Nahát, ​ezek az egyiptomiak! (Dr. Kisagy és Nyuszi 1.) 4 csillagozás

Sarah Devos: Nahát, ezek az egyiptomiak!

A múlt színesebb, mint gondolnád!
Új ismeretterjesztő sorozatunk első része rengeteg humorral és sok-sok rajzzal kalauzol el minket az ókori egyiptomiak izgalmas világába.
Ha a célod a tananyag kiegészítése, elmélyítése, vagy épp a kíváncsi nagyóvodás tudásszomjának oltása – ez a könyv remek választás!
Szeretnéd leírni a neved hieroglifákkal? Vagy papíruszt készítenél inkább? Tényleg a férfiak mosták a ruhákat az ókorban?! De vajon mért tettek időnként viaszkúpot a fejük búbjára? Mit rejthet a titkos ajtó egy piramisban? A híres Tutanhamon tényleg csak kilencéves volt, amikor trónra lépett?
Fedezd fel Kisagy professzorral és okos Nyuszival az egyiptomi istenek és a halandók különleges világát! De vigyázz, mert egy múmia bármikor felbukkanhat!

Következő rész: Nahát, ezek a lovagok!

Eredeti cím: Wonderlijke weetjes en fascinerende feiten over de Egyptenaren

Eredeti megjelenés éve: 2017

Kolibri, Budapest, 2021
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634376583 · Fordította: Wekerle Szabolcs · Illusztrálta: Heleen Brulot

porcellan>!
Sarah Devos: Nahát, ezek az egyiptomiak!

Rövid, néhol vicces, gyereknyelvezetű…
Óvodás és kisiskolás korcsoport számára nagyon aranyos és valószínűség érdekes lehet.

Hajador P>!
Sarah Devos: Nahát, ezek az egyiptomiak!

Magyon aranyos könyv, a célközönsége a gyerekek. Ennek megfelelően rengeteg alá nem támasztott hipotézis olvasható, gondolom azért, hogy érdekesebb legyen a gyerekeknek. Nagyon élveztem az olvasását (a gyerekeimnek olvastam fel), és sok új dolgot tanultam.

Renáta_G>!
Sarah Devos: Nahát, ezek az egyiptomiak!

Mindent elmagyaráz az ifjú olvasóknak Dr. Kisagy professzor és az okos kis Nyuszi. Könnyed nyelvezettel, jól érthetően, rengeteg rajzzal, így tényleg még egy öt-hat éves is gond nélkül megérti hogyan éltek a távoli múltban Egyiptomban.

Az olvasást még jobban feldobja, hogy menet közben akadnak feladatok a könyvben. Például van egy rajz, ahol ott van az a rengeteg minden, amit Tutanhamon sírjába helyeztek, mellette pedig fel is vannak sorolva és nincs más dolgunk, mint megtalálni az összes listán szereplő tételt a képen. De találunk labirintust is, sőt, még hieroglifaábécé is kapott helyet a kötetben, így akár a saját nevüket is megtanulhatják lerajzolni.

Bővebben: https://www.kulturpara.hu/2021/03/husvetra-ket-szuper-m…

Dr. Kisagy és Nyuszi sorozat · Összehasonlítás