Csipkerózsika 40 csillagozás

Sarah Gibb: Csipkerózsika

A királynak és királynőnek gyermeke születik, de a gonosz tündér megátkozza: amikor betölti a tizenhatot, egy rokka orsója megsebzi az ujját és meghal. A szülők hiába óvják egyetlen gyermeküket még a széltől is, a jóslat így is beteljesedik: a királykisasszony megsebzi magát, de a jó tündérnek köszönhetően mégsem hal meg, de az egész birodalom álomba szenderül, míg egy napon, pontosan száz év múlva egy herceg arra lovagol…
A klasszikus mesét minden kisgyerek jól ismeri, jelen kiadást Sarah Gibb páratlanul kecses illusztrációi kísérik, és teszik a kis olvasók kedvencévé.

Eredeti cím: Sleeping Beauty

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634030614 · Fordította: Totth Benedek · Illusztrálta: Sarah Gibb

ziara>!
Sarah Gibb: Csipkerózsika

A tegnapi könyvtári kölcsönzéseink már a „csajosodás” felé mutatnak, hiszen az öt könyvből három rózsaszín, hercegnős stb., én meg próbálom a szerintem igénye felé terelgetni, de nem mindig sikerül. Azért becsempészek egyet-egyet, és itthon azért könnyebben rá is tudom beszélni, hogy olvassuk el.
Szóval ez a Csipkerózsika elég modern, de Adélkának tetszett, és a történet igazából nekem is, persze. Az illusztrációk néha túl giccsesek, de a fekete tónusúak nagyon szépek.

meseanyu P>!
Sarah Gibb: Csipkerózsika

Helyes, bájos kötet, de valahogy most nem volt rám akkora hatással Gibb stílusa, mint az eddigi könyveiben.

kicsiboszi P>!
Sarah Gibb: Csipkerózsika

Tilda kapta mikulásra. Csodaszép, bájos könyv kívül-belül. Nagyon tetszenek a képek.

pasztornenagyeva>!
Sarah Gibb: Csipkerózsika

Ezt a Csipkerózsika történetet még nem olvastam. Valószínű, hogy a Walt Disney ez alapján a mese alapján készítette el a rajzfilmet. Azt a mesét mindennap megnéztük a lányommal videón, mikor kicsi volt. Nagyon szerette. Nemcsak neki, nekem is. Minden mesét szeretek.

caledonia_konyvvara P>!
Sarah Gibb: Csipkerózsika

Az eredeti mese kissé átalakított változata, néhol furcsa változtatásokkal. Ez az a könyv, amihez már túlontúl nagy vagyok, de ennek ellenére is kissé bugyutának éreztem a leírást. Az árnyékos illusztrációk csodaszépek, azonban a karakterek arca számomra nem tetszetős, vannak ennél sokkal szebben illusztrált könyvek is. Sajnos ez a sorozat nem vett meg magának. :(

Midoriko>!
Sarah Gibb: Csipkerózsika

Egyik kedvenc mesém a Csipkerózsika és mikor megláttam, hogy ebből is készül új változat tudtam, hogy 1x meg fogom szerezni.
A történet még mindig aranyos, a rajzok pedig még mindig nagyon szépek!

PTJulia P>!
Sarah Gibb: Csipkerózsika

Igazán bájos, kedves történet. Részletesebb mint a Grimm-mese, de csupa napsugár a kiegészítés. Az illusztrációk is meseszépek.

Ritacska>!
Sarah Gibb: Csipkerózsika

Gyönyörűek a rajzok! Nagyon szeretjük olvasni ezt a mesekönyvet. Egy igazi „királylányos” könyv a gyönyörű, finom rajzokkal. Nekem is öröm lapozni, nézegetni, felfedezni az apró kis részleteket.
A szövegben igaz, néha vannak bunkfencek, de ezek valószínűleg csak nekem szúrtak szemet ( a királynét hol királynénak, hol királynőnek írja a mese, a király, a birodalomból az orsókat gyűjtötte össze, nem a rokkákat… )