódjon egy ismeretlen férfival, hiszen eljött Hattie éve, az az év, amikor minden vágya valóra válhat. És ki lehetne jobb partnere ebben, mint egy hasonlóan ambiciózus, mindenre elszánt Fenevad, a Covent Gardeni csempészek egyik rettenthetetlen feje, Whit, aki a sok morgás ellenére egy kimondottan szerethető férfi, tele elfojtott érzelmekkel és a szeretteire irányuló mérhetetlen védelmezői hajlammal.
Szóval, nagyon megszerettem ezt a részt és sokkal jobban tetszett, mint a sorozat első része. Örülök, hogy jobban megismerhettük ezt a szótlan, ámbár a félelmetes hírneve ellenére mégis emberséges Fenevadat. De ahogy már az előző rész során is megfogalmazódott bennem, most is azt mondom, hogy ide nekem Ewan részét, de gyorsan.

B_Kittina P>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Megvoltam győződve, hogy az előző részét is olvasnak ennek a könyvnek, de rá kellett döbbennem, hogy nem. :D
Se baj, így is feltudtam venni a fonalat a történetet illetően, teljesen érhető volt számomra.
Többször leírtam már, de nekem SM nem tud csalódást nyújtani, de ennél a történeténél valami ici-pici varázs hiányzott. Nagyszerű történet, képtelen kezdéssel, de valahol, valami nálam “félrement”.

Imádom az olyan történelmi romantikus, ahol nem csak a fényűzés és a bálok vannak a főszerepben, hanem bemutatatja az igazi, sötét arcát is a városnak, a korszaknak.
A szereplőket szimpatikusnak találtam. Hattie egy igen humoros, határozott, okos és nem utolsó sorban céltudatos vénlány fiatal hölgy, aki elhatározza, hogy a megváltoztatja az életét, és a saját lábára szeretne állni. Igen ám, csak egy kis hiba csúszott a tervében, amikor Fenevad felbukkan az életében.
Whit…♥♥ Fantasztikus karakter volt, szívfacsaró múlttal. Egy pillanat alatt szikrázott a levegő kettejük között. A közös jelenetek voltak a fénypontjai a regénynek.
Maga a történet izgalmas volt, a cselekmény is pörgött ,a könyv pedig olvastatta magát.
Jöhet az első rész!♥

384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635972890 · Fordította: Margittay
Bagneso>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Sarah MacLean ezúttal rendesen megadta a módját a szerelem kibontakoztatásának! :) Mondom ezt egyszerre pozitív és negatív értelemben is, mert őszintén szólva olykor kicsit túlírtnak éreztem egyes részeket, de közben meg mégis olyan jó volt beburkolózni minden egyes szavával, amit papírra vetetett, elmerülni bennük és elhinni őket, amikből aztán kirajzolódott előttem ennek a két erős, céltudatos, lojális és karakteres embernek a szerelme. Hattie tényleg pimasz volt, tudta, mit akar, és nem is félt tenni érte, mégha vissza is tartotta a kisebbrendűség érzete, Whit pedig, bár fenevadként nevezték, valójában az egyik legpozitívabb és jószívűbb főhős volt, akiről valaha olvastam. Volt kalamajka bőven körülöttük, amit leginkább önmaguknak köszönhettek persze, hisz egyiken sem engedtek a makacsságukból, ami egyiküknél az elveket, másikuknál pedig a terveket illette. Az írónő hosszan taglalt fejezeteket áldozott a csörtéikre, amikben bár többször is ugyanazokat a köröket futották, de mindezt magába feledtette a történet hangulata és romantikája, mert ahogy írtam is, a szenvedélynek is tisztességesen megadták a módját, ami így tökéletesen szórakoztató is volt! Majd pedig egy gyorsan lezajló, de izgalmas és szívszorító végkifejlet a tökéletes lezárást is elhozta. Külön öröm volt olyan mellékszereplőkről is olvasni közben, mint páldául Nora, vagy Nik, de a Covet Garden szedett-vedett lóti-futijai is mind idesorolható. Ezért ha néha el is nyúlt egy-egy jelenet, mindig történt valami fordulat, vagy egy romantikus pillanat, esetleg egy vicces közjáték, amitől összességében nagyon tudtam élvezni és átélni az olvasottakat, és egyszerűen öröm volt órákat ebben a történetben tölteni, ebben az időben, körülmények és emberek között. A lényeg azonban még csak most következik, hiszen már az első rész óta Ewan és Grace történetére vagyok kiéhezve, aminek most már tényleg eljött az ideje, és alig várom is, hogy olvashassam! Remélem, a kiadó nem késlekedik vele sokáig! ;) :)

perpetua P>!
Sarah MacLean: A Pimasz és a Fenevad

Az Írónő eddig nem okozott csalódást és egyre nagyobb bizalommal veszem kézbe az újabb köteteit. :) Whit volt a páros azon tagja, akivel már megismerkedhettünk korábban és megmutatta, hogy milyen morcos, zárkózott Fenevad. Henrietta csöppen a világába és nagyon megszerettem őt. Kedvelem az ilyen leleményes, határozott hősnőket, akik nem várnak arra, hogy jöjjön értük a herceg fehér lovon, hanem saját kezükbe veszik az irányítást és a sorsok alakulását. A történet elején beavat minket terveibe, és amik eléréséhez foggal körömmel harcol. Persze arra nem számított, hogy megérkezik Whit, aki leveszi a lábáról és miatt talán mindent újra kell gondolnia. Remekül működött közöttük a kémia, nem voltak üresjáratok, szépen haladtak az események. A befejezéssel is elégedett vagyok, bár ott kicsit másra, „nagyobb” dologra vártam. Most már csak győzzük kivárni, míg a trió utolsó tagjának is olvashatjuk a könyvét. :)

Könyvmolyképző KU>!

– Vannak nők, akik egész életükben arra vágynak, hogy férjhez menjenek.
– És maga nem?
Hattie megrázta a fejét.
– Talán volt idő, amikor lett volna hozzá kedvem… – Elhallgatott, és Whit visszafojtott lélegzettel várta a folytatást. – Holnap huszonkilenc éves leszek – vonta meg a vállát Hattie. – Attól kezdve már csak hozomány vagyok, semmi több.
Whit ezt egy pillanatig sem hitte el.
– Nem akarok hozomány lenni – nézett rá a nő. – Nem akarok árucikké válni. A magam ura akarok lenni és úgy élni az életet, ahogy a kedvem tartja.
– Saját üzlet. Saját otthon. Saját vagyon. Saját jövő – ismételte el Whit.

DzsDzs88 IP>!

– Gardedámra tényleg semmi szüksége. Magának börtönőr kellene.

DzsDzs88 IP>!

– Miért, szerinted van olyan, hogy valakinek kapóra jön egy összekötözött férfi a hintójában?

Kapcsolódó szócikkek: Lady Eleanora Madewell
DzsDzs88 IP>!

Felicity megfogta Whit kezét, és megszorította.
– Jól vagy? – kérdezte, majd az orvoshoz fordult. – Maga szerint jól van?
– Nekem úgy tűnik, jól.
– Ezek a szigorúan tudományos alapokon nyugvó megállapításai újra meg újra lenyűgöznek, doktor úr – hunyorított az orvosra.

Könyvmolyképző KU>!

– Mit jelent az, hogy Hattie éve?
[…]
– Pontosan azt jelenti, aminek hangzik. Holnaptól beköszönt… az én évem. Az év, amit magamnak szentelek.
– Hogyan?
– Van egy négy pontból álló tervem, aminek minden mást alárendelek.
– Négy pont? – vonta fel a szemöldökét Whit.
Hattie felemelte a kezét, és hosszú, kesztyűs ujjaival pipálgatni kezdte őket a levegőben:
– Saját üzlet. Saját otthon. Saját vagyon. Saját jövő.

DzsDzs88 IP>!

Nik, ha eddig nem is, most aztán tényleg elpirult.

Kapcsolódó szócikkek: Annika "Nik"
DzsDzs88 IP>!

Devil újra füttyentett egyet.
– Tényleg nem hittem el, pedig itt vagy. Atyaég! Mikor viseltél utoljára kravátlit?
Beast a szemközti nagy házat és az arisztokraták bálba tartó, hömpölygő tömegét kémlelte.
–Az esküvődön, a feleséged tiszteletére, akit, lássuk be, meg sem érdemelsz!
– Az már szent igaz – válaszolta derűsen Devil, és megforgatta kezében a sétabotját.

Könyvmolyképző KU>!

Hattie nem az a fajta nő volt, aki teát kortyolgatott. Nem, ő a Nap sugarait itta magába. És csak úgy ragyogott.