Dudu, ​a kicsi sárkány (Dudu 1.) 4 csillagozás

Sarah Herzhoff: Dudu, a kicsi sárkány

Mi szikrázik az erdőben, az ágak között? Teó nem hisz a szemének. Egy kicsi, ezüstös-zöldes sárkánynak megsebesült a szárnya, szüksége van Teó segítségére. Naná, hogy a fiú nem habozik. Dudu ugyanis nem csupán egy rendkívül okos sárkány, de ő a tűzokádás oktatásának legjobb mestere! Ám Dudu egyszer csak hirtelen eltűnik. Vajon megtalálja Teó a szikrázó sárkánycimboráját?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvass velem! Manó Könyvek

Manó Könyvek, Budapest, 2012
86 oldal · ISBN: 9786155220043 · Fordította: Mesés Péter · Illusztrálta: Sabine Kraushaar

Sarah Herzhoff: Dudu, a kicsi sárkány

Hogy milyen ha kicsúfolnak? Hogy ki a képzeletbeli barrát, aki lehet nem is az? Mit csinal egy gyerek ha nem hisznek neki? Aranyos ez a sorozat. Fontos, hogy megszeretések a gyerekkel az olvasást. Könnyen olvasható, így alsós gyerkekenek mindenképpen ajánlom.

Dia20646 P>!
Sarah Herzhoff: Dudu, a kicsi sárkány

Nagyon izgultam Teóért, hogy jól végződjön a történet. Kíváncsi voltam arra is, hogy Dudut ki fogja látni. Volt benne olyan rész, amit én inkább kihagytam volna.
Kezdő olvasóknak ajánlom én elsősorban, de a kisebbeknek is fel lehet olvasni, mert őket is leköti a mese.
Az illusztrációk aranyosak, segítik a történet elképzelését.

Vizidínó>!
Sarah Herzhoff: Dudu, a kicsi sárkány

Én is szeretnék egy sárkánybarátot, a trollokhoz nem ragaszkodok! Kezdő olvasóknak ajánlom, sok-sok érdekes kép. Nem is hosszú, nem is rövid, pont jó!

szmelus P>!

– Hagyd már abba! – kiabálta Teó hangosan.

szmelus P>!

Örökké barátok maradunk? – kérdezte Teó, Dudu mancsa és Vali keze felé nyúlva.

szmelus P>!

– Már megint az a tündér volt – mondta Teó, és hozzátette: – Azt hiszem, unatkozik.

szmelus P>!

Talán eltűnnek, ha úgy tesz, mintha ott se lennének?

Dudu sorozat · Összehasonlítás