3. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

1 2
Régikönyvek.hu 3.399 Ft-tól
3.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Első a bosszú, a többi várhat…

Celaena Sardothien mindenkit elvesztett, aki a szívéhez közel állt, végül mégis visszatért a birodalomba, hogy bosszút álljon, felszabadítsa egykor dicsőséges királyságát és szembeszálljon múltja árnyékaival…
Tiszta szívéből elfogadta, hogy ő Aelin Galathynius, Terrasen királynője. De mielőtt visszaszerezné trónját, harcolnia kell.
Küzdeni akar unokatestvéréért, aki harcosként az életét is kész feláldozni érte, a barátjáért, aki egy borzalmas tömlöcben sínylődik és a kegyetlen király rabságában tengődő népéért, akik rendületlenül várják eltűnt királynőjük dicső visszatérését.
A New York Times bestseller sorozat negyedik kötetében folytatódik Celaena szenvedélyes és időnként fájdalmas epikus utazása, mely fenekestül forgathatja fel az életét.

Eredeti mű: Sarah J. Maas: Queen of Shadows

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
816 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633998380 · Fordította: Hetesy Szilvia
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
816 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633998397 · Fordította: Hetesy Szilvia

Celaena Sardothien · Chaol Westfall · Dorian Havilliard · Rowan Whitethorn · Feketecsőrű Manon · Aedion Ashryver · Aelin Ashryver Galathynius · Fürge · Lysandra · Feketecsőrű Asterin · Elide Lochan · Abraxos · Lorcan Salvaterre · Nesryn Faliq · Arobynn Hamel · Kaltain Rompier · Adarlan királya · Perrington herceg · Vernon Lochan

Terrasen · Rifthold/Résvár · Morath · Vaults

DarknessAngel P
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

Én már nem is lepődöm meg, hogy ez is kedvenc lett. Nem azért, mert elfogult vagyok Maas könyveivel, konkrétabban az Üvegtrón sorozattal, hanem azért, mert ez valami brutál jó volt. Életem legszebb pillanata, amikor megláttam, hogy a könyv milyen terjedelmes. És aztán jött a még annál is szebb, amikor végre elkezdtem olvasni. :D

Bevallom, ettől a résztől féltem a legjobban a Chaol ügy miatt, és igen, kaptam hideget és meleget is, de a végén úgyse csalódtam. És ennek nagyon örülök.♡
Celaena Aelin haragja engem is teljesen feltüzelt, alig vártam, hogy mindenkit porig égessen. Annyi fájdalmat kellet már elviselni, annyi halottól kellett elbucsúzni, annyian bántották és kihasználták már, de végre eljött az ő ideje. Az idő, hogy bosszút álljon és mindenkit felperzseljen, aki az utába merészel állni. Női karaktert nem imádtam még ennyire, mint őt. Igaz, ő sem tökéletes, követett el hibákat, de mindig talpra áll, és megy azután, amit akar. Nem hagyja magát, és ezt csodálom benne.
A szívem hasadt meg Aelin és Chaol találkozásakor. Haragudtam is – többnyire Chaolra – de be kellett látni, hogy a testőrkapitány is nagyon megváltozott a külön töltött idő alatt, nem csak Aelin. Viszont amikor felbukkant a régi barátságos Chaol, az nagyon jólesett. :)

A történet hihetetlen pörgős. Mindig van valami, ami leköti a figyelmedet. Sokat izgultam, többször előrelapoztam, mert nem bírtam magammal, de végül úgyse bírtam semmit elolvasni. Egyedül, amit okvetlen meg kellett tudnom, hogy Rowan♡ mikor fog felbukkani, mivel ő nagyon hiányzott. És Atya.Úr.Isten! ♡_♡ Ez a tündér még tökéletesebb, mint az előző részben. Ha ez egyáltalán lehetséges. Komolyan nem tudom, mire is számítottam, de ez… ez messze felülmúlta minden képzeltemet! Határtalan boldogság, csillagok közt repkedés… *-* kérlek istenem, csak ne történjen már semmi szörnyűség. spoiler

Mindig örülök, ha Sam-et is megemlítik, még ha bele is sajdul a szívem. Itt ebben se volt hiány.
A Manon részeknek is sikerült teljesen lekötniük, hát még az Elide részek! Mindenkit egyre jobban kedvelek, és alig várom, hogy tovább olvashassak róluk. Nesryn is remélem még sokkal többet fog szerepelni, valamint hogy neki is összejönnek a dolgok. ;)
Egy apró megfigyelés: spoiler
A legnagyobb meglepetés? Lysandra. És imádom!♡ Ki gondolta volna?! spoiler
Szóval tökéletes, imádtam, szeretem…♡ És még egy utolsó megjegyzés. A borító. Az eleje és a hátulja is annyira gyönyörű. A hátulján az a ruha *-*

_Eriii P
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

Most már bánom, hogy nem vártam addig, amíg kijön mind az összes kötet magyarul, mert ez a rész egyszerűen lehetetlen volt. Úgyhogy fogom magam, és megveszem angol ebookba, mert olvasni akarom. Még akarok Aelinből, Rowanbol, Manonbol és mindenkiből. Úgye meg egyezhetünk abba, hogy vihetitek Doriant, Chaolt, Aediont és mindenkit, Rowan kivételével. Még nem láttam, hogy valaki le stippi-stoppizta volna, szóval el a kezekkel, késő. Élkepesztően pörgős, akciódús volt ez a rész. Azt hittem, hogy nem lehet felülmúlni a harmadik részt, hát tévedtem, mert erre nincsenek szavaim. Ki szerettem volna tenni az ajtómra a ne zavarj táblát, még a nyakamba is akasztottam volna egy ne zavarj táblát, ha tehettem volna. Chaolra nagyon haragudtam, nem hittem el, hogy ennyire meg tudott változni. Amennyire oda voltam érte az első részekben, úgy változott meg bennem valami a sok hisztije miatt. Aelinek nagyon jót tett a Rowanal való ismeretség, olyan nagyon sokat fejlődött. Az az érzésem, hogy még sok minden vár rájuk. Megyek és one-clickelek egyet, mert ezt nem lehet ki bírni.

Niitaa P
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

"– Milyen volt? – kérdezte halkan. – Szeretni.
(…)
– Olyan, mintha mindennap meghalnál egy kicsit. Mégis azt érzed, hogy élsz. Olyan tökéletes boldogság, hogy az már fáj. Belepusztultam, megsemmisültem, elégtem. Gyűlöltem ezt az érzést, mert tudtam, hogy nem szabadulhatok tőle, és örökre megváltoztat."

Nem is tudom, hol kezdjem. Az elején annyira kétségbe ejtett, aztán Bum… Képtelenség letenni! Az ember csak lapoz és lapoz és közben valami erősen nyomja a gyomrát, mert tudja, hogy mindjárt vége, és úgy érzi magát, mint egy hisztis kölök, aki a földhöz csapkodja magát, mert Nem! Nem! Nem és nem akarja elfogadni, hogy véget ért Aelin újabb kalandja és újra kezdhet várakozni a következő rész kiadására… Ilyenkor támad kedvem angolul tanulni, mert ezt nem lehet bírni! Akarom, most azonnal akarom a folytatást! Szükségem van rá!
(…)

Ettől a kötettől kaptunk rengeteg „új” szereplőt, akiket szerethetünk, akiknek szurkolhatunk. Elvesztettünk rengeteg embert, és rengeteg vér tapad a kezünkhöz, de lassan, nagyon lassan újra szabadok leszünk, igazán szabadok. Mindenki meg fogja találni a helyét! Aelin Ashryver Galathynius, én melletted állok!

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/02/sarah-j-maas-arny…

Fangirl033
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

Egyszer már elkezdtem olvasni a könyvet, akkor talán csak a 72. oldalig jutottam…aztán félbehagytam, nem tudom, miért. Ez idáig hatalmas olvasási válságban szenvedtem, próbálkoztam más könyvekkel is, azóta se nyúltam hozzájuk…de egy nap megint a kezeim közé került az Árnyak királynője, és itt áttört a gát. Leültem, elkezdtem olvasni, aztán egy idő után már csak azt vettem észre, hogy mát túl vagyok több, mint 100 oldalon…egyszerűen képtelenség volt letenni a könyvet, annyira vitt magával a történet az elejétől kezdve, hogy csak olvastam, és olvastam…míg végül most, április 20-án ki nem olvastam ezt a hiperszuperfantasztikus könyvet. :D

