15. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
19. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
31. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Crown ​of Midnight – Éjkorona (Üvegtrón 2.) 846 csillagozás

Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Celaena könyörtelen küzdelemben legyőzte ellenfeleit és a király bajnoka lett. Ezentúl a király ellenségeit kell elpusztítania, akik kegyetlen uralmának akarnak véget vetni. A lány azonban ahelyett, hogy eltenné őket láb alól, figyelmezteti őket és ezzel segít nekik. Szörnyű titkát eleinte még Chaolnak sem meri bevallani, akihez akarata ellenére egyre inkább vonzódik. Mennyire bízhat meg benne? Végül is Chaol a királyi testőrség kapitánya. A szívére vagy az eszére hallgasson?

Eredeti mű: Sarah J. Maas: Crown of Midnight

Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
494 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633991350 · Fordította: Hetesy Szilvia
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
494 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633991367 · Fordította: Hetesy Szilvia
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
494 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633991350 · Fordította: Hetesy Szilvia

Celaena Sardothien · Chaol Westfall · Dorian Havilliard · Nehemia Ytger · Fürge · Mort · Roland Havilliard

Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Ilyen egy igazi folytatás kérem szépen. Tökéletesen méltó az Üvegtrón folytatására, még túl is tett rajta. És mi volt a reakcióm miután befejeztem? Nos, ledöbbentem, úgy éreztem mintha a szívem megállt volna, elviselhetetlenül vágytam arra, hogy magamhoz öleljem Chaolt, és én akartam lenni Celaena!

Elképesztő módon mindenre emlékeztem az előző könyvből, pedig nem mostanában olvastam. Megint csak beszippantott ez a módszeresen felépített világ. Hihetetlen, de nem egy elejtett mondat – ami még az Üvegtrónból származott – most kapott értelmet. Amúgy ez a kötet sem szűkölködik az utalásokból, ezek végig mozgásban tartották az agytekervényeimet, volt, hogy rá is jöttem dolgokra.

Az írónő zseniális, hogy Celaena történetét ilyen alaposan kigondolta és papírra vetette. Nem tudok belekötni semmibe, én teljesen elhittem, hogy ez az igazság, hogy Celaena és Chaol valahol a világban, tényleg léteznek és szembeszállnak a zsarnok királlyal, küzdenek a nép és a saját boldogságukért. És ez nagyon jó, hiszen mi értelme lenne a történeteknek, ha nem hinnénk benne?

Ja, és ha már itt tartunk, én igen is megvédem Chaolt! Celaena és a testőrkapitány tökéletes párt alkotnak. A vak is látja! Velük együtt örültem, szerettem és szenvedtem! De még hogy.. Továbbá nagyon örültem annak is, hogy fény derült Celaena múltjára. Totálisan lesokkolt, még úgy is, hogy számítottam ilyesmire.
Dorian szála felkeltette az érdeklődésemet, biztos vagyok benne, hogy remek király lesz belőle.
A cselekmény igazán véres és néhol nagyon kegyetlen. Nem baj, én nagyon élveztem az egészet. Abszolút többször olvasós, – csak úgy mint az előző könyv – tuti, hogy meg fog tudni lepni második alkalommal is.

Akarom a következő részt! Kérlek, mondjátok, hogy nem kell egy évet várni rá! :(

Naiva P
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Ez a rész jóval felülmúlta a az előző részt és a várakozásomat. Mondhatni/írhatni' kilóra megvett. Megerősödött a fantasy vonal. Végre megjelent benne a valódi misztikum és mágia. Caleanának pedig megkaptam azt az attitűdjét, amire az előző rész óta várok. Az egész karater jobban hasonlított egy elkényeztetett libához, mint egy megtört orgyilkoshoz, DE MOST(!) sokkal kevesebbet díváskodott, ami hisztit levágott, még belefért. Jó úton halad.
Akiből sokkal többet szerettem volna kapni, az Dorian. Belőle most kevesebbet kaptam. Sokkal. Gyakran úgy éreztem, csak sodródik a történettel, perifériára szorult. Kezdett érdektelenné válni, pedig az előző részben ő volt nálam talán az abszolút befutó, de most nem. Szerencsére egy okos húzással megmentette az írónő az ő karakterét az érdektelenné válástól. A könyv utolsó harmada igazán pörgős és izgalmassá vált. Ugyan sok mindenre fény derül, de ezzel együtt több lett az újabb rejtély, amit csak fokozott egy erős függővég.

Lanore P
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Tökéletes, izgalmas, pörgős, sötét hangulatú, misztikus… pont erre volt most szükségem, és bizony nem véletlen az a 99% a könyv címe mellett! Minden sorát imádtam, még az Üvegtrónnál is jobban, pedig nem gondoltam, hogy ez lehetséges. A szereplők hihetetlenül életszerűek, mintha személyesen ismerném őket… ahogy az írónő játszik az érzelmekkel, ahogy alakítja, formálja a véleményem Dorian-nal és Chaol-lal kapcsolatban, ahogy szép lassan minden titokra fény derül, amit eddig csak sejtettem, zseniális. Az egyetlen dolog, amiért haragszom, az a brutál függővég, most azonnal szeretném a folytatást!

Zzsófi
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Öhm…. WTF? Hogy lehet így vége??? Jesszus… Azt hittem, hogy engem mãr nemigen érhet meglepetés, mert elég edzett vagyok a „fordulatokkal” kapcsolatban, de ez azért engem is meglepett.
Ez a kötet kevésbé tetszett, mint az előző… Kicsit unalmasabb volt, de azért nem mondom, hogy hűű de rossz. :D Mondjuk az elején elég nehezen haladtam vele… De aztán beindultak az események. :)
Sok fordulatban gazdag a könyv, volt, ami padlóra küldött…
Az a baj, hogy teljesen a hatása alatt vagyok még mindig, és nem tudom összeszedni a gondolataimat.
Csak annyit szeretnék kérdezni: @Fireheart, mikor adod kölcsön a következő részt???!?!! :D
Ajánlom.

Via_BertaღVivienღ P

Juppiiii :)
Ez már sokkal jobb rész volt, igazából nem is 4.5*a könyv,hanem 4.75. Gyanítom, hogy lasan eléri nálam is az 5csillagot a könyv :)
Annyi szent,hogy a világ nagyon jól van felépítve, egyre több titokra fény derül.
A katakombás részeket nagyon bírtam, éjjel kettőkor,egy teljesen sötét szobában olvasva még ijesztő is volt. Főleg ha valaki a barátjával sok pszicho horrort néz, amiben sok a szellem és démon xD
Egyértelműen bírom Doriant, izgalmas ezzel az új dolgával. :)
Chaol…hát szívem… Annyira aranyosak voltak Celaenaval, a csaj túl reagálta a dolgokat, emiatt haragszom is rá. A srác érdekel, Chaolban sok potenciált látok, kíváncsi vagyok miért utálják olyan sokan,mert nálam jelenleg No.1. pasi ebben a sorozatban.
A tündérországra nagyon kíváncsi vagyok,sok újdonságot tartogathat még Maas. :)

Kamilla17
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Érezhetően jobb volt, mint az első rész, de még ez sem volt az igazi.
Az eleje kb. a 300. oldalig teljesen olyan volt mint az első rész. Unalmas, eseménytelen rizsa. Ezek az oldalak miatt olyan hosszú az olvasás, amilyen. Egyszerűen nem tudott lekötni. Voltak olyan napok amikor alig tudtam elolvasni 10-20 oldalt belőle, míg volt olyan amikor már a látványtól is rosszul voltam. Pedig meg kell hagyni a borító igazán jól sikerült.

Szerencsére az utolsó 100-200 oldal belendül, olyannyira, hogy ott meg azért nem tudtam mi folyik, mert számomra túl gyorsan történtek az események. A végére persze sikerült rájönnöm, hogy miről van szó. Így megértve nagyon tetszett.
Jó a történet, mert szerintem egy teljesen egzotikus világot fest le, mégis elég hétköznapian, ahhoz, hogy akár itt is megtörténjen.
Mint mondtam a fordulatossággal nem vagyok annyira megelégedve. De a rejtélyek egyszerűen fenomenálisak voltak. Ki gondolta volna, hogy Celaena nem is az akinek kiadja magát, vagy, hogy mit tervez a király.

