1. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
2. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

A ​Court of Mist and Fury (A Court of Thorns and Roses 2.) 109 csillagozás

Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Feyre survived Amarantha’s clutches to return to the Spring Court–but at a steep cost. Though she now has the powers of the High Fae, her heart remains human, and it can’t forget the terrible deeds she performed to save Tamlin’s people.
Nor has Feyre forgotten her bargain with Rhysand, High Lord of the feared Night Court. As Feyre navigates its dark web of politics, passion, and dazzling power, a greater evil looms–and she might be key to stopping it. But only if she can harness her harrowing gifts, heal her fractured soul, and decide how she wishes to shape her future–and the future of a world cleaved in two.
With more than a million copies sold of her beloved Throne of Glass series, Sarah J. Maas’s masterful storytelling brings this second book in her seductive and action-packed series to new heights.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kapcsolódó zóna

!

ACOTAR

286 tag · 364 karc · Utolsó karc: 2018. január 23., 19:25 · Bővebben

Rhysand · Feyre Archeron · Lucien Vanserra · Tamlin · Cassian · Azriel · Morrigan (Mor) · Amren · Nesta Archeron · Suriel · Bone Carver · Elain Archeron · Alis · Tarquin · Stryga (Weaver) · Ianthe · Attor

Éjszaka udvara · Velaris · Summer Court / Nyár udvara

Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Már órák óta befejeztem, de egyszerűen nem találom a szavakat, amikkel kifejezhetném, hogy mit is érzek evvel a könyvvel kapcsolatban.
Kezdjük ott, hogy már az első néhány oldal után kiábrándultam Tamlinból, és Lucienben is csalódtam. :(
Szerencsére az Inner Circle tagjai hamar belopták magukat a szívembe, és Feyre nővéreit is kezdem megkedvelni.
Feyre nagyon erős személyiség, hihetetlen, amit a könyv végén tett, azokért, akiket szeret.
Rhysand ❤❤❤ Számomra nagyon szívszorító volt, amikor elmondott Feyre-nek mindent, ott könnyekig hatódtam. És a fejezet, ami az ő szemszögéből van írva… ami ott kiderül. ❤
Az első részt is nagyon szeretem, de ez ezerszer jobb annál; fantasztikus, ahogy pörögnek az események és egy pillanatra sincs megállás.
Nagyon-nagyon várom a 3. részt!!

Naiva P
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Sok újdonságot nem tudok hozzáfűzni. Már sokan megtették. Valaki többet is, mint az szükséges lenne, de próbálok semmi fontosat nem megemlíteni. Az előző kötet is tetszett, de ez a rész köröket vert rá! Kedvenc lett és rég nem nyűgözött le ennyire fantasy. Már értem, miért győzött tavaly, azon a bizonyos oldalon YA Fantasy műfajban. Sokszor éjfél után is csak azért fent maradtam, hogy ezt a könyvet olvassam. Sokkal izgalmasabb volt és sokkal több Rhysand jelenetet kaptam, spoiler Valahol gyönyörű és a szomorú közé tudnám helyezni azt a kapcsolatot, ami közöttük van/volt. Nagyon bírtam a hősnővel töltött közös jeleneteiket. Érthető okokból Feyre-nak fejlődnie kellett. Az ő jellemfejlődése különösen jól sikerült. spoiler Nem nagyon szoktam ilyet tenni, de a kedvenc jeleneteket újra és újra olvastam. Egyébként semmi gond nincs a magyar fordításokkal, de nem úgy jön át SJM írói tehetsége, mint eredeti nyelven olvasva. Szépen fogalmaz, miközben teljesen magával ragad az a világ, amit közben megteremt. Tele volt fordulatokkal és nagy részükről azt gondolod, hogy rájöttél, de nem, mert csak vársz és jön az újabb csavar. Új szereplők is bekerültek a képbe, Feyre családjáról pedig nem is gondoltam volna…..
Még valami. Rhysand. Istenem! Nem csak szexi High Fae, de nagyon eszes és pazar a humora. Sokszor hangosan felnevettem a beszólásain. (54. fejezet.) Agyeldobós fejezet. Örültem, hogy egy fejezet erejéig belepillanthattam a gondolataiba. Az előző kötetet megúsztam függővég nélkül, nem úgy, mint ezt a részt. Lesz okom várni a májust pedig…. http://i.imgur.com/sKBU7zV.gif

