Wenn ​das Dunkel erwacht (Crescent City 1.) 1 csillagozás

Sarah J. Maas: Wenn das Dunkel erwacht

EINE STADT, IN DER DIE LUFT VOR MAGIE KNISTERT.
EINE JUNGE HELDIN, DIE NICHTS MEHR ZU VERLIEREN HAT.

Die Junge Bryce Quinlan kennt als Halb-Mensch und Halb-Fae nicht nur die aufregenden Seiten der schillernden Metropole Crescent City, sondern auch die Abgründe ihrer Bewohner. Tagsüber arbeitet sie für eine Magierin und verkauft mehr oder weniger legale magische Artefakte. Nachts feiert sie mit ihren Freunden und genießt jedes Vergnügen, das Crescent City zu bieten hat. Doch dann wird ihre beste Freundin Danika von einem Dämon brutal ermordet…

Queen of Fantasy Sarah J. Maas ist zurück mit einer neuen, atemberaubenden Welt!

Eredeti megjelenés éve: 2020

DTV, München, 2020
926 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783423762960 · Fordította: Franca Fritz, Heinrich Koop
DTV, München, 2020
928 oldal · ASIN: B084HMK9JY · Fordította: Franca Fritz, Heinrich Koop

ArnoDorian>!
Sarah J. Maas: Wenn das Dunkel erwacht

Nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre, mert annyira felkapot, annyian dicsérték, hogy furta az oldalamat a kíváncsíság. Hát egy biztos, számomra nem lesz kedvenc a könyv. Elolvasni el fogom még biztosan, mert lehet, hogy akkor más lesz a véleményem róla, mert azért annyira nem volt rosz a számomra. A nevekkel az elején bajom volt, hogy ki-kicsoda, de a végére már egész jó lett. Hát igen, egy fantasy könyvben legyenek fantasya elnevezések. ;) Azt meg kell hagyni, hogy az írónö kitet magáért és tényleg felépített egy komplett várost, bonyolult politikai – és társadalmi rendszerrel stb.
Maga a történet izgi volt, hiszen szeretem az ilyen nyomozós könyveket. Csak egy kicsit lassabban indult be nekem és szegény Bryce-al sem tudtam nagyon megbarátkozni, csak a vége felé. Úgyan így voltam Hunt-al is. Ami nagyon tetszett, az az, hogy az irónö utalásokat tett a skandináv mitológiára. :) A szokásos sablonokkal sem volt semmi bajom, nekem tetszettek. Ezek hozzá tartoznak az ilyen (fantasy) könyvekhez. spoiler Emellett a létezö összes fastasy lény megtalálható ebben a városban. Úgyhogy eléggé sokszínü. :)
Ami azt illeti, tényleg jó volt, és persze el fogom olvasni a folytatásokat is. :)

Crescent City sorozat · Összehasonlítás