Itt is fontos megemlítenem, (mint eddig az összes rész értékelésénél is xD) hogy ez a könyv is a kedvencemmé, elnézés, hatalmas kedvencemmé vált. Az Árnyak királynője számomra felülmúlta az eddigi összes részt, (amit eddig olvastam, persze :P) mivel itt többet kaptunk az izgalmas részekből. Sosem éreztem, hogy vontatott, vagy unalmasak lennének a történések, minden oldalon történt valami, ami miatt erről a könyvről az nem mondható el, hogy unalmas lenne, se vontatott. :)

Ha már izgalmas részek, muszáj megemlítenem a személyes kedvencemet, ami a spoiler Nagyon sok minden történt itt, meglepő dolgok derültek ki a királyról, akit aztán spoiler Erre a pillanatra vártam egész végig, és most megkaptam, amit akartam. Végre-valahára. :D Egy szemernyit sem sajnáltam a királyt, még akkor sem, spoiler. És itt jön a képbe Dorian, akit spoiler Aelin ezt is megcsinálta. Te jó ég, mennyire imádom őt! Továbbra is kedvenc karakter, ahogyan sokan mások is, pl: Rowan, Lysandra, Aedion, Manon…

Manon fejezeteit továbbra is imádom, egyre izgalmasabbak, főleg, hogy már kinevezték szárnyparancsnoknak, így, a Tizenhármakkal együtt, most (sajnos) spoiler Az egyik legutáltabb karakter ő…spoiler

Lysandrát ebben a részben szerettem meg igazán. Eddig csak az Orgyilkos pengéjében találkozhattunk vele, de ott még nagyon nem szerettem…itt viszont már a kedvencemmé vált, segítőkészsége, odaadása, meleg szíve miatt, ami gyakran megmutatkozik a történet során. ♥ Meglepetésként ért, amikor kiderült, hogy spoiler, de nagyon tetszett, hogy a könyv vége fele spoiler. Remélem, még sokat fog szerepelni. :)

Aediont ugyan már kicsit megismerhettük a harmadik részben, viszont itt azért sokkal többet kaptunk belőle, jobban megmutatkozott tisztelete, szeretete rég elvesztett unokahúga iránt, aki nem más, mint…*dobpergés* spoiler Az ő fejezeteit is szerettem, akárcsak Rowanét. *-*

Végre, itt már nem áll tovább ellen, és spoiler Viszont erre sajnos csak nagyon későn kerül sor, de addig is büszkén védelmezi, segíti az ő királynőjét mindenben, amiben csak tudja, támogatja, ott van neki, ha Aelin meginog a döntéseiben, és mindig önti belé a lelket, ami miatt imádoooooom. *-* spoiler

Kaptunk új szereplőket is, köztük van Elide Lochan, és Nesryn Faliq…akiket sikerült megkedvelnem, bár az utóbbiból elég keveset kaptunk, Elide pedig a könyv elején eléggé nyavajgós volt, de amik kiderültek róla…wow, nem hittem volna, hogy spoiler…:)

Összességében: 5************ érdemelne ez a könyv, a csodálatos szereplők miatt, a fordulatos, csavaros történések miatt, minden miatt. Köszönöm drága Sarah J. Maas, hogy megírtad ezt a sorozatok..♥♥

Várom a következő részt!

Ashriver
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

Nincsenek rá szavaim, hogy mennyire jó ez a könyv. Olvastam már angolul is, de azért mégis csak magyarul az igazi. Az előző kötetben Manon-t karakterét nagyon nem bírtam, de bebizonyította, hogy képes a változásra, még ha ez csak a könyv vége felé történt. Annyi minden történt benne, csaták, felszabadítások, mágia, barátság, szerelem, bánat, halál, szörnyűség, vidámság, élet és fény. És a vége… Terrasen királynője végre hazatért. És a népe csak rá vár. Epikus volt, hősies és fantáziadús.
Ajánlom!

anikho
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

A Rémre! Hát mi volt ez az utolsó 100 oldal!!? Komám! Onnan aztán teljesen elnyelt.
Akkora kedvenc a sorozat, meg ez a könyv is, hogy nem tudjátok elképzelni! ♥ *-* Sarah valami mágus. Játszik veled, az érzéseiddel, a szíveddel. Mindeneddel. Garantáltan úgy fogsz gondolkodni és érezni, ahogy ő akarja. Rávezet az ő akaratára. Amit Te minden kétség nélkül elfogadsz, mert tudod, hogy így a legeslegjobb.
Nem vagyok képes most többre, de egyszerűen muszáj volt írnom valamit egyből. *.*
Később jövök bővebben.

molybarby
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

Még mindig a Tűz örököse a kedvenc részem, és bár sokaktól hallottam, hogy kicsit csalódottak ebben a részben, nekem mégis tetszett. Nagyjából értem, hogy miért gondolják ezt erről a részről. Ugyanis ebben a részben inkább az eseményekre fektette az írónő a hangsúlyt és nem a szerelemre. Persze ezek az elemek is feltűnnek és tele vannak érzelemmel, de nem annyiszor mint a legtöbben vártuk volna. Számomra azonban még így se veszített az élvezeti szintjéből. Tényleg egy nagyon pörgős, fordulatos, rejtélyes folytatást kaptunk és bár bocsánat, rohadt vastag egy könyv, de mégis annyira olvastatja magát, hogy két nap alatt simán megettem az egészet :D Várom a folytatást, remélem nem kell rá már olyan sokat várni :P

Nymeria96

Istenem, Istenem, Istenem!!!
Hány hónapja is vártam, hogy végre megjelenjen ez a könyv?! Erre most tessék, két nap alatt elolvastam, és most várhatok megint ki tudja mennyit mire megjelenik a következő része…
Amikor először olvastam az Üvegtrónt, nem gondoltam volna, hogy ez egy ennyire összetett sorozat lesz, és ahol tényleg bármi megtörténhet.
Annyi kín, szenvedés és megpróbáltatás után Aelin Ashryver Galathynius végre elkezdte törleszteni az adósságait azoknak, akik mindent elvettek tőle és csak fájdalomban részesítették.
Nagyon-nagyon hiányzik nekem a régi Dorian, és bár lehet, hogy a könyv végén spoiler, de félek, hogy már ő sem lesz az a flörtölős, pimasz herceg, akit az Üvegtrónban annyira megszerettem. :(
Chaolt eleinte egyáltalán nem értettem, csak a könyv közepe felé kezdtem úgyahogy elfogadni.
Továbbra is nagyon szeretem az előző kötetben megismert karaktereket, Rowan, Manon, Aedion ebben a részben is hihetetlenek voltak, az új szereplők közül pedig Lysandra és Evangeline is a szívemhez nőttek.
És az az utolsó mondat…

Szami81
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

Annyira vártam, annyira. Tetszett is, de az előző részekhez képest az első kb 70%-ot kissé vontatottnak és túlírtnak éreztem.
Bár az előző részben nem kötöttek le Manon részei, most ezek voltak a kedvenceim. Végre egy valódi badass hősnő!
Aelint az előző kötetben véégre sikerült megkedvelni, de most megint kényes, önfejű kislányként viselkedett, nem királynőként. Szegény halhatatlan Rowanból pedig pirulós kamaszfiút csinált az írónő. Miért, ó miért? spoiler
Maasra jellemző, hogy folyamatosan játszik az olvasó érzelmeivel. Akit az egyik kötetben imádtál, azt a következőben megutálod, és fordítva.

Jó volt ez, nem akarok igazságtalan lenni, de távolról sem letehetetlen.

perpetua P
Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője

Lehet Sarah J. Maas könyvre 5 csillagnál kevesebbet adni? Nekem egyszerűen nem megy. Imádom Celaena (na jó, most már meg kéne szoknom, hogy Alelin :D ) kalandjait és minden rész tartogat igazi meglepetéseket, szívszorító fordulatot és rengeteg érzelmet.
Máris hatalmas szívfájdalmammal kezdeném. Nekem még mindig nagyon fáj, hogy Chaol-lal ennyire félresiklottak a dolgot. Én borzasztóan szerettem őket és még, ha nem is együtt kell lenniük, összeszorult a szívem, hogy ilyen irányba tartanak a dolgok. :( Most fogtam fel igazán, hogy mennyire sértett mindkét fél, és hogy milyen nehéz feldolgozniuk ezt, de azért már felbukkant a remény, hogy képesek dolgozni a gondokon.
Másrészt ott van Rowan, aki egyre fontosabb szerepet tölt be Aelin életében. Kellett nekem nagyon ez a rész, hogy végre igazán meg tudjak barátkozni a jelenlétével. Azt hiszem most már képes lennék elfogadni, sőt örülnék is, ha ténylegesen összejönnének. Most már megláttam Aelin szemén át a lenyűgöző férfit benne, és a félelmetes harcost, aki mindent megtesz a királynőjéért.
Nagyon élveztem a sok fondorlatos tervet, amit Aelin kiokoskodott. Ismét bebizonyította, hogy milyen egyedülálló. Senki nem nézné ki belőle, mégis képes mindenki eszén túljárni. Harcosként pedig részről részre egyre jobb, pedig már az első kötetben is ő vált a legjobbá.
És persze a mellékszálak se maradhattak el. Manont ki kell emelnem, most még jobban megszerettem. Lenyűgöző boszorkány és várom, hogy kiderüljön milyen fontos szerepet játszik majd később. Sok-sok verziót el tudok képzelni, de úgyse tudok az Írónő fejével gondolkodni és tudom, hogy le fog még nyűgözni minket a Feketecsőrűek örökösnőjével. Borzasztóan szerettem az ő részeit.
Szokás szerint a végére felpörögtek az események, nem is akárhogy. Leesett az állam. Nagyon megijesztett az Írónő, félelmetes, ahogy alakítja a szálakat. Sose elég belőle, azonnal kell a folytatás. *-*

– Hová menjünk?
– Úgy hallom, hogy a pokol különösen szép ebben az évszakban.

Kapcsolódó szócikkek: Aelin Ashryver Galathynius
Harlen

– De miért sírsz? – kérdezte Rowan, és próbálta kissé eltolni magától, hogy a szemébe tudjon nézni.
(…)
– Azért sírok – szipogta –, mert annyira bűzlesz, hogy könnyezik a szemem.

Kapcsolódó szócikkek: Aelin Ashryver Galathynius · Rowan Whitethorn
Fireheart P

– Azt akarod mondani, hogy a nők Doranelle-ben nem viselnek botrányos hálóinget? Vagy bárhol máshol a világon? […]
– Azok a nők, akikkel rendszerint összehozott a sors, nem parádéztak hálóingekben.
– Miért? Milyen ruhát viseltek?
– Rendszerint semmilyet.

Kapcsolódó szócikkek: Aelin Ashryver Galathynius · Rowan Whitethorn
Fireheart

Szép sír volt, egyszerű, tiszta. A sírkövön a következő felirat állt:

A HŐN SZERETETT
SAM CORTLAND

Kapcsolódó szócikkek: Sam Cortland
Fireheart P

Aelin sírt és nevetett, az idegen csak ölelte, csuklyás fejét a nyakába temette. Mintha az illatát lélegezné be.
– Ki ez? – kérdezte Nesryn.
Aedion mosolygott.
– Rowan.

Fireheart

A kurtizán akkor a fejéhez vágta, hogy Arobynn mire használta fel az ő vérdíját.
Aelin valami mást vágott a fejéhez: egy tőrt.

Kapcsolódó szócikkek: Aelin Ashryver Galathynius · Lysandra
Fireheart P

– Van valami oka annak, hogy rám mosolyogsz – kérdezte a boszorkány –, vagy csak meg akarsz halni?

Kapcsolódó szócikkek: Dorian Havilliard · Feketecsőrű Manon
Fireheart

Nem virágokat, Terrasenben nem virágokat, hanem kis köveket vittek a sírokhoz, azzal jelezték a látogatásukat a halottaknak, és azt, hogy még emlékeznek.
A kövek megmaradnak, a virágok nem.

Kapcsolódó szócikkek: Terrasen
Niitaa P

Bizalom nélkül nehéz fenntartani egy barátságot.

Kapcsolódó szócikkek: Chaol Westfall