Puha ​Boldog Puffancs (Sarah's Scribbles-gyűjtemény 2.) 80 csillagozás

Book24 · 2.690 Ft –16% 2.260 Ft
Könyvtár

Itt a fürdőruha-szezon! Készítsd fel a strandoláshoz a tested! Dolgozz azon a hasfalon! Emeld meg a feneked!
… Őöö, vagy mégse. Felejtsd el, és légy inkább puffancs. Puha boldog puffancs!
A Sarah Andersen összegyűjtött képregényeit tartalmazó második kötet ott folytatódik, ahol az előző abbamaradt – vagyis összegömbölyödve egy kupac paplan alatt, figyelmen kívül hagyva a való világ kötelezettségeit. Ezek az új képregények és rajzokkal ellátott személyes jegyzetek a fiatal felnőtt-lét ádáz érzelmi hullámvasútjának magasságait-mélységeit követik: anyagi problémák, nyűglődések, a pulcsilopás rejtelmei, és egy otthonmaradós- pizzázós nap örömei. Mindenki a fedélzetre!
Sarah Andersen egy fiatal brooklyni képregényrajzoló és illusztrátor. Igazából menő és kiegyensúlyozott életet él. De tényleg.

Eredeti mű: Sarah Andersen: Big Mushy Happy Lump

Fumax, Budapest, 2017
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155514951 · Fordította: Tót Barbara · Illusztrálta: Sarah Andersen

Madama_Butterfly P
Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Tessék feltartott kézzel jelentkezni, ha a könyv elolvasása után (kortól és nemtől függetlenül) nem találunk benne egyetlen olyan rajzocskát sem, amelyben nem ismerünk saját magunkra… :)
Humoros, ironikus, szellemes és nem utolsó sorban találó helyzetek, problémák vagy éppen annak hitt szituációk tárháza, egy cuki kis csokorba gyűjtve… Simogató kívül-belül :)

Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Jobban tetszett, mint az első gyűjtemény, mert a vége felé több, hosszabb történetet is kapunk! Jó volt még jobban belepillantani az illusztrátor / képregényrajzoló életébe és kicsit jobban megismerni őt, illetve azt, hogy látja a világot. Érdekes volt például megtudni, hogyan szerette meg a macskákat! Annyira nevetséges, ahogy elolvad Mici láttán – ezt a pár oldalt többször is újra meg újra elolvastam.

Aranyosan humoros, szerethető stílusban írt és rajzolt képregényekkel teli kötet, amit kortól és nemtől függetlenül bárki élvezetesnek találhat! ^^ Bár elég sok csajos (menstruációs) témájú történet szerepel benne, mégis sok pasi odavan ezekért a képregény szösszenetekért. (Nem viccből mondom. Az öcsém rám írt, amikor mentem Könyvfesztre, hogy ezt a gyűjteményt még véletlenül se felejtsem el beszerezni, nélküle haza se menjek. Tündéri, mi?)

Kedvenceim: Mici sztorija, Elfogyasztva ( :D ), Férfipamacs, Buksifüles, Hogyan ragad meg egy dal a fülemben?

Rajongás a blogon (is):

malnakivi P
Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Régóta követem Sarah oldalát facebookon, örültem, hogy néhány személyes kedvencem is bekerült a könyvbe, amit természetesen – az első részhez hasonlóan – végignevettem.

Ötletes a borítón a puha rész, a fordító munkáját külön dícséret illeti (a lakótársamnak angolul van meg, így párhuzamosan olvastuk a kettőt, tényleg nagyon jól visszaadja a magyar fordítás az eredetit) és tetszett, hogy ebben a részben már összefüggő történetek is vannak.

Kutyásként a macskás részek annyira nem érintettek meg, ellenben némelyik – más témájú – képregénynél olyannyira magamra ismertem, hogy komolyabban elgondolkodtam azon, ha a jövőben állásinterjúra megyek és szembetalálom magam a rettegett „Beszéljen magáról x percet!” felszólítással, nemes egyszerűséggel csak előkapom a táskámból a könyvet és végigmutogatom a HR-esnek, hogy „Kíváncsi vagy a személyiségemre? Tessék, olvasd el ezt!”, „Ó és feltétlen nézd meg ezt is, mert ez is totál én vagyok!”.

Hibátlan és vicces összefoglalója az introvertált személyiségtípusnak, humoros megközelítése a hétköznapi problémáknak, a felnőtt élet hullámhegyeinek és hullámvölgyeinek.
Megy is a kedvenceim közé és jó szívvel ajánlom mindenkinek!

puncsoscukor63
Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Ugyanannyira tetszett, mint az első rész, csak talán annyival jobb volt, hogy a könyv 2. felétől többoldalas sztorik is találhatóak benne, nem csak a megszokott 1-2 kockás képregények.
Leginkább a humora és a valódisága miatt szeretem, mert szinte minden viccesen feldolgozott probléma/szituáció igaz az én életemre is. És természetesen a plüssbevonatú borító miatt *-*, nagyon jó fogdosni.
Összességében minden nőnemű molynak ajánlott ez a kis képregény-szösszenet. Férfiak is olvassák el nyugodtan, csak nem biztos, hogy mindent meg fognak érteni, kifejezetten nőknek íródott (rajzolódott) :D.

loveQhuay P

Jókat nevettem ismét!

Imádom ezeket a képregényeket mert annyira igazak.

És a borítója is annyira jó! Kék! És puha szörmés! :D

De nekem az előző jobban tetszett. Ennek a vége kicsit túl lett húzva ezzel a pulcsis dologgal. Azt hittem már sose lesz vége. És most volt 1-2 amit nem értettem. De a többin továbbra is hangosan röhögtem ;)

ancsee P
Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Ezen a köteten is jókat mosolyogtam, nagyon élveztem a rövid történeteit. :) Volt a közepe táján egy mélyrepülés számomra, ami nem annyira kötött le, de aztán a pulcsitolvaj visszahozta a kezdeti lendületet. Annyira valós (létező dolgokat boncolgat, amiket bárki átélhet napi szinten) és eredeti, hogy csak ajánlani tudom! :) A plüssös borító valami megacuki! *-*

ViraMors
Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Többségében most is nagyon viccesek a képregénykék, és persze most sem egyszer ismertem magamra egyik-másik helyzetben.
A több oldalas történetek viszont annyira nem jöttek be. A 4-5 képkockás kicsikék valahogy ütősebbek.
A simogatható borító meg egyszerűen zseniális :D

Nita_Könyvgalaxis
Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Bár az első válogatást is nagyon szerettem, azt kell mondjam, a második rész nálam még jobban betalált.

Hogy miért? Mert itt még többször volt olyan élményem, hogy „Jé, hát ez teljesen én vagyok!”. Sarah még mindig remekül tud úgy rávilágítani a valóságra, hogy az életedben alapvetően szorongást okozó dolgokon itt csak nevetni tudsz.

Bár én még mindig jobban szeretem a sima képsorait, mint a magyarázatokkal megspékelt utolsó részt, nekem még az is tetszett. Szerintem ha Sarah puha boldog puffancs sajtokról rajzolna, én azt is nagy lelkesedéssel falnám.

TiaManta
Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Aranyos, és nagyon rövid, ahogy az első kötet is. Túlontúl ismerős helyzetekkel.
Fura volt, hogy voltak összefüggő rövid leírások. De én élveztem a pulcsitolvaj kalandjait is.
Úgy látszik be kell ismernem, hogy engem Sarah's Scribblesszel simán meg lehet venni.
Nagyon kis simi lett a borító. Tetszik ez az apróság.

perpetua P
Sarah Andersen: Puha Boldog Puffancs

Voltak dolgok, amik jobban tetszettek, de azért mégis nagyobb hatással volt rám az első gyűjtemény. :) Beleszerettem a puha borítóba, nagyon jó ötlet. :D És most is sok sok szuper történetecske volt, amikben magamra ismerhettem, egy két kedvenc is megjelent. Talán csak a végén lévő hosszabb hangvételű pulóveres oldalakat nem tudtam igazán szeretni. Azokon is jókat mosolyogtam, de abból elég lett volna kevesebb is. :)

AniTiger MP

HOGYAN RAGAD MEG EGY DAL A FÜLEMBEN?

[Agy] – ÉNEKELNEM… KELL.
[Ember] – Ne most. Meló van.
[Agy] – EGY, KÉT, HÁ' ÉS!!
[Ember] – NE.

♪ ♪ ♪ DE HA A SZENT PÉTER-SZIGETEKRE MÁR BE VAN FIZETVE AZ ÚTJA ÖNNEK A MENNYORSZÁG TOURIST A LEGJOBB SZOLGÁLTATÁS NYÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJTJA ♪ ♪ ♪

AniTiger MP

– KEMÉNY VAGYOK, MINT A KÁD SZÉLE!
– NEM ÉRDEKEL, MIT MONDANAK MÁSOK!! AZT CSINÁLOK, AMIT CSAK AKA-
– Valaki olyat mondott, amivel megbántott, igaz?
– …
– Talán.

mrsp

ELSŐ TETOVÁLÁS: Ezt apám rajzolta, amikor kicsi voltam, szóval sokat jelent nekem.
2-3. TETOVÁLÁS: Ja, azt hiszem, ezek az életem különleges részeit szimbolizálják…
4., 5., 6. TETOVÁLÁS: Őszintén szólva, csak jól mutatnak.
???. TETOVÁLÁS: Mit varrassak MA?? Mondjuk, egy zsiráfot?? Bírom a zsiráfokat. Tök mindegy.

Deidra_Nicthea IP

Néhányan közösségi lepkék.
Néhányan kaméleonok.
Mások árvácskák.
Én meg…
Egy bluggyhal vagyok. Egy közösségi bluggyhal.

Deidra_Nicthea IP

A SZÜLEIM KOROSZTÁLYA A HÚSZAS ÉVEIK KÖZEPÉN:
– Na, mindketten lediplomáztunk és jó munkánk van.
– Pénzt spóroltunk és lakást is kerestünk.
– ÉÉÉS!! Összeházasodunk!
– BIZONY! Készen állunk elköteleződni és családot alapítani.

ÉN:
– Készen állok elköteleződni erre a sajtra.

EREDMÉNYEK

Ébresztő nélkül keltem!
Tényleg megreggeliztem!
Végre beágyaztam!
Tiszta és egymáshoz passzoló zoknikat találtam!

– Láttad, hogy egy újabb gimis barátnődnek született gyereke?
– Csend!

KATARYNA

– Na, szimpik voltak a barátaim?
– Ööö…

– Igen FANTASZTIKUSAK!

KORÁBBAN

– Helló mindenki, itt az új pasim!

– HA BÁNTANI MERED

CSAK VICCELTEM.
UTÁLOM MAGAM.

9. oldal AZ ÖNBECSÜLÉSEM részlet

Puffancs vagyok.
Egy puha, boldog puffancs.

127. oldal részlet