DarknessAngel
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Kedvenc! Nem is kérdés. Ez a rész vagy ezerszer jobb volt, mint az első, és már az is mond valamit. De Rhysand… Ó, magasságos egek! *-* Rhys úgy melengeti meg a szívet, mint senki más. El sem hiszem, hogy Sarah mennyire becsapott vele kapcsolatban. (És Tamlinnal. Ki is ő tulajdonképpen?)
Az elején, csak úgy, mint Feyre, én is azt vártam vajon mikor fog Rhys felbukkanni, hogy beváltsa rá az igényét. Akkor még egy kicsit sajnáltam Tamlint, de fokozatosan elhidegültem tőle. Az írónő tényleg nagyon ért ahhoz, hogy leromboljon egy szeretett karaktert. Ennek ellenére én még így is nagyon szeretem a stílusát, mert a karakterei legalább összetettek, és tényleg senki nem az aminek látszik. Nagyon megleptek, amik Tamlinról és Rhys-ről kiderültek. Amikor Rhys elmesélte a történetét Feyre-nek, mielőtt az odaadta volna neki a levest… hát nekem ott lett teljesen végem.♥ Rhys egy igazi kincs. És a barátai – mindet imádom. :D
Mor, Azriel, Cassian, Amren csak még fényesebbé, érdekesebbé tették a történetet. Tetszett, hogy közöttük sokkal szorosabb a kapcsolat, mint Tamlien és Lucien között. Az utóbbiakban tényleg nagyot csalódtam. Reméltem azért Lucien észreveszi magát, és tökösebb lesz. Tamlin pedig… hát ő már nem is érdekel. Csinálhat, amit akar. Igen, megmondták, hogy így fogok érezni. :D
Ez a rész is csupa kaland, ismerkedés – nemcsak az új Udvarokkal, hanem emberekkel egyaránt. Feyre önmagát is sokkal jobban megismeri, és egy igazi harcos lesz belőle. spoiler Jó volt látni, hogy mennyit tanult, mennyit segítettek neki mások, hogy újra önmaga legyen. És Feyre testvérei. Meglepetés, meglpetés. El sem hiszem, mik vannak. Most már tuti nem várok annyit a folytatással.
Nagyon tetszett minden egyes részlet, leírás. Teljesen magába szippantott ez a csodálatosan izgalmas világ.

pattsims97
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Engem már az első rész is teljesen elkápráztatott. Ez a folytatás pedig teljességgel levett a lábamról!

Komolyan mondom, HIHETETLEN, hogy mekkora különbség van az első rész meg a második között. Ehhez képest az első rész csak egy „rövid” bevezetőnek tűnik.

Hatalmas ez a könyv a maga 660 oldalával, de egyszer sem éreztem úgy, hogy unatkoznék. A cselekmény olyan fordulatokat vett, hogy nem győztem kapkodni a levegőt. Csodálatosan volt felépítve, az új karaktereket imádtam, mindegyiküket!

Annyira szuper, mikor egy fantasy világnak van jól megírt történelme. Sarah J. Maas fantasztikusat alkotott ezzel! Ezt a képzeletbeli világot szinte élővé varázsolta az oldalakon. A karaktereknek igazi, egyedi személyiséget adott, saját múlttal. Itt mindenkinek van egy története.

Szóval úgy mindentől le vagyok nyűgözve, semmibe nem tudok belekötni. Új kedvenc!

Most már csak arra kéne rájönnöm, hogy ilyen befejezés után, miként fogom kibírni a 3. részig?!

zsebibaba007
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

NEm tudom csillagokkal értékelni ezt a könyvet, mert egyszerre imádom és utálom. Sarah J. Maas megint előhozta belőlem a fangirlt, még most is a padlón vagyok egy bizonyos szereplőtől, míg egy másikat olyan szinten megvetek, és utálok, hogy azt sose hittem volna. Folyamatosan történt valami a könyvben, kegyetlenül pörgős volt, egy percig nem unatkoztam, de közben majd szétvet az ideg a történtek miatt. Voltak előre kitalálható pillanatai és tele volt wtf momentummal, néhány rész miatt még mindig a padlón van az állam.
Szóval nem tudom, hogy hogy állok a könyvhöz, valamikor, egyszer biztos képes leszek értékelni, de az nem a közeljövőben lesz, ez biztos.

*update: 5000 csillag. A mai napig szenvedek a könyv hatásától, bookangover a köbön, és imádom, imádom, imádom!

Tufuka

BEST.BOOK.EVER.
*Értékelés újraolvasáskor*
Mert, hogy sokszor fogom újraolvasni, az biztos.

andie88_Sentellion

RhysIsLife RhysIsEverything

Na kérem szépen, ez a könyv nem semmi. Folytatás így még sosem lepett meg. Persze rengetegszer találkoztam már hatalmas fordulatokkal, és Sarah is elég híres ezekről, de ott konkrétan most az egészet a feje tetejére állította. És én annyira boldog vagyok miatta, hogy madarat lehet velem fogatni. Ígérem próbálok spoiler mentes értékelést írni, bár szerintem ez lehetetlen küldetés, de hívjatok Ethannek. **

Csakhogy mindenkit megnyugtassak, kezdjük azzal, amire mindenki kíváncsi: IGEN, választ kaptunk arra, hogy mi az isten volt az a függővég az ACOTAR végén. És igen, az egyik legtöbbet spekulált teória a neten igaznak bizonyult (volt egy pár, de nem mondom el melyik :P).

A történet nagyjából 3 hónappal azután veszi fel a fonalat, ahol tavaly az előző véget ért és az őrületbe kergetett minket. Tamlinék próbálják visszaépíteni mindazt, amit Amarantha az 50 év alatt lerombolt, tönkretett. Tamlin és Feyre egyaránt mellékhatásoktól szenvednek a Hegy Alatt történtek után, és már egyáltalán nem ugyanazok, akik előtte voltak. A kérdés az, hogy vajon visszatudnak-e találni a végén önmagukhoz és egymáshoz vagy Amarantha elérte célját?

Mindezt jócskán megnehezíti az Éj Udvar uralkodója, a sötét, sármos, veszélyes Rhysand, aki havonta egy hétre kisajátíthatja Feyret, hála az alkujuknak. Idővel azonban Feyre számára a vele töltött idő inkább megváltás lesz, mintsem átok, és amikor Rhys a segítségét kéri Hybern királyának gonosz tervének megakadályozásában, Feyre belemegy és minden megváltozik. Míg az előző részt a Szépség és a Szörnyeteg története inspirálta, az A Court of Mist and Fury már inkább Hadész és Persephoné történetéből merít.

Az előző résszel ellentétben sokkal többet kapunk Rhysből, az éj udvarból és magából a Faek világából is, több játékossal ismerkedünk meg, több mellélszereplőt sorakoztat fel. Lényegében Rhys kitárja Feyre-nek a világ nagyrészét. Azokról a dolgokról/szereplőkről/történetekről is több információt tudunk meg, amikre az ACOTAR-ban csal céloztak vagy megemlítettek.

A sztorit még mindig a főszereplők és a romantika hajtja, így fontos, hogy az olvasó is beleszeressen egy picit (vagy nagyon) ezekbe a szereplőkbe és a köztük lévő kapcsolatokba. És itt szólok előre, hogy ez nem YA, és bizony van benne részletes szex jelenet – nem is egy. ;-) Szerencsére azért ismét volt néhány jelenet, ami jócskán felvitte az adrenalinszintünket és a vérnyomásunkat, viszont nem volt egyik sem olyan epic, mint az ACOTAR-ban. De például több szerepet kapott most a politika és a diplomácia is, a tervezgetés, mint az előző részben. Na nem kell aggódni, nem lett ettől vontatott egyáltalán. Én legalábbis nagyon élveztem, hogy láthatom hogyan működik ez a világ és egy-egy udvar.

