Sarah Bankes (szerk.)

Letűnt ​korok, elveszett városok 4 csillagozás

Machu Picchu, Angkor, Trója, Pompeji, Babilon, Petra
Sarah Bankes (szerk.): Letűnt korok, elveszett városok Sarah Bankes (szerk.): Letűnt korok, elveszett városok

Virágzó ​civilizációk, amelyek eltűntek a történelem süllyesztőjében, elnéptelenedett városok, amelyeket benőtt a dzsungel, vagy betemetett a föld, a homok. Trója, Babilon, Pompeji, Petra, Angkor és Machu Picchu csak néhány a kötetben szereplő varázslatos helyek közül. Ezek a városok még romjaikban is lenyűgözőek, és tanúskodnak egykori lakóik gazdagságáról, építészeti, művészi és műszaki tudásáról.

HOGYAN ÉPÜLTEK FEL, KIK LAKTAK BENNÜK, ÉS MI OKOZHATTA A VESZTÜKET?

Különleges utazásra indulunk a múltba, hogy választ találjunk a számtalan felmerülő kérdésre. Az elveszett városok története ugyanakkor nem ért véget a pusztulásukkal, újboli felfedezésük sokszor legalább olyan izgalmas. Régészek és kalandorok igyekeztek a régmúlt titkairól fellebbenteni a fátylat, de a romok felszínre kerülését okozhatta pusztán a véletlen is. Az évszázadok során számos romvárost tártak fel. Kalandos történetük bővelkedik fényes győzelmekben és pusztító tragédiákban, és fontos… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Polihisztor Bookazine Kossuth

Kossuth, Budapest, 2020
146 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635442164 · Fordította: Bódogh-Szabó Pál
Kossuth, Budapest, 2020
146 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635442164 · Fordította: Bódogh-Szabó Pál

Renáta_G>!
Sarah Bankes (szerk.): Letűnt korok, elveszett városok

Sarah Bankes (szerk.): Letűnt korok, elveszett városok Machu Picchu, Angkor, Trója, Pompeji, Babilon, Petra

Gyönyörű térképek, illusztrációk, fotók, érdekes tudnivalók az egykor pezsgő városok életéről és azok újra felfedezéseiről. Az évszázadok során feltárt romvárosok mind mesélnek. Kalandos történetük bővelkedik győzelmekben és tragédiákban is, de egy közös van mindegyikben: mind fontos tanulságokkal szolgálnak a ma embere számára.

Bővebben: https://www.kulturpara.hu/2021/08/letunt-korok-elveszet…

balike >!
Sarah Bankes (szerk.): Letűnt korok, elveszett városok

Igényes és informatív kiadvány ősi eltűnt városokról, megtalálásuk körülményeiről, és hozzájuk kapcsolódóan az adott civilizációról. Több is volt amiről még soha nem hallottam. Színtiszta történelem, imádtam!