Kingdom ​of Ash – Felperzselt királyság 1-2. (Üvegtrón 7.) 3 csillagozás

Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2. Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2. Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

Elérkezett a végső háború.

Aelin Galathynius rabszolgából a király orgyilkosává, majd egy birodalom királynőjévé vált. Útjának utolsó, szívbe markoló szakasza a háború kitörésével veszi kezdetét.

Aelin mindent kockára tett, hogy megmentse a népét – csakhogy hatalmas árat fizetett érte. A tündérkirálynő vaskoporsóba zárta, és most tüzes akaratának utolsó lobbanására is szüksége van, hogy elviselje a kínokat.
Ha megtörik, Maeve pusztulásra ítél mindenkit, akit szeret. Csakhogy Aelinnek fogytán az ereje…

De hiába került ő fogságba, a barátainak mennie kell tovább. Bizonyos kötelékek elmélyülnek, míg mások örökre megszakadnak.
A tenger túlpartján Rowan, hű társaival foglyul ejtett hitvesét és királynőjét keresi – nehogy végleg elveszítse!
A sors fonalai végül összeérnek, és kénytelen mindenki összefogni, miközben Aelin a saját életéért és egy jobb világért küzd.

Sarah J. Maas kirobbanóan sikeres Üvegtrón sorozatának utolsó, döbbenetes felvonása!

Mélyedj el az élményében!

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

696 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634576174 · Fordította: Szabó Krisztina
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634577416 · Fordította: Szabó Krisztina
480 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634577423 · Fordította: Szabó Krisztina

Dorian Havilliard · Feketecsőrű Manon · Aelin Ashryver Galathynius · Aedion Ashryver · Lysandra · Evangeline

Azazel
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash – Felperzselt királyság 1-2.

Tudom, hogy vege. Tudom, hogy mar olvastam angolul, de ez mit sem vont le a cselekmenybol. Igazi mestermu.
Nem vagyok az a nagy ujraolvasos, de ezt a sorozatot majd par evente biztosan elo fogom venni.
Bevallom, bar valoszinuleg hiaba, de remenykedem egy Ailen/Rowan – Feyre/Rhys crossoverben. Az maga lenne a …!
Koszonom Sarah, Ailen, Rowan es a tobbiek ezt a fantasztikus utazast!

csfannie P

– Pedig igenis törődsz másokkal. Te is tudod. Ettől ilyen rohadt félelmetes ez az egész.
Manon arany szemében düh tombolt, de nem felelt.
– Nem tesz gyengévé, ha törődsz másokkal – tette hozzá Dorian.

Kapcsolódó szócikkek: Dorian Havilliard · Feketecsőrű Manon

A párod vagyok.
Hinni akart neki, de ez az álom, ez az illúzió, amibe ringatta magát…
Nem illúzió.
Tényleg eljött érte.
Rowan.
Rowan Whitethorn. Most már Rowan Whitethorn Galathynius, a férje és társa a trónon. A párja.

csfannie P

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy hely, ami már régen hamuvá égett, de valaha ott élt egy fiatal hercegnő, aki szerette a királyságát…

csfannie P

– Neked is kezd megtetszeni a hírnév.
Rowan felvonta a szemöldökét.
– Gondolod, hogy nem követtek suttogások, bármerre jártam is az elmúlt háromszáz évben? – Aelin a szemét forgatta, mire Rowan kuncogott egy sort. – De ez sokkal jobb, mint a jégszívű rohadék meg az úgy hallottam, egyszer megölt valakit egy asztallábbal.
– De hát tényleg megöltél valakit egy asztallábbal!
Rowan vigyora kiszélesedett.
– És tényleg jégszívű rohadék vagy – tette hozzá Aelin.
Rowan felhorkant.
– Azt nem mondtam, hogy hazudoztak!

csfannie P

– Azért jöttünk – jelentette ki Manon, elég hangosan ahhoz, hogy a városfalakon mindenki hallja a szavait –, hogy betartsuk az Aelin Galathyniusnak tett ígéretünket. Hogy megküzdjünk azért, amit ő ígért nekünk.
– És mi lenne az? – kérdezte Darrow halkan.
Manon ekkor elmosolyodott.
– Egy jobb világ.

csfannie P

Rowan némán megfogta Aelin kezét, és az ujjára húzta a smaragdköves gyűrűt.
– A világ végéig – suttogta.
Ezüstös cseppek csillantak Aelin szemében.
– A világ végéig.

csfannie P

Csupán a hidegvérű ragadozó maradt. Aki a világot is felforgatná, hogy megtalálja a királynőt, akinek a szívét ajándékozta.

csfannie P

Aedion azonban csak Lysandrával törődött.
– Kérlek! Könyörgöm! Könyörgöm, Lysandra, fussatok!
Lysandra felszegte az állát.
– A szövetségeseinket nem kéred arra, hogy meneküljenek!
– Mert a szövetségeseinkbe nem vagyok szerelmes.

csfannie P

Aelin sejtette, mitől villanyozódott fel úgy Elide. Még Lorcan sötét szemében is fény gyúlt.
Ettől még elkapta Lorcan tekintetét. És figyelmeztető pillantást lövellt felé, ami elárult mindent, amit szóban nem fejezett ki: ha összetöri Perranth úrnőjének a szívét, élve felperzseli. Aztán meghívja Feketecsőrű Manont, hogy süssön vacsorát az égő holttestén.