A szereplőkről nem tudok mit mondani, mert nem igazán értem őket.
Ilyenkor teljesen megértem Celaenát, hogy tiszta fejjel kell gondolkodnia. Én személy szerint sosem tudtam igazán, hogy ki kivel van. Ki az áruló éppen, és kiben lehet bízni.
Chaolt nem szerettem meg, és nem is nagyon értem Celaena mit bír benne, nekem sosem volt szimpatikus Doriannal ellenben.

Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a következő rész, és erősen remélem abban sokkal több izgalomban lesz részünk, már az elejétől kezdve. :)

MFKata P
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Az Éjkorona felülmúlta az Üvegtrónt: izgalmasabb, fordulatosabb, sötétebb és sokkal keményebb. Így viselkedik egy igazi, belevaló bérgyilkos, mint Celaena. Ha volt is kétségem az előző részben arról, hogy ő milyen badass, most mind elszállt!

DarknessAngel
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Isteni folytatása egy istenien jó sorozatnak.
Imádom a borítáját, nemcsak az elejét, de a hátulját is, Celaenán az a ruha tényleg gyönyörű, és még hogy a történetben is benne volt, külön öröm :)
Ez a rész legalább annyira jó volt mint az első, ha nem még jobb is. Komolyan mondom, annyi minden történt, viszonylag rövid idő alatt, hogy csak kapkodtam a fejem.
Celaena egyik gyilkosságot követi el a másik után, és csak egyre halálosabb lesz.
A Chaol iránti érzései is csak erősödnek, a közös jeleneteik pedig annyira, de annyira imádnivalóak ^^ Ezek után már semmi nem győzhet meg arról, hogy átpártoljak Dorianhoz, akiről viszont kiderült egy nagyon érdekes dolog, amiről még ő maga sem tudott.
Annyi titok lappang megint az egész könyvben, annyi feszült, izgalmas és drámai jelenetekkel van tele, hogy garantáltan senki sem fog unatkozni.
A szerelmi szál annyira szép lett, eljöttek azok a „végre” pillanatok, minden olyan tökéletesnek látszott, de aztán jött a mélyzuhanás is.
A drága testőrkapitányt nagyon sajnáltam, viszont Celaenát is meg lehet érteni.
A vége pedig…. nem mondanám függővégnek, de engem akkor is kikészített. Csak néztem, hogy mivan? ilyen nincs o_O
Szóval, már alig várom a folytatást, abszolút kedvenc lett.

oldmoviegirl01 P
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Örülök, hogy folytattam a sorozatot, mert ezzel a második résszel bebizonyosodott, hogy rengeteg minden rejlik ebben a világban.

Eléggé komor, sötét hangulatú szinte az egész könyv, az oldottabb pillanatok is inkább az első felében voltak jellemzőek spoiler. Folyamatosan alakulnak a szereplők közötti kapcsolatok; új szereplők lépnek be; kapunk véres összecsapásokat, válaszokat, összefüggéseket, de még több, megoldásra váró rejtélyt; meglepő dolgok derülnek ki a szereplőkről is; vagyis egyre részletesebben megismerkedünk ennek az összetett világnak a múltjával és jelenével.

Tetszik, hogy bár Celaena a főszereplő, két védelmezője: Chaol és Dorian végig jelen vannak és komoly részesei az eseményeknek. Celaena személyiségével azonban nehéz dűlőre jutnom, mert néhol úgy viselkedik mint egy naiv fruska, néhol pedig, mint egy elvakult harcos, és gyakran cselekszik meggondolatlanul, amiknek meg is vannak a maguk következményei. Bár az is igaz, hogy a saját lelkében is csata dúl: kiben bízhat, kiben nem; sodródjon-e az eseményekkel, vagy alakítsa azt; maradjon a háttérben, keresse a saját boldogságát, vagy vállaljon nagyobb szerepet a király hatalmának megdöntésében.

A nagy horderejű, egész Erilea jövőjét befolyásoló döntések, ütközetek még mindig csak készülődnek, úgyhogy biztos, hogy tovább olvasom a sorozatot.

Black_widow
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona

Ó. TE. JÓSÁGOS. ÉG!!! Mi ez a függővég??? o.O Annak ellenére, hogy a kezdetektől sejteni lehetett, spoiler ezt az egészet ténylegesen el is olvasni hatalmas SOKK volt. Amikor azt hittem SJM nem tudja felülmúlni az első részt, bebizonyosodott, hogy az írói zsenialitás bizony nem ismer határokat. Az események pörögnek, a cselekmény nem toporog egy percig sem egy helyben. Mindenki gyanús, mindenkinek vannak titkai, senki sem az akinek mutatja magát. Hatalmas kedvenc lett ez a rész, az utolsó pár oldalt 3x végigolvastam és csak most tértem magamhoz annyira, hogy értékelést tudjak írni róla. Volt pár olyan rész, ahol felnéztem a könyvből és csak annyit tudtam mondani WTF?! (persze azért van elég kiszámítható történés is benne). Chaol minden egyes sorral egyre jobban belopja magát a szívembe *-* spoiler
Dorian is végtelenül kedves karakter számomra, és ez a szimpátia ebben a részben még inkább megerősödött. Jó végre egy olyan hercegről olvasni aki nem elkényeztetett, hatalmát fitogtató idióta (ezt a szerepet úgyis betölti az öccse -_-), hanem tettre kész uralkodópalánta. Imádtam azokat a részeket (még ha kevés is volt előlük), ahol képes volt szembeszállni az apjával. Bár olykor nagyon naiv.
Egy szó mint száz fantasztikus könyv és a függővég miatt (is) már tűkön ülve várom a folytatást! :)

Sheila_7

– Egyetértek. De ne gondold azt, hogy én bármi miatt is szégyenkeznék.
– Ki beszélt itt szégyenről? – Celaena a takaró alatt meztelen testére mutatott. – Őszintén szólva, meg vagyok lepve, hogy nem hordod fenn az orrod, és nem vágsz fel mindenütt velem! Én biztos, hogy ezt tenném, ha magamat lefektetném.

– Miért sírsz?
– Mert – suttogta remegő hangon –, mert arra emlékeztetsz, hogy a világnak milyennek kellene lennie, hogy milyen lehetne.

DarknessAngel

– (…) De ha még egyszer ilyesmit csinálsz, akkor tömlöcbe vettetlek.
– Mert megöltem?
– Mert halálra rémisztettél!

perpetua P

– Akkor én csak dísznek vagyok itt?
– Örülj neki, hogy méltó kelléknek talállak.

7. fejezet

anikho

Egy seprűkamra. A lány is odanézett, és lassan elmosolyodott. Már indult volna arrafelé, de Chaol megfogta a kezét, és a fülébe súgta.
– Tudod, hogy akkor nem szabad hangoskodnod.
A lány kinyitotta az ajtót, és behúzta Chaolt.
– Érzésem szerint pontosan ezt mondhatnám én is neked pár pillanat múlva – susogta kihívóan csillogó szemmel.
Chaol fülében lüktetett a vér. Követte a lànyt a kamrába, és egy seprűvel keresztezte belül az ajtót.

Chrissie

– Mi a baj? – kérdezte Chaol, a homlokát ráncolva.
Vajon tényleg nem látja, vagy csak nem akar megjegyzést tenni?
– Ahhoz képest, hogy tél van és reggel, elég nagy a nyüzsgés a parkban – válaszolta Celaena óvatosan.
A férfi vállat vont.
– Egyesek megőrülnének, ha egész télen a négy fal között kellene gubbasztaniuk.
Vagy csak egyszerűen szeretik nézegetni a testőrkapitányt és az izmait.

anikho

Akkor gondolj kérlek arra, hogy nekem ez nem számított. Ha rólad volt szó, akkor ez nekem nem számított. Én melletted döntöttem. Mindig melletted állok majd.

Kapcsolódó szócikkek: Celaena Sardothien
anikho

Ha rád nézek – suttogta – nem vágyok másra, csak arra, hogy megérintselek.

Kapcsolódó szócikkek: Celaena Sardothien

Üvegtrón sorozat · Összehasonlítás