Az átívelő cselekményszál a már említett Hybern király elleni küzdelem, akiről már hallottunk az előző részben. Most viszont találkozhatunk is majd vele. Erről nem beszélnél sokat, de a lényeg, hogy ha Feyréék nem állítják meg időben, annak fatális következményei lesznek a világ mindkét – emberek és faek – oldalára nézve. Minden reményünk a bosszúállókban… vagyis Rhys kis hat fős csapatában van.

Valójában viszont az egész könyv egy baromi nagy karakterfejlődés. Mindenkinek, még a fontosabb mellékszereplőknek is van egy útja, amit végigjár a könyv elejétől az utolsó oldalig. Előfordul azonban, hogy egyes szerepek felcserélődnek, pozitív karakterek negatívvá válnak és fordítva. Álmomban sem gondoltam volna, hogy Sarah meglépi azt, amit, és folyamatosan azt vártam, hogy mikor tépi ki a szívem (párszor megszorongatta a gonosz nőszemély). Megmondom őszintén először én is elég furcsán néztem ezekre a változásokra, nem igazán tudtam hová tenni, logikus magyarázatot találni, amivel mellettük érvelhetnek – a könyv végére mindez megérkezik, de addig mondhatni csak a vak rajongással találhatunk benne értelmet. Ez sok olvasónak negatívum, ahogy láttam, sokan emiatt nem fejezték be a könyvet, de én azt mondom, hogy ha az elején nem is érted, fel is idegesít, minden reményedet szétcincálja… tarts ki! Mert megéri, és idővel minden értelmet nyer majd.

Bővebben a szereplőkről nem könnyű beszélni, mert ami említésre méltó az spoiler, én pedig nem szeretném elrontani senkinek sem a meglepetéseket, de megpróbálok nagy vonalakban pár szót mondani róluk.

Kezdjük Feyrével, hisz mégiscsak a legfontosabb szereplője a történetnek. A könyv elején nem igazán szerettem, valóban úgy tűnt megtört és csak siránkozik, aztán ez szép lassan kezdett megváltozni és ismét sikerült megszeretnem, a könyv végére megint igazi badass lett. Persze ezt nem látom negatívumnak, hisz EZ a karakterfejlődés. Imádom, hogy intelligens, bátor, és nem kell másra számítania, ha pácba kerül – valahogy mindig megoldja.
Tamlint leginkább csak a könyv elején és végén látjuk, de visszaszívok mindent, amit az előző értékelésemben írtam róla (ha nem akarsz spoilert, ne nézd meg!). Ennél többet nem mondhatok róla. :P

Rhysről viszont napokig áradoznék. Imádta őt az első részben, még jobban az első feltűnésekor az ACOMAF-ban, a könyv közepénél pedig kezdtem azon gondolkozni, hogy távolságtartási végzést kérne ellenem, ha létezne. A teljes hárememet odaadnám érte (beleértve Raphit – Singh, és Bonest is, úgyhogy ez nagy szó). Komolyan úgy érzem meg kell látogatnom egy pszichiátert, mert ez a szintű rajongás már nem normális…vagy igen?? Na, de a lényeg, hogy aztarohadt! Hogy is mondaná Oscar? Tudtam én, hogy ennyire összetett karakter, csak nem sejtettem. Sarah – hálám örökké üldözni fog!! El nem tudom képzelni, hogy lesz, aki ne szeretné meg ebben a részben, ha eddig nem tette.

A mellékszereplők közt vannak régiek ( Lucien, Feyre tesói) és újak is. Lucient is kb. annyit látjuk, mint Tamlint, ám a végén egy jó kis fordulat szerencsétlen áldozata lesz. Nagyon kíváncsi vagyok ez hogy fog majd elsülni. Feyre tesói sem ússzák meg és fejjel esnek a lecsóba. Az egyik rajongói teória velük kapcsolatban bejött, de nem mondom el melyik. :P

Akikről muszáj picit bővebben beszélnem, azok az új szereplők, leginkább Rhys belső körének tagjai. Cassian, Amren, Morrigan és Azriel. Ennyire vegyes társaságot csak egy sorozatban láttam – Kenyon League sorozatában, és simán beillenének ők is oda. Mindegyikük egytől-egyig egy igazán különleges figura, sok titokkal, múlttal, bonyolult kapcsolatokkal. Cassian és Mor arzenáljába tartozik a humor és a harc, Azriel a bőbeszédű, kémmester (Aki ismeri Nalini Jasonjét, egy az egyben rá hasonlít), Amren pedig… hát a csaj egy teljesen más világ (szó szerint).

