6. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Puha ​boldog puffancs (Sarah's Scribbles-gyűjtemény 2.) 202 csillagozás

Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Itt a fürdőruhaszezon! Készítsd fel strandoláshoz a tested! Dolgozz azon a hasfalon! Emeld meg a feneked!
Ööö… vagy mégsem. Felejtsd el, és légy inkább puffancs! Puha, boldog puffancs!

A Sarah Andersen összegyűjtött képregényeit tartalmazó második kötet ott folytatódik, ahol az előző abbamaradt – vagyis összegömbölyödve egy kupac paplan alatt, figyelmen kívül hagyva a való világ kötelezettségeit. Ezek az új képregények és rajzokkal ellátott személyes jegyzetek a fiatal felnőttlét ádáz érzelmi hullámvasútjának magasságait-mélységeit követik: anyagi problémák, nyűglődések, a pulcsilopás rejtelmei, és egy otthonmaradós-pizzázós nap örömei. Mindenki a fedélzetre!

Sarah Andersen fiatal brooklyni képregényrajzoló és illusztrátor. Igazából menő és kiegyensúlyozott életet él. De tényleg.

Eredeti mű: Sarah Andersen: Big Mushy Happy Lump

Eredeti megjelenés éve: 2017

Fumax, Budapest, 2017
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155514951 · Fordította: Tót Barbara · Illusztrálta: Sarah Andersen

Tünde_JLT I
Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Kell annál nagyobb dicséret, hogy egész nap kézről kézre járt a könyv az irodában, és egymás kezéből tépték ki a kollégáim :)

Madama_Butterfly P
Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Tessék feltartott kézzel jelentkezni, ha a könyv elolvasása után (kortól és nemtől függetlenül) nem találunk benne egyetlen olyan rajzocskát sem, amelyben nem ismerünk saját magunkra… :)
Humoros, ironikus, szellemes és nem utolsó sorban találó helyzetek, problémák vagy éppen annak hitt szituációk tárháza, egy cuki kis csokorba gyűjtve… Simogató kívül-belül :)

Pandalány P

Annyira humoros, annyira eredeti! És lehet simizni! :D

Tetszik a kék szín, a stílus, minden. Rögtön az első oldalon kacagnom kellett, de igazából minden oldal teli van élettel, humorral és lehetetlenség érzelmek nélkül végiglapozni a könyvet. Valamit biztosan kivált az emberből egy-egy mini képregény: ráismersz magadra, vagy épp valaki másra a környezetedből, vagy csak egyszerűen viccesnek találod a szövegeket, még ha nem is tudod magadra vonatkoztatni. Olyan ez a könyv számomra, mint egy kis bonbon, időről időre csak lekapom a polcról, belelapozok és máris jobb kedvem lesz tőle.
A rajzokhoz írt szövegek sokszor ironikusak, de abszolút érződik belőle az önkritika és az, hogy Sarah a dolgok jó oldalát nézi mindig. Sarah nagyon jól ért ahhoz, hogy a hétköznapi élet apró problémáit humorral megspékelve mutassa be. Ez jellemezte az első könyvét is. A vége felé a macskás oldalak is kimondottan tetszettek és örültem, hogy bebizonyította: a macskák igenis szerethetőek.
Egy valami volt, ami bennem hiányérzetet keltett: a puffancs. Ez alatt azt értem, hogy úgy indultam neki a könyvnek, hogy ebben bizony a pár felcsúszott kiló általi élethelyzetekről kapok majd vicces rajzokat, azonban ebből elég kevés volt benne. Kicsit sajnáltam a dolgot, hiszen a cím is ezt sugallná, de ettől függetlenül nagyon tetszett a könyvecske. Nagyon örülök, hogy a polcomon tudhatom.
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/06/puha-boldog-p…

Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Jobban tetszett, mint az első gyűjtemény, mert a vége felé több, hosszabb történetet is kapunk! Jó volt még jobban belepillantani az illusztrátor / képregényrajzoló életébe és kicsit jobban megismerni őt, illetve azt, hogy látja a világot. Érdekes volt például megtudni, hogyan szerette meg a macskákat! Annyira nevetséges, ahogy elolvad Mici láttán – ezt a pár oldalt többször is újra meg újra elolvastam.

Aranyosan humoros, szerethető stílusban írt és rajzolt képregényekkel teli kötet, amit kortól és nemtől függetlenül bárki élvezetesnek találhat! ^^ Bár elég sok csajos (menstruációs) témájú történet szerepel benne, mégis sok pasi odavan ezekért a képregény szösszenetekért. (Nem viccből mondom. Az öcsém rám írt, amikor mentem Könyvfesztre, hogy ezt a gyűjteményt még véletlenül se felejtsem el beszerezni, nélküle haza se menjek. Tündéri, mi?)

Kedvenceim: Mici sztorija, Elfogyasztva ( :D ), Férfipamacs, Buksifüles, Hogyan ragad meg egy dal a fülemben?

Rajongás a blogon (is):

vikcs P
Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Hát ez hihetetlen cuki volt! :D És annyira magamra ismertem néhány résznél, hogy pár percig csak ültem és nevettem. Nagyon reális, hétköznapi dolgokat kapunk ebből a kis képregényből, szerintem mindenkinek van egy-két olyan rész vagy pillanat, amiben magára talál, és felkiált, hogy : Jééé, én is ilyen vagyok!.
A legjobban a cicás rész fogott meg, mivel az teljesen én vagyok. Én sem vagyok odáig értük, de amikor lett egy kis tökmagunk, azóta odaadó szerelemmel vagyok iránta. :D
Én is fagyos vagyok, a pulcsis rész is nagyon találó, és télen én is állandóan magam köré csavart takaróval mászkálok a házban. :)
Nagyon vicces, szórakoztató olvasmány, többször is szívesen leveszem majd a polcról! :)

Olvassátok!

Naiva P
Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Nálam hozta az előző rész színvonalát. Talán ez egy fokkal komolyabb témákat tartalmazott. Egy óra alatt lazán el lehet olvasni és közben még jól szórakozol a helyzeteken. Némelyiknél annyira magamra ismertem. Már én is annyit gondolkoztam azon, hogy mennyivel több értelme van egy dalszövegnek, amikor hallgatod. Viszont amikor olvasod, gyakorlatilag semmi értelme.
Aranyos, jópofa olvasmány, amely felrázza a hangulatod ebben a borús, szomorkás időben. Szerintem kifejezetten csajos képregény/olvasmány, mivel főleg lányokat érintő témákat tartalmaz.

malnakivi
Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Régóta követem Sarah oldalát facebookon, örültem, hogy néhány személyes kedvencem is bekerült a könyvbe, amit természetesen – az első részhez hasonlóan – végignevettem.

Ötletes a borítón a puha rész, a fordító munkáját külön dícséret illeti (a lakótársamnak angolul van meg, így párhuzamosan olvastuk a kettőt, tényleg nagyon jól visszaadja a magyar fