4. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
5. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
5. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján
14. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Kingdom ​of Ash – Felperzselt királyság 1-2. (Üvegtrón 7.) 1332 csillagozás

Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2. Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2. Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

Elérkezett a végső háború.

Aelin Galathynius rabszolgából a király orgyilkosává, majd egy birodalom királynőjévé vált. Útjának utolsó, szívbe markoló szakasza a háború kitörésével veszi kezdetét.

Aelin mindent kockára tett, hogy megmentse a népét – csakhogy hatalmas árat fizetett érte. A tündérkirálynő vaskoporsóba zárta, és most tüzes akaratának utolsó lobbanására is szüksége van, hogy elviselje a kínokat.
Ha megtörik, Maeve pusztulásra ítél mindenkit, akit szeret. Csakhogy Aelinnek fogytán az ereje…

De hiába került ő fogságba, a barátainak mennie kell tovább. Bizonyos kötelékek elmélyülnek, míg mások örökre megszakadnak.
A tenger túlpartján Rowan, hű társaival foglyul ejtett hitvesét és királynőjét keresi – nehogy végleg elveszítse!
A sors fonalai végül összeérnek, és kénytelen mindenki összefogni, miközben Aelin a saját életéért és egy jobb világért küzd.

Sarah J. Maas kirobbanóan sikeres Üvegtrón sorozatának utolsó, döbbenetes felvonása!

Mélyedj el az élményében!

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

692 oldal · ISBN: 9789634579021 · Fordította: Szabó Krisztina
478 oldal · ISBN: 9789635610266 · Fordította: Szabó Krisztina
478 oldal · ISBN: 9789635610259 · Fordította: Szabó Krisztina

Rowan Whitethorn · Aelin Ashryver Galathynius · Dorian Havilliard · Feketecsőrű Manon · Chaol Westfall · Aedion Ashryver · Lysandra · Lorcan Salvaterre · Abraxos · Elide Lochan · Fenrys · Yrene Towers · Feketecsőrű Asterin · Gavriel · Sartaq · Nesryn Faliq · Nox Owen · Ansel · Rolfe · Evangeline · Borte · Hasar · Kashin · Erawan · Falkan · Maeve · Ren Allsbrook · Cairn · Hafiza · Bronwen · Galan Ashryver · Glennis · Lord Darrow · Murtaugh Allsbrook

Terrasen · Allsbrook

Enikő_Darai_Enii>!

„Mindig veled leszek.”

A szívem mélyéről köszönöm neked ezt a csodálatos utazást Sarah!
Ennél szebb befejezést el sem tudtam volna képzelni. Ugyan az eddigi részek is megállták a helyüket, de ez volt az ékkő a koronában.
A kezdetektől fogva fejlődött a sorozat és vele együtt nőttünk fel, a szereplőkkel, a történettel fejlődtünk (emberileg) mi is. Emlékszem, talán 13 évesen kezdtem bele a szériába és most, 17 évesen fejeződött be ez az utazás. Változtam külsőleg, belsőleg, de a szeretetem iránta örök maradt.
Ahogy már megszokhattuk, nem volt hiány megható pillanatokból, izgalmas jelenetekből és meglepő fordulatokból.
Mindent együttvéve hálás vagyok, amiért egy ilyen gyönyörű történet egy jól megérdemelt, gyönyörű befejezést kapott! Hálás vagyok Sarahnak, mert megalkotta számunkra ezt a világot és mert hisz bennünk. Nem ismerjük, ő sem minket, de hisz bennünk és támogat álmaink megvalósításában, mert mi is hozzásegítettük őt az övéhez. Hálás vagyok a kiadónak, mert lehetővé tették, hogy megismerhessük ezt az egyedülálló, fantasztikus könyvsorozatot.
Aelin, Sarah, hálás vagyok, hogy ilyen csodálatos emberek vagytok és amiért fényt hoztatok a szürke hétköznapjaimba!

klara_matravolgyi>!
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

Az én viszonyom az Üvegtrón sorozattal elég bonyolult: olvasmányos és izgalmas, és jó párszor könnyeket csalt a szemembe. Másrészt néha unalmassá vált a történet, és végig volt bennem egy olyan érzés, hogy ez nem történhet meg. Az utolsó részben tudtam már ezt az érzést megnevezni, ami végig bennem volt kimondatlanul. Túl sok volt a csoda, a veszteség, és a szerelem. Ennek ellenére nem vitatható mennyi érték rejlik ebben a történetben.

Mulán>!

Tyűha!
Az utolsó részre hozta az írónő amit vártam végig, az elején olyan volt ez a sorozat számomra mintha be lenne húzva a kézifék, és most az utolsó részre ennek nyoma sincs. Cselekmény dús letehetetlen könyv. Fele- fele arányban vagyok csak elégedett a sorozattal, mert még mindig csak azt tudom mondani hogy kicsit vegyes sorozatnak érzem ezt, mintha mindenből lenne benne egy kicsi és az utolsó részre még a Trónok harca is bejött érzésileg. Úgy nem tudom ajánlani ezt a sorozatot bárkinek is hogy ezzel kezdje el, ahhoz inkább az összes többi könyvét ajánlanám, de mondjuk egy másik sorozat után ez tökéletes lesz.
És ne felejtsd el hogy: „ Te megrengethetnéd még akár a csillagokat is, Bármire képes vagy, ha elszánod magad. ”

Mrs_Curran_Lennart P>!
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

Az utolsó rész igazán monumentálisra és epikusra sikeredett. A Viharok birodalma végén, hogy Tolkient idézzem a Szövetség felbomlott. Maeve aljas akciója után a csapatunk többfelé szakad. Manon és Dorien boszikat keresnek szövetségesnek, Rowanék Elide-del Maeve nyomába erednek, Aedion és Lysandra a csapatokkal pedig északra indul. Elég sok nézőpontot kapunk ebben a részben, ami persze belefér egy ilyen féltégla vastagságú kötetbe, de engem Aelin szemszögétől kirázott a hideg.
off
Az összes szempont közül Dorien és Manon kalandjai tetszettek leginkább. A fiatal király zseniális volt és Manon is felnőtt a feladathoz. Aztán Orynth alatt a szerző egy akkora csatát hozott össze, agyon izgultam magam várva az erősítést. Tiszta Helm-szurdok fílingem volt, csak ott nem volt légicsata. És bár sok főszereplőt feláldozott, nem panaszkodom, mert bár őket is sajnáltam, a többséget mégis sikerült életben hagynia.
Azokat mindig irigylem, akik akkor kezdenek el egy sorozatot, amikor minden része megjelent, mert már sok mindent elfelejtettem az elejéből. Így is lehengerlő volt, de egyben olvasva még nagyobb élmény lett volna.

Dóri_Margit P>!
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

„– A sors fonalai különös szőttest alkotnak.”

Nehéz szavakba önteni azt az érzést, ami azzal jár, mikor egy gyönyörű sorozatot lezár az elménk és a szívünk.

Nem mindig volt könnyű, iszonyú hullámvasutazás vár az olvasókra. De megéri!^^
Brutális történések, szívszaggató kegyetlenség, rejtélyek, ármánykodások és hihetetlen jellemfejlődésű karakterek.

Az utolsó könyv pedig zseniális. Olyan lezárás, hogy csak ámulsz és bámulsz, kapkodod a fejed és jesszus szindrómában szenvedsz végig. :D

Sarah valami zseniális módon műveli az olvasóval egy karakterhez való viszonyulását, azt hogy egyik percben még imádod, utána már gyűlölöd, aztán szépen megérted és felnősz és mosolyogsz és ismét szereted… Ez a sorozat pedig egy igazi mestermű, az a sok szál, az hogy mindennek megvan már az elején a szerepe és a végén minden szál összefut. Hidegrázós.

Szeretem az írónőt, a rejtett utalások és a folyamatos párhuzamok a sorozatai között annyira szívet melengetőek.

Imádtam ezt a könyvet, szerettem a szereplőket, komolyan az összeset, sírtam a közepén, végén jaj végig. Olyan reményteli és őszinte a vége.
Kötelezővé tenném mindenki számára, olyan sok minden rejlik ebben a sorozatban.

Újraolvasva pedig azt gondolom, hogy ugyanúgy megérintett és elvarázsolt , bárcsak lenne még hozzá újabb és újabb történet. Köszönöm @Nixii @Aninaa , hogy most veletek együtt élhettem át. Így még jobb volt! ^^♥️♥️♥️

DarknessAngel>!
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

A valaha volt legjobb és legszebb befejezése ennek a hosszú utazásnak, amire Sarah J. Maas és Aelin invitált!

El nem tudom mondani, mennyire imádom ezt a sorozatot. Tényleg nehéz szavakba önteni, ha valami egyszer ennyire megérintett. Az utazás, a kalandok, a nehézségek… ezek mind annyit hozzáadtak a sorozat iránti szeretetemhez. Mégis ez mit sem érne, ha nem lenne az a sok megtört, mégis bátor, reményekkel teli karakter. Nincs egyetlen egy személy sem, akit ne szeretnék, aki ne nőtt volna a szívemhez a főbb szereplők közül.

Aelin&Rowan♡, Aedion&Lysandra, Elide&Lorcan, Dorian&Manon, Chaol&Yrene, Fenrys&Gavriel, Nesryn&Sartaq, a Tizenhármak, Evangeline, Kaltain, Elena… tényleg minden egyes szereplő, aki hozzátett valamit a történethez, tökéletes.

Első olvasáskor Aelinért hullattam a legtöbb könnyet. A bátorsága, önfeláldozása, szeretete és hite nem ismer határok. Örökké ő lesz a legkedvencebb karakterem. Most is vele és érte sírtam, a végén már örömömben. Nincs még egy karakter, aki jobban megérdemelné a boldogságot♡
Viszont most újraolvasva Aedion volt az, akiért még majd megszakadt a szívem, és nem bírtam ki, hogy ne sírjak, akárhányszor róla olvastam. Egész idő alatt csak harcolt, véresen, csatakosan, meggyengülve – spoiler – mégis kitartott és tovább harcolt Terrasenért. Kiérdemelt mindent és még többet is a végére.

Mindegyikük egy jobb jövőért harcolt, egy jobb világért. Ennél szebb nincs is. Tényleg nem tudom, mit írhatnék még off. Egyszerűen olvassátok, szeressétek!♥

Evelena P>!
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

Bevallom, nem is sejtettem, hogy a Tower of Dawn ekkora szerelem lesz számomra, de így lett. Annyira megszoktam azokat a szereplőket, az új helyszínt, hogy szokatlan volt a visszatérés a régebbi történetszálhoz.
Aztán kicsit lassabban is történtek a dolgok, felidéződött bennem, hogy mi történt Aelinnel az utolsó részben és fájt érte a szívem. Nehezen olvastam az első 100-150 oldalt. Hiányoztak a többiek és valahogy mindig úgy ért véget egy fejezet, hogy a máshol lévőkre lettem volna mindig kíváncsi.
Aztán visszatért az az érzés belém, ami sorozat korábbi részeinél is megfogott, hogy már úgy tekintettem a főbb szereplőkre, mint a barátaimra és elkezdtem mindenkinek szurkolni, Aelinnek, hogy kijusson, hogy bírjon az erejével, hogy sikerüljön elbánnia a gonoszokkal. Rowannek és a fiúknak, hogy tudjanak segíteni. Manonnak, hogy szembeszálljon a nagyanyjával és annak könyörtelenségével. Hogy Dorian elég csavaros észjárású legyen a sok ellenség között spoiler. Hogy Chaol visszaérjen a segítséggel. Hogy Yrene és Aelin találkozását mennyire vártam, azt el sem tudom mondani. Lorcan és Elide párosáért végig szorítottam, köztük nincsen lehetetlen.
Aedion és Lysandra helyzete pedig végig aggasztott.

Sok-sok kilátástalan helyzet, mind úgy éreztem, a szeretteim és aggódtam értük, miközben olyan büszke voltam rájuk, hogy túlélnek ebben a lehetetlen helyzetben, mindenhol kemény csaták zajlanak és végül a fortély a legnagyobb fegyver ebben a háborúban.

Az írónő megalkotta az epikus lezárást, amire szerintem ő is sok éve vágyott már. Valószínűleg úgy könnyezett, ahogy én akkor, mikor elfogytak a lapok, sőt, most is, ahogy írom az értékelést a sorozat záró kötetéről.

A szereplők az életem részeivé lettek. Velük voltam a kalandjaikban, de tudom, hogy itt vannak a polcon és, ha kedvem támad, visszatérhetek hozzájuk.

Nem sokkal ezután újra elolvastam az előző részeket és nagyon jól esett, most már minden apró részletre tudtam figyelni. Ez így volt tökéletes.

Kedves Sarah!

Köszönöm az élményt! :) Mindig hálás leszek érte.

Milli88 P>!
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

„Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy hely, ami már régen hamuvá égett, de valaha ott élt egy fiatal hercegnő, aki szerette a királyságát…”

Fáj, mert véget ért egy utánozhatatlan sorozat, viszont boldog is vagyok, mert megismerhettem ezt a csodálatos történetet, mellyel gazdagabbá váltam.
A kezdetekben nagyon ódzkodtam a sorozattól, a mai fejemmel már a falba verem a fejem, hogy miért nem olvastam előbb…?

A záró kötet méltó társa a sorozat első 6 részének. Fordulatos, érzelmes, dühítő. Néha a falhoz tudtam volna csapni, gondoltam ezzel hátha egy-két szereplő hülyeségét is kiborítom a fejéből. Máskor a könnyeim potyogtak, mert annyira meghatott.
A történet végére nem is kívánhattam volna szebbet spoiler. Már csak egyet sajnálok. Olvastam volna még, de tudom, hogy egyszer minden jó könyv véget ér, de a képzeletemben folyatódik tovább.

Kedvencet avattam és garantáltan örök helye marad a polcomon.

Nixii P>!
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

”Az összes csillagkép eltűnt, ám észak ura ott maradt, agancsai között a halhatatlan csillag hazafelé mutatott. Terrasen felé.”

Mindenekelőtt szeretnék hálát adni, két kiváló kalandor tásamnak, akik velem tartottak ezen a csodálatos, fájdalmas, szívet tépő, ugyanakkor gyönyörű utazáson: @Dóri_Margit és @Aninaa köszönöm ezt a fantasztikus élményt, a sok mosolyt, amit az arcomra csaltatok. Találkozunk a következő kalandban.

Eljött az idő, elérkeztünk a véghez, az utolsó kötethez, ami fagyos, éles tőrként hatol a szívbe, rostjaira szakítva azt. Ideje felkészülnöm a búcsúra, a könnyekre, az integetésre, itt az idő, hogy elköszönjek a történettől, a világtól, a szereplőktől… a barátaimtól. Ez a hosszú sorozat brutális, epikus, hatalmas ívű történetet mesél el, az első résznél még csak nem is sejthető, hogy hova fejlődik a világ, hogy hova is fogunk kilyukadni a végén. Terjedelmét tekintve nem kis könyvről beszélünk, mégis úgy fejeztem be az olvasást, hogy bárcsak kaphatnék még a világból, bárcsak picit még a részese lehetnék, a barátaimmal lehetnék még egy oldalon át, még egy fejezet erejéig. Az egyik legjobb dolog ezekben a könyvekben, hogy mindegy az ember hány évesen olvassa, mindig másmilyen következtetést tud levonni, mindig más a tanulság. Engem második olvasásra teljesen máshogyan érintett meg, mint először. Máshogy éreztem, láttam, máshogy éltem át.

A történet itt teljesedik ki, a világ szőttese ebben a részben lesz teljes egész. A kérdésekre, – legyenek azok bármilyen elborultak is – már megkaptuk a válaszokat, már tudjuk a motivációkat, ismerjük a szereplők erejét, a helyeket a világban. Mégis itt veszi kezdetét a végtelennek tűnő vadászat a Megjövendölt Királynő után és itt csúcsosodik ki a nagy háború. Vér, vas, tűz, mágia. A kötet több részre bontható, egyszerre kapunk mindenkiből egy kis szeletet, némelyt átjár egy-egy kisebb boldogságfoszlány, de a nagyját az ember elszorult torokkal olvassa, a legtöbb fejezet árulást, fájdalmat és kínt tartalmaz. Gyász lengi be a lapokat, feladás, áldozat és vér. Sok vér. Sok áldozat. Őszinte leszek: nehezen tudtam olvasni. A szívem elszorult, sokszor és sok helyen félrekellett raknom, mert túlságosan is kimerített lelkileg. Nem vagyok sírós fajta, mégis itt többször eltört a mécses, mint eddig valaha. Összetört a szívem. Sokszor. Volt, mikor haladni se tudtam, mert az elmosódott könnyek között megszűnt minden világ…

A cselekmény gyors, izgalmas, a harcjelenetek idegtépők és szívszorítók. Igazán megrendítő volt olvasni, ahogy mindenki egyként harcol a hazájáért, a királynőért, egy jobb világért. De a végére mindenki megbizonyosodhat róla, hogy Terrasenért igazán megérte. Adarlanért. Erileáért. Az áldozatok nem voltak hiábavalók, még ha én keservesen meg is sirattam mindenkit, akit útközben elvesztettünk. Gyászoltam, sírtam, harcoltam, nevettem a barátaim mellett, ott voltam nekik, mivel ők is velem vannak már oly sok éve. Oly régóta kapok tőlük erőt, kitartást és biztatást. Ha valaki megkérdezi mit jelent nekem ez a sorozat, akkor azt mondom, hogy egy jobb világot. Drága barátaim, drága családom: Aelin, Aedion, Rowan, Lysandra, Dorian, Manon, Fenrys, Yrene, Chaol, Lorcan, Elide, Gavriel, Nesryn, köszönöm, hogy megismerhettelek titeket, hogy veletek lehettem, hogy szerethetlek titeket. Én is harcolnék értetek, vakon követnélek titeket, bízom bennetek. Köszönöm a rengeteg tudást, amit kaptam tőletek, a bátorságot, az erőt, a kitartást, mivel ti sem adtátok fel, így én sem fogom soha.

Örökké velem marad ez a sorozat, a szívemben, a lelkemben fogom őrizni, úgy fogok vigyázni rá, mintha egy apró lángocska lenne, ami fényt és világosságot ad a sötétben.

Viszlát barátaim, imádkozom a szentekhez, hogy egyszer, valamikor a kései jövőben, még valamikor találkozhassak veletek. Csak egy kis időre veletek lehessek még, köztetek járhassak, élhessek. Szívem minden szeretetével búcsúzom! Ez már egy jobb világ, mert ismerhetlek Titeket.

Szívem minden dobbanásával: viszlát! A világ végéig, Barátaim!

ViveEe P>!
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

Ez a történet is lezárult, és az írónő nem okozott csalódást. No nem minden tetszik, van amiért haragszom is rá, de ettől függetlenül ez egy nagy volumenű, érzelmekkel teli befejező kötet volt.
Egyszerűen szörnyű volt amit Aelinnek ki kellett állnia, annyira akartam már, hogy megtalálják.
De máshol sem állt meg az élet egy percig sem. Aedion és Lysandra küzd északon az összegyűlt szövetségesekkel, Chaolék is sietnek segíteni, Manon is igyekszik teljesíteni ígeretét és sorsát, és Dorian az utolsó kulcs begyűjtésén ügyködik.
Rendkívül hosszú a könyv, de ennyi szál és érzelem mellett nem lehet unatkozni.
De a második könyv volt az amit kb végig könnyes szemmel olvastam el. Földről a mennybe és vissza ugrándoztak az érzéseim.
Imádtam és meghatott, ahogy spoiler Elképedtem Dorian erején és eszén Morathban. Első perctől a szívemnek legkedvesebb szereplő, és itt ez csak erősödött. Külön hálás vagyok az írónőnek, a spoiler
Aelinért is a szívem szakadt meg, ahogy próbált felépülni, nagyon tetszett a találkozása Yrene-nel.
Terransenben pedig ami folyt egyszerűen idegtépő volt (pozitív értelemben). spoiler
És a harcban volt a számomra legfájdalmasabb epizód, amit nem akarok megbocsátani: spoiler Na innentől teljesen instabil voltam érzelmileg.
El nem tudtam képzelni, hogy másznak ki ebből, pláne a kapus eset után.
De Aelinnek mindig van egy pótterve. spoiler
Szép lett tényleg. A másik ami nagyon nem tetszik, és szintén neheztelek miatta az írónőre, hogy spoiler
Szóval, bár nem tetszett minden, nagyon szép és izgalmas befejező részt kaptunk, és egészben nézve is ez egy remek sorozat. Szívből ajánlom.

U.i: Most már az uralkodók visszatértét jelző virágok miatt végképp nem tudok elmenni amellett, hogy mennyire érzem azt, hogy az írónő bevallottan szereti a Gyűrűk urát. Sokszor éreztem hatást a történetben, amitől én csak jobban szerettem. :)

fannislibrary P>!

– Neked is kezd megtetszeni a hírnév.
Rowan felvonta a szemöldökét.
– Gondolod, hogy nem követtek suttogások, bármerre jártam is az elmúlt háromszáz évben? – Aelin a szemét forgatta, mire Rowan kuncogott egy sort. – De ez sokkal jobb, mint a jégszívű rohadék meg az úgy hallottam, egyszer megölt valakit egy asztallábbal.
– De hát tényleg megöltél valakit egy asztallábbal!
Rowan vigyora kiszélesedett.
– És tényleg jégszívű rohadék vagy – tette hozzá Aelin.
Rowan felhorkant.
– Azt nem mondtam, hogy hazudoztak!

fannislibrary P>!

– Azért jöttünk – jelentette ki Manon, elég hangosan ahhoz, hogy a városfalakon mindenki hallja a szavait –, hogy betartsuk az Aelin Galathyniusnak tett ígéretünket. Hogy megküzdjünk azért, amit ő ígért nekünk.
– És mi lenne az? – kérdezte Darrow halkan.
Manon ekkor elmosolyodott.
– Egy jobb világ.

Rahenys>!

Aelin belekarolt.
– Akkor útnak indítok valami pletykát rólad. Valami nagyon ocsmányat.
Rowan felnyögött.
– Rettegéssel tölt el, hogy te mivel rukkolnál elő.
Aelin hangosan suttogni kezdett, miközben elhaladtak egy csapat halandó katona mellett.
– Tényleg visszarepültél a harcmezőre, hogy kivájd az ellenség szemét? – A sikkantása visszhangot vert a köveken. – Aztán meg is etted?
Az egyik katona megbotlott, a többiek pedig odakapták a fejüket.
Rowan belecsípett Aelin vállába.
– Igazán köszönöm!

I. kötet, 66. fejezet, 673-674. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Aelin Ashryver Galathynius · Rowan Whitethorn
fannislibrary P>!

Rowan némán megfogta Aelin kezét, és az ujjára húzta a smaragdköves gyűrűt.
– A világ végéig – suttogta.
Ezüstös cseppek csillantak Aelin szemében.
– A világ végéig.

fannislibrary P>!

– Pedig igenis törődsz másokkal. Te is tudod. Ettől ilyen rohadt félelmetes ez az egész.
Manon arany szemében düh tombolt, de nem felelt.
– Nem tesz gyengévé, ha törődsz másokkal – tette hozzá Dorian.

Kapcsolódó szócikkek: Dorian Havilliard · Feketecsőrű Manon
fannislibrary P>!

A Tizenhármak a wyvernjeikhez indultak. Sorrel megszorította Manon vállát, miközben elhaladt mellette, majd felmászott a hátasára. Már csak Asterin állt Manon előtt.
A másodparancsnoka, az unokatestvére, a barátja elmosolyodott, szeme csillagfénnyel ragyogott.
– Élj, Manon!
Manon pislogott.
Asterin erre szélesebben mosolygott, homlokon csókolta Manont, és suttogva megismételte:
– Élj!

Rahenys>!

Aelin Chaolra és Dorianre nézett, és zokogásban tört ki. Kitárta a karját, és sírt tovább, ahogy megölelték egymást.
– Szeretlek titeket – suttogta. – És történjék bármi, sodródjunk bármilyen messze egymástól, ez sosem változik meg.
– Látjuk még egy mást – felelte Chaol, ám az ő hangja is könnyektől terhesen csillogott.
– Együtt – lehelte Dorian remegve. – Együtt újáépítjük a világot.
Aelin egyszerűen képtelen volt elviselni a mellkasában a nyomást.
Mégis elhúzódott, és rámosolygott a barátai könnyáztatta arcára, ahogy kezét a szívéhez emelte.
– Köszönöm mindazt, amit értem tettetek.

II. kötet, 121. fejezet, 466. oldal

fannislibrary P>!

Aelin sejtette, mitől villanyozódott fel úgy Elide. Még Lorcan sötét szemében is fény gyúlt.
Ettől még elkapta Lorcan tekintetét. És figyelmeztető pillantást lövellt felé, ami elárult mindent, amit szóban nem fejezett ki: ha összetöri Perranth úrnőjének a szívét, élve felperzseli. Aztán meghívja Feketecsőrű Manont, hogy süssön vacsorát az égő holttestén.

A párod vagyok.
Hinni akart neki, de ez az álom, ez az illúzió, amibe ringatta magát…
Nem illúzió.
Tényleg eljött érte.
Rowan.
Rowan Whitethorn. Most már Rowan Whitethorn Galathynius, a férje és társa a trónon. A párja.