Ha már a humort említettem, rengeteg van a könyvben, erről Cassian Feyre Rhys és Mor gondoskodik. Feyre és Rhys párosítása telitalálat, eszméletlenül szórakoztatóak tudnak lenni. De még így sem volt egy lightos könyv, hiszen míg bőven van min nevetnünk, ugyanennyit bőghetünk, dühönghetünk, rengeteg WTF és OH SHIT pillanattal van tele.

Szerencsére akkora függővége nem volt, mint elődjének, vagyis mondjuk úgy, hogy nem volt annyira ködös, úgyhogy picit könnyebben élem majd túl ezt a várakozást és innen köszönöm a kedves írónőnek, hogy nem két oldallal előbb hagyta abba, mert az viszont 100x kegyetlenebb lett volna, mint az ACOTAR vége.

Ha jól emlékszem trilógia lesz és minden jel is erre mutat, úgyhogy izgatottan várom, hogy alakul a háború és a szerelmi szál és mennyire fogunk szenvedni közben.

Biztos tudnék mit mesélni, talán írok egy spoileres értékelést is, ha kijön itthon is az első rész. DE spoiler mentesen egyelőre ennyire futotta, remélem lejött, hogy ugyanúgy, sőt talán még jobban imádtam, mint az ACOTAR-t.

Kedvenc karakter(ek): Rhysand, Mor, Cassian, Feyre
Kedvenc jelenet(ek): A csillaghullás. Romantikus lélek vagyok na :-D

Beatrice8
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Úgy kezdtem neki a könyvnek, hogy na, lássuk Rhysand meg tud-e venni magának, úgy, mint mindenki mást (mert én az elsőben utáltam)?
Ó, hát persze, hogy meg tudott! Még csak nem is telt bele neki sok időbe.
IMÁDTAM! De csak körülbelül a felétől, azelőtt csak simán tetszett, de aztán!
Kezdjük az elejével(előszőr a rossz aztán a jó:)). Feyre nem boldog az életben, amit annyira akart magának, hogy mindent megtett érte, meg is halt. Mindaközben viszont, ahogy ezért harcolt a hegy alatt, megtört. Így a könyv első felének nagy részében megtört, szenved, érzéstelen, amit én naggggyon nehezen viselek, lásd a véleményem a Hová tűntéltről, illetve a Csak egy nap középső részéről. Nem szeretem, én is szenvedek. Persze ez Sarah J. Maas könyv, szóval nem szenvedtem igazán, csak épp annyira, hogy nagyon vártam mikor törik már meg ez az üresség. Addig is voltak jó részek, első látogatás, meg dühkitörések, amikor én így: Na végre, végre egy kis fellélegzés!.
De összehasonlíthatatlan a könyv másik felével, mert az FENOMENÁLIS volt. Izgalmas, fordulatos (ó, de még milyen fordulatok voltak!), csodálatos!
A könyv során megutáltam Tamlint, megszerettem Rhyst, akit most már teljes szívemmel (jó csak az ACOTAR-os szívemmel, más könyvek álompasijait más szívvel szeretem :D) imádok.
Feyre rengetegszer felbosszantott, mostmár őt nem igazán bírom(hihetetlen, hogy előző könyvben még Celaenához hasonlítottam, pff).
A történet egy résztől már izgalmas, küldetésekkel teli, igazi kiképzés.
A romantikus szál jól kidolgozott, egyáltalán nem légből kapott.
Még mindig imádom az írónő sílusát, csodálatosan és igényesen ír le mindent.
Féltem, hogy nem lesz olyan élvezhető agolul, mint magyarul, mert a nyelvtudásom azért, még nem tökéletes, de hozzászoktam hamar és nagy könnyebbség volt, hogy Kindlen elég vol rákattintanom egy szóra és kiírta magyarul.
Összegezve ez egy fantasztikusan csodálatos könyv volt, elején kis szenvedéssel.
Hosszabb értékelésért katt a blogom linkjére: https://molybirodalom.blogspot.hu/2017/05/sarah-j-maas-…
Újraolvasás után: Minden egyes mondatát imádtam! És ahogy a Covermaniacs mondták, azzal teljesen egyetértek ebben a sorozatban legszívesebben minden mondatot kiraknék a falra olyan gyönyörűek.

Fallen_Angel P
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Ez a könyv úgy jó, ahogy van. Sarah J. Maas megalkotta a tökéletes férfi főhőst – már értem a rajongást, ami körülveszi őt. Feyre karaktere is szépen fejlődik, igyekszik beletanulni az új dolgokba. A történet fordulatos, sőt olyat csavart rajta az írónő, ami azért ritka az ilyen sorozatokban spoiler.
Szerettem a humort, Velarist és Rhys kis családját. Muszáj rögtön folytatnom a sorozatot.

Łexa
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

Oh. My. Freakin'. Lord. Baby. Jesus…
Mégis mi a fene volt ez a könyv???
Már vagy több, mint egy hónapja kiolvastam, de konkrétan még mindig bookhangover-ben szenvedek, pedig mikor fellépek molyra mindig próbálom rávenni magam, hogy értékelést írjak, de egyszerűen nem tudom összeszedni a gondolataimat úgy, hogy meg is tegyem ezt.
EGYSZERŰEN IMÁDOM… És ennyi.
Rhys… *-*

*Rendes értékelésre majd még összeszedem magam egyszer.*

Cheril

“To the people who look at the stars and wish, Rhys.”
He picked up his glass, his gaze so piercing that I wondered why I had bothered blushing at all for Tarquin.
Rhys clinked his glass against mine. “To the stars who listen—and the dreams that are answered.”

Fireheart P

„To the stars who listen—and the dreams that are answered.”

Kapcsolódó szócikkek: Rhysand
Katara_Phoenix P

”Tell me a secret no one knows, Lord of Night, and I'll tell you mine."
I braced myself for whatever horrible truth was about to come my way.
But Rhysand said, ”My right knee gets a twinge of pain when it rains. I wrecked it during the War, and it's hurt ever since."

Kapcsolódó szócikkek: Bone Carver · Rhysand
Nymeria96

“I wonder if, even in my despair and hopelessness, I was never truly alone. I wonder if I was looking for this place—looking for you all.”
(…)
“I was looking for you, too,” Rhys murmured.

488. oldal, 49. fejezet (Bloomsbury, 2016)

lafayette P

„There are no High Ladies.”
His brows furrowed, but he shook his head. “We’ll talk about that later, too. (…)”

Nymeria96

“There was only that bond in the darkness.”

198. oldal, 18. fejezet (Bloomsbury, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Feyre Archeron
Fireheart P

Tarquin's eyes – such stunning, crystal blue – fixed on me.
[…]
His gaze drifted to my chest, the bare skin revealed by the sweeping vee of my gown, as if he could see where that spark of life, his power, had gone.
Rhys followed that gaze. „Her breasts are rather spectacular, aren't they? Delicious as ripe apples.”

Kapcsolódó szócikkek: Feyre Archeron · Rhysand · Summer Court / Nyár udvara · Tarquin
fsara9

„Feyre,” Rhys said smoothly, „meet my cousin, Morrigan. Mor, meet the lovely, charming, and open-minded Feyre.”

Kapcsolódó szócikkek: Feyre Archeron · Morrigan (Mor) · Rhysand
Fireheart P

„Come on Feyre. We don't bite. Unless you ask us to.”
[…]
„The last I heard, Cassian, no one has ever taken you up on that offer.”

Kapcsolódó szócikkek: Cassian · Feyre Archeron · Rhysand
Nymeria96

“And then—then I learned your name. Hearing you say it … it was like an answer to a question I’d been asking for five hundred years.”

Kapcsolódó szócikkek: Rhysand

A Court of Thorns and Roses sorozat · Összehasonlítás