2. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
3. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
3. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

A ​Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara (Tüskék és rózsák udvara 2.) 638 csillagozás

Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

Én ​nem vagyok jó. Semmi vagyok, és a lelkem, halhatatlan lelkem el van átkozva… Mintha a tüdőm is cserbenhagyott volna, de próbáltam levegőt venni, hogy ki tudjam mondani, hogy nem. Nem.
Miután Feyre kiszabadította szerelmét, Tamlint a gonosz tündérkirálynő karmai közül, már halhatatlanként, tündérmágiája birtokában tér vissza a Tavasz udvarába. De nem feledheti sem a szörnyűségeket, melyek révén megmentette Tamlin népét, sem az alkut, amit Rhysanddel, az Éjszaka udvarának rettegett főurával kötött.
Egyre jobban bevonódik Rhys ügyeibe és fellángoló érzelmei hálójába, ám háború közeleg: egy minden eddiginél hatalmasabb gonosz erő fenyeget azzal, hogy mindent elpusztít, amiért Feyre valaha küzdött.
Szembe kell néznie a múltjával, elfogadnia különleges adottságait és döntenie kell a sorsáról.
Oda kell adnia a szívét, hogy meggyógyítsa a kettéhasadt világot.
Sarah J. Maas New York Times bestseller szerző lélegzetelállító fantasy-sorozatának második… (tovább)

Eredeti mű: Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Eredeti megjelenés éve: 2016

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
750 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634570943 · Fordította: Hetesy Szilvia

Kapcsolódó zóna

!

ACOTAR

409 tag · 475 karc · Utolsó karc: 2018. július 15., 17:43 · Bővebben

Rhysand · Feyre Archeron · Lucien Vanserra · Cassian · Azriel · Tamlin · Morrigan (Mor) · Amren · Nesta Archeron · Elain Archeron · Bone Carver · Amarantha · Ianthe

Éjszaka udvara · Velaris · Tavasz udvara · Summer Court / Nyár udvara

Nikolett0907 P
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

„Nem leszek többé gyenge. Nem akarok senkitől se függeni.”

Elfogytak a lapok…..MIÉRT?

Egyszerűen nem értem, hogy lehet ezt tenni az olvasóval, mégis, hogy lehet ilyen véget írni egy történetnek?

Befejeztem a hisztit….

Csodálatos volt…..te jó ég, nem tudom megfelelő szavakkal leírni, mennyire összetört és felemelt, mennyire fájt és végül mennyire szerettem.
Hol fájt a torkom, ordítani tudtam volna….hol lelkem minden szegletét melegség járta át és csak mosolyogtam.

Hiszem, hogy egy történet bele éghet a lelkembe, örökké velem lesz, míg csak lélegzem.

Az első részt is szerettem, bár a szereplőkkel nem voltam különösebben összhangban. Nagy meglepetésemre, ez most igen csak megváltozott.

Feyre: Most végre sokkal, de sokkal jobban adtad magad, végre szeretni tudtalak, végre értettelek, végre tudtam miért cselekszel így, miért fáj a lelked, miért vagy dühös, miért vagy ennyire emberi és mégsem!?
Érzéseid kavalkádja néhol elvakított, de mikor végre tisztult a kép, tudtam, hogy most már ott vagy a szívembe. Bele szálltam a lelkedbe, a szemeiden át láttam a világot. Éreztem a kétségbe esésed, éreztem és értettem a szabadság utáni vágyad, mert én is ilyen vagyok….A szerelem egy érzés, mely csodálatos, de láncra verve csak halál és fuldoklás.

Tamlin: Mit mondhatnék …sose kedveltelek, egy hülye majom vagy, aki azt hiszi, hogy mert érez bármit megtehet. Egyszerű vagy, mint az egyszer egy, mert hagyod, hogy az érzelmeid befolyásoljanak. Életem tudhatnád…egy nőt nem lehet megkötni….megvédeni igen, de nem úgy, ahogy te hiszed. És amit tettél….ugyan kérlek….üres vagy, mint egy héj….és amit te szerelmnek hiszel, az csak egy önzés….de majd rájössz kedvesem….milyen is ez a valóéletben….

Rhys: Most mit kezdjek veled….hm? Cuki fiú vagy, hatalmas lélekkel. Az előző részben nem hatottál meg, szép fiú, oké…de ezen kívül semmi. Most viszont, annyi mindent érzek, annyi mindent mondanék neked. Rajongód lettem? Nem hiszem, de oda vagyok érted. Kezdelek érteni, kezdelek tisztelni, minden vagy, amit keresek. Olyan lelked van, ami ritka és olyan elméd amit imádok. Kérlek ne változz meg, sőt inkább engedd el magad….nagyon kíváncsi lettem rád!!

Nos igen a Belső kőr…..erős, törődő, néhol kegyetlen és néhol olyan, mint a selyem….kicsúszik a kezeid közül, ha nem markolod meg …. Csodálatosak vagytok egytől egyig, mindegy hogy nő, vagy férfi, mindegy is mi a nevetek, kik vagytok. A lényetek a legfontosabb és a hűségetek.

Testvérek? Nos igen furcsák….de, mint karakterek színesek és sokkal több van bennetek, mint azt mutatjátok. Tudom, hogy most majd felszínre fog tőrni….ezt várom mióta léteztek.

Lucien: Az előző részben te voltál a kedvencem, és tulajdonképpen most is az vagy, bár kicsit csalódtam benned is. Miért? Sok mindent értek és még sem….olyan árnyalt személy vagy, annyira különleges és mégis hagyod, hogy bábként bánjanak veled? A sorsod a tied…a hosszú élet alatt te éled meg az életed minden pillanatát, mint a fájdalmat, mint a boldogságot….kérlek ne kelljen benned is csalódnom!!!!

Igen a gonosz olyan, mint mindenhol máshol, ravasz, türelmes, és végtelenül aljas. Nem lepődtem meg a gondolkodásán, sőt mi több csodálom. Nem hétköznapi elme rejlik eme sorok mögött, és valahol értem miért akarja ezt …….

A történet, a világ felépítése annyira egyedi, annyira csodálatos.

Számomra 750 oldal egy nap maximum, most mégis napokig húztam, de sajnos elfogytak a lapok. Kicsit nehezen térek vissza a valóságba, nem is nagyon akarok még. Jó nekem ebben a világban, mint egy súlyos lepel a hideg téli éjszakában…..

Nagyon szerettem és szeretem, nagy kedvenc és ajánlom! ♥♥♥♥

Mrs_Curran_Lennart P
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

Hihetetlen, de pikk-pakk elfogyott a 750 oldal.
Izgalmas volt, még inkább, mint az első rész.
Tamlinban nagyot csalódtam, Rhys viszont igazi hős. Megértjük a mozgatórugóit, mit és miért áldozott fel. Jó kis vallomások vannak a könyvben.
Na és a legjobb barátait is elfogadnám, Cassiant és Azrielt. A vége viszont megdöbbentő és nagyon függővéges.

Ashriver
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

Nem is tudom, hogy hol kezdjem. Gyönyörű volt, de egyszerre fájdalmas is… és örömteli az egész. Nem találom a szavakat, amivel kifejezhetném, hogy milyen érzéseket is váltott ki belőlem – ugyanis a könyv egyszerűen a lelkem egy részévé vált, együtt dobogott a szívemmel és az elmém legsötétebb zugaiba is bevilágított.
Ez a könyv az életről és a szerelemről szól és a bennük lévő szürke összes árnyalatáról.
Feyre….annyira büszke vagyok rá és arra akivé vált a könyv végére. Lenyűgöző és élénk és hihetetlenül erős. Az elején nem volt ilyen, ami nem csoda, az előző könyv végét tekintve, ahol belülről kifelé szétszaggatták és csupán egy héjat hagytak hátra abból a bátor lányból, aki volt. De újra rátalál önmagára – az igazi önmagára, a bátorságtól dobogó szívére, a ragyogóan fényes és merészül vad álmaira. És a hősnő, akivé válik tele van elszántsággal, hatalmas bátorsággal és meghökkentő együttérzéssel.

Kedveltem Tamlin-t. És meg is értem őt, egy kicsit. Hű volt önmagához. Mindent, amit tett azt szerelemből tette és a félelemből, hogy elveszíti Feyre-t. És mind tudjuk, hogy a szerelem által megvakult személyek gyakran követnek el hibákat – és Tam is hibázott. Sokat. A megértés hiányától megrészegült és a kényszeres szüksége az irányításra elhomályosította az ítélőképességét. Paradox módon jobban megismertük őt, még ha nem is volt jelen. Így, hogy jobban beleláttunk, már más fényben látjuk őt. Gondjai vannak és Amarantha komolyan elcseszte őt mentálisan, nem annyira mint Feyre-t, de komolyan kísértő sebeket hordoz, ami meglátszik a viselkedésén. Ezektől függetlenül, ezek nem kifogások a viselkedésére. A viselkedésére és tetteire, a döntéseire nincsenek kifogások, és a következményei ezeknek jogosak lesznek.
Rhysand viszont….. damn that man! Félreértés ne essék, még mindig Rowan fan vagyok teljes erőbedobással – ÖRÖKRE!, de Rhysand….can i have him? Just one day? Or a night? Pleeease!! :D
Rhysand megtestesíti a kitalált férfikarakterek legmagasabb színvonalát. Ő a csábító rossz fiú, arrogáns, ravasz, egy briliáns elme, de egyszer s mint elegáns, hihetetlenül erős. És ezekhez még hozzájárul a belső szépsége is – az önzetlensége, az idegtépő intenzitása, a gondosan kidolgozott maszk, amit a világ felé mutat, a lelki zűrzavara és a kedvessége. Az önbizalomhiánya térdre kényszerített, hiszen ő olyan értékes és fontos mások számára, és ezt ő észre sem veszi. És a múltja, ba****us…. az már egyszerűen túl sok volt – érzelmi káosz voltam / vagyok miatta.
És tudjátok mit? Feminista!! A mi Rhys-ünk egy istenverte feminista.Tényleg nem lehet az enyém??
Még hadd említsem meg az új karaktereket. Van néhány, de akik bevették magukat a szívembe, azok Rhysand Belső Köre. A vad Morrigan; a furcsa, de kickass Amren; a pimasz, arrogáns és képzett Cassian; a tartózkodó és figyelmes Azriel. Ők együtt Rhysand-dal egy családot alkotnak. Annyira tisztelik, szeretik és támogatják egymást, hogy az egyszerűen gyönyörű.
Egyszerűen…ahh nem tudok mit kezdeni magammal!

Ez a könyv egyszerűen szexis és vonzó, tele van túlfűtött érzelmekkel. Azt hittétek, hogy az ACOTAR volt dögös? Hogy mi mind mennyire tévedtünk – készüljetek fel mind a hiperventillálásra, az őrült rajongásra, az elámulásra, mert SJM írói tehetsége gyilkos ezekben a jelenetekben. https://1.bp.blogspot.com/-H5TsBh0_HIU/Vy2lsJ9mo5I/AAAA…

Még annyi mindent tudnék írni, de nem akarok semmit sem elspoilerezni. Olvassátok el és ti is imádni fogjátok.
Az Üvegtrón sorozat az örök kedvenc SJM-től, de nincs kétség, hogy hihetetlenül tehetséges egy író, aki megérdemel minden gratulációt és tiszteletet. Imádom a stílusát és örökké hálás leszek, amiért megosztotta a világgal a zsenialitását.

vikcs P
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

Vannak olyan könyvek, amikről azt hiszed, nem lehet jobb, mint az első rész. Vannak olyan könyvek, amik nehezen indulnak be, és azt hiszed, végig unni fogod. Vannak könyvek, amikre azt hiszed, már nem tud újat mutatni.
Ez a könyv, nem az a könyv.
Ez a könyv mindenen túl mutat. Übereli az összes eddigi olvasmányom, az összes könyves álompasit és kitalált világot. Ez a könyv teljesen megérinti a lelked.

Sarah J. Maas egy istennő! Nagyon ritka, amikor egy könyvben imádod az összes oldalt. Mindegyiket, kivétel nélkül. Némelyiket azért, mert izgalmas. Némelyiket azért, mert romantikus és érzéki. Némelyiket pedig azért, mert az írónő elkápráztat minket a tehetségével és a tudásával. Az ujjai köré csavar minket, olvasókat, néha megkínál minket széppel és jóval, hogy később kegyetlenül lecsapjon ránk.

A történet pedig ott folytatódik, ahol az előző részben abba maradt. Már az elején érezni lehetett, hogy ez a rész sokkal komorabb, sötétebb, baljósabb.. legalabbis egy darabig. Megértettem, miért utálják annyian Tamlint és miért imádják Rhysandot. És büszkén bevallom, hogy már én is Rhysand fan lettem. :) Ő egy nagyon erős és összetett karakter, csodálom és tisztelem, hiába van több arca, mi láttuk az igazit lényét.
Feyre még erősebb lesz, mint az előző részben, okos, bátor, merész, és minden áron megvédi a szeretteit. A sok nehézségen túljutva újra megtalálja önmagát, és elszántan néz szembe a gyülekező sötétséggel. Nem fél harcolni, ha arra kerül a sor, és szívében minden egyes embernek helyet ad.
A Belső kör tagjai abszolút kedvenceim lettek: Mor, Amren, Azriel és Cassian.. mindegyiküket imádom! Nagyon sokat hozzáadtak a történethez, az elején nem ismertem őket, a végére mintha a legjobb barátaim lettek volna.

Ha a kezedbe veszed ezt a sorozatot, soha többé nem szakadsz el tőle. Úgy fogod érezni, soha többet nem fogsz tudni még egy könyvet ilyen sok érzelemmel körbe ölelve olvasni. Úgy érzed, soha nem lesz még egy ilyen tökéletes világ és szereplők. Talán így van. De ha ezt a sorozatot olvasod, akkor már megérte élned és olvasnod. Az ilyen történetekért olvasunk és rajongunk a könyvekért. Leírhatatlan érzés költözik a lelkünkbe, mintha mi is a család, a könyv tagjai lennénk. Mintha a szereplőkkel együtt harcolnánk, csókolnánk és lélegeznénk.

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2018/03/sarah-j-maas-…

Niitaa P
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"A Köd és harag udvara egy mesteri munka. Az egyik legjobb fantasy sorozat, amit valaha is olvastam, s nem is hiszem, hogy bármi is überelni fogja ezt az élményt. Az írónő sokkal többet ad, mint amit a magamfajta olvasó molyok megérdemelnének.
Lehet, hogy az elején nehezen barátkoztam össze újra Feyre-val és a kialakult helyzetekkel, de így, visszatekintve kellettek azok a jelenetek is, hiszen így tudott engem is felébreszteni, hogy nem minden az, aminek látszik. Meg kellett élnem a mélypontokat is ahhoz, hogy lássam, mennyire kiemelkedőek és kivételesek is az Éjszaka Udvarának vezetői és a népe. Látnom kellett, ahogy Feyre ismét visszatalál önmagához, hogy kellőképp tudjam értékelni a történteket.
Ez egy csodálatos könyv, amiben minden romantika és fantasy rajongó megtalálja a neki tetsző dolgot. Emellett nem csak a szereplők jellemét, hanem az olvasóét is építi. Kedvenc lett, s türelmetlenül várom a folytatást. Hiszen a történet még csak most kezdődik…"

Naiva P
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

Igazából ehhez a könyvhöz már semmi újat nem lehetne hozzáfűzni. Nem hiába az a nagy hype, ami még mindig körülveszi. Bár személy szerint nem örülök annak, hogy film(sorozat) készül belőle.
Ezen kívül csak annyi a problémám, hogy nem lehet rá 5 csillagnál többet adni és az sem lehetséges, hogy többször is a kedvencemnek jelöljem. Mégis, ami a legnagyobb gondom, hogy Rhysand csak a könyvben létezik. Ezek pedig nem is a könyv hibái, csupán telhetetlen vagyok.
Nagyon szerettem Rhys belső körét, annak minden tagjával. Annyira jó társaság. A fordítás nagyon jól sikerült.
Alig várom Nesta és Cassian saját történetét. Jöhetne már!

Evelena
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

Fantasztikus volt! A szó minden értelmében.
Teljesen odáig voltam érte. Az első részben a sok Tamlin jelenet miatt nagyon dühös voltam a könyvre. Viszont ebben a második részben végre megkaptam a megfelelő Rhys adagomat. (Na jó, talán nem teljesen, mert bármennyit tudnék róla olvasni. ;) ) Rhys egy igazi álompasi, már az első részben is ő volt a kedvenc ám.
Odáig voltam a párosért, minden egyes jelenetükkor mosoly bujkált az ajkaimon, sokat nevettem, ábrándoztam, sóhajtoztam. A Belső kör tagjaiért ugyanúgy odáig voltam, nagyon szuper társaság, na és a remélhetőleg a jövőben kialakuló szerelmi szálak is nagyon érdekelnek.
Velaris elbűvölő hangulata is rögtön elvarázsolt, de emellett a Nyár udvara is nagyon tetszett, csupa víz…. hmmm.
A második rész elérte, hogy beleszeressek a történetbe, máris az újraolvasáson gondolkozom, a harmadik részt pedig mihamarabb be kéne szerezni, nem bírom hosszan nélküle. ;)

Wandamaci
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

A történet számomra nagyon nehézkesen indult be. Nem tudtam mit kezdeni az új Feyre-val és Tamlinnel. Eszméletlenül idegesítettek mindketten. Nem tudtam mi lesz ebből, de azon gondolkoztam, hogy ha ez így marad nagyon nem leszünk jóban. Alig vártam már, hogy megjelenjen Rhys. A másik dolog, aminél felszaladt a szemöldököm, az az erotika. Ebbe a történetbe nekem sokkal jobban illett volna, ha finom utalásokkal vagy sokkal érzékletesebben van leírva, nem ilyen nyíltan.
Ennyi rosszat tudok mondani, most már áradozni fogok :D Se perc alatt az Éjszaka udvarának világában találtam magam, megszűnt körülöttem a külvilág és olyan élethűen láttam magam előtt, hogy szinte éreztem a hópelyhek hidegét és hallottam a szél zúgását elnyomó, megnyugtató csendet.
Rhys legbelső köre talán a legjobban kitalált szereplők közé tartoznak. Ilyen szereplőkkel és világokkal csak Nalini Singh könyveiben találkoztam, szinte ugyan azt érzetet is adta olvasás közben, mégis volt benne valami plusz. Nagyon a szívemhez nőtt Cassian, Mor, Armen és Azriel. Sőt az egész Éjszaka Udvara és Rhysand. Tökéletesen illett hozzá minden és örülök, hogy jobban megismerhettem, erre vártam már az egész első részben. És végre egy írónő, aki azt adja a kiéhezett olvasónak, amire vár, nem taktikázza túl vagy nyújtja el. Megnyugodott a lelkem, erre vártam, és a végeredmény még felül is múlta az elvárásaimat.
Nem tudom, hogy ezt a történetet hova lehet még fokozni, mivel ezzel a résszel egy olyan élményt kaptam, amitől nagyon nehezen tudok elszakadni. Egyértelműen hatalmas kedvenc lett!

Bővebben:

Snow_White P
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

Nem is tudom mi olyat tudnék mondani, amit még nem mondtak el előttem mások erről a csodás könyvről. De az azért sokat elárul, hogy meglehetősen morcos voltam, amikor az elmúlt pár napban le kellett tennem, mert vendégek jöttek, vagy éppen dolgoznom kellett. A lényeg, hogy nagy szerelem lett ez a könyv. 750 oldal, de egy pillanatig sem unatkoztam. Ugyan volt pár olyan dolog, aminél felvontam a szemöldököm, mert kissé környezetidegennek hatott (például a bankszámlás dolog), de annyira jó volt a cselekmény és a karakterek felépítése, hogy simán túlléptem rajta. A karakterek közül nem meglepő módon Rhyst továbbra is imádtam, bár nekem Tamlinnel sem volt különösebb bajom, ő inkább semleges maradt. Természetesen kedvenc lett, tűkön ülve várom a folytatást.

Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury – Köd és harag udvara

Az év legeslegjobban várt, legtöbb tépelődést és a kézhez vételéig legtöbb kínt okozó olvasmánya. Mind a 750 oldala egyenként burkolta ködbe a tudatomat és érte el, hogy napokig még gondolni se bírjak más könyvre vagy az értékelésére, ami után kénytelen-kelletlen el kell engednem a történetet.
Sarah műveinek a hátlapjára nem ártana egy termetes mezőbe ágyazva kitenni egy figyelmeztetést, miszerint olvasás után ajánlott kerülni az összetett koncentrálást igénylő tevékenységeket, ugyanis ez a nő ördögien taccsra bírja vágni az embert. Köszönőviszonyban sincsenek a könyvei egy pszicho-thrillerrel… mégis valahogy módszeresen kizsigereli az olvasót, aki hol a zsenialitásától ámuldozik, hol a pokolba kívánja az összes, bájos moly-szadista ötletével együtt. Nem fogok úgy tenni, mintha az első oldaltól az utolsóig le lettem volna nyűgözve, mintha csak istenítő jelzőket tudnék dobálni, mikor az eszembe jut a könyv, mert bármennyire is imádtam sokszor a történetet, nem kapott el az a bizonyos minden objektivitásra való hajlamot elszívó rózsaszín mámor, mint a fandom többi tagját. Akadtak olyan momentumok, amiknél kifejezetten csalódott is voltam. Egyre csak gyötört ilyenkor az érzés, hogy biztos velem van a baj, amiért pont azokra a fordulatokra ráncolom a homlokomat, ami másokat annyira lehengerelt… de végül arra jutottam, ez mégis jobb. Jobban jártam, hogy nem olyan mélységes rajongással, mint vártam, hanem ésszerűbben tudom a kedvencemnek nevezni ezt a történetet, hogy pontosan tudatában vagyok, mik azok a hibák, amiket a hátam közepére se kívántam benne, amik elkeserítettek, mégis ezekkel együtt elfogadva szeretem. Hasonló módon talált rá az újdonsült gerlepár is egy sokkal… egészségesebb fajta szerelemre egymás oldalán, mint amit az első rész során meg lehetett ismerni és ezzel valahogy a Tüskék és rózsák udvara és a Köd és harag udvara is kapott egyféle szimbolikus töltetet. Az első rész testesítette meg Tamlint és azt, amit Feyre akkor iránta érzett, mikor először belekóstolt a varázslatba, ez a kötet pedig Rhyst és Feyre már valamivel érettebb hozzáállását, úgyhogy ha egy csöppet más értelemben is, mint ahogy azt a beszámolók alapján sejtettem, ez tényleg Rhysand könyve lett. Ennek a létrejöttéhez, felismeréséhez és végső soron értékeléséhez, pedig kezdő löketként Feyre-nek és nekem is arra volt szükségünk, hogy csalódjunk a korábban szeretett tündérben és szembesüljünk vele, félreismertük őt vagyis mivel eltérő személyről van szó, inkább őket. Az alaphangulat depresszívebb volt, mint amire számítottam, de bevallom, ez bejött, érződött, hogy ilyen szempontból is mennyire idomul Sarah a főhősnője belső állapotához, azokhoz az ACOTAR során szerzett sebeihez, amik behegedhetnek… de maradéktalanul nem szívódhatnak fel. Fájdalmamra viszont néha, pontosabban a Nyár udvarából való visszatérést követő, Drámaszaurusz Rex passzusban ez a nagyon reális és tetszetős megoldás átcsúszott egy sor logikátlan, nevetségesen eltúlzott nyavalygásba. Utána csüggedtebben pörgettem a lapokat, de az utolsó „nagy hajrá” kárpótolt minden előtte felmerülő problémámért, a színvonal hamvaiból feltámadva megint a csúcsra tört és elérte, hogy ugyanolyan kétségbeesetten epekedjek a folytatás után, mint amikor tavaly december elején becsuktam a nyitó kötetet. Arról nem is beszélve, mekkora élvezettel merültem el újfent Prythian sötétebb bugyraiban, az Éjszaka udvara összességében kevésbé volt elvetemült, mint ahogy azt előtte reméltem, de a Rémálmok udvara, a Csontfaragó, Amren, a vérrubinok és a takács… valaki árulja el, mi volt az eredeti neve, mert nekem ez egy kicsit… érdekesen hangzott :D hozták azt a horrorisztikus adalékot, amire ki voltam éhezve. Erősebb lett-e szerintem ez a kötet, mint az első? Nem tudok egyértelmű választ adni, bizonyos tekintetben igen, bizonyos tekintetben nem. Különben is rá fogtok jönni, ha elolvassátok, hogy nehezen juttatjátok majd épkézláb, érhető formába a benyomásaitokat a könyv többi kedvelője előtt is. Akkor is, ha abszolút fanatikus imádatot fogtok érezni és akkor is, ha az enyémhez hasonló, visszafogottabb rajongást.
Teljes értékelés a blogomon:

Leihsar

Rhysand a legsármosabb főúr.
Rhysand a legszórakoztatóbb főúr.
Rhysand a legravaszabb főúr.

fsara9

– A csillagokra, mert meghallgatnak bennünket, és az álmokra, amik teljesülnek.

410. oldal, 34. fejezet

Gothic01 P

Rhysand a nyugalom álarcát öltötte magára.
– Hová rejtették?
– Mondj egy olyan titkot, Éjszaka lordja, amiről senki nem tud, és én is elmondom neked az enyém.
Már valami borzalmas igazságra készültem, de Rhys így szólt:
– A jobb lábam hasogat, ha esik az eső. A háborúban sérült meg, és azóta fáj.
A Csontfaragó elröhögte magát, én pedig döbbenten bámultam Rhysre.
– Mindig is te voltál a kedvencem.

Kapcsolódó szócikkek: Bone Carver · Rhysand
Lizka_93

– Követ létére koronát visel. Ez hagyomány Prythianben?
– Nem – felelte Rhysand udvariasan.- De annyira jól néz ki benne, hogy nem tudtam ellenállni.

Kapcsolódó szócikkek: Rhysand
Lizka_93

– Egyszerre vagyok a vadászod és a tolvajod?
-Te vagy az én megmentőm, Feyre.

Lizka_93

– Gyere csak, Feyre! Nem harapunk, kivéve, ha megkérsz rá minket.
Meglepődve elindultam.
– Ha jól tudom, Cassian, eddig még senki nem vette igénybe az ajánlatod. – jegyezte meg Rhys zsebre tett kézzel.

Kapcsolódó szócikkek: Cassian · Feyre Archeron · Rhysand
Madridista

– Azokra igyunk, Rhys, akik kívánnak valamit, ha a csillagokra néznek.
(…)
– A csillagokra, mert meghallgatnak bennünket, és az álmokra, amik teljesülnek.

Lizka_93

Rhysand lesepert egy láthatatlan porszemet Tamlin ingujjáról. A lelkem mélyén csodáltam vakmerőségét. Ha az én torkomat választotta volna el csupán néhány hüvelyk Tamlim fogaitól, akkor én biztos mekegtem volna a félelemtől.
Rhys tekintete rámvillant.
– Tévedsz. Ha jól emlékszem, amikor Tamlin fogai a torkod közelében voltak, akkor jol pofán vágtad.

Kapcsolódó szócikkek: Feyre Archeron · Rhysand · Tamlin
vgabi SP

Lehet, hogy a lelkem mélyén mindig is össze voltam törve, és örök sötétség honolt bennem.

Kapcsolódó szócikkek: Feyre Archeron
Gothic01 P

Nem leszek többé gyenge. Nem akarok senkitől se függeni.

Kapcsolódó szócikkek: erő · Feyre Archeron · függetlenség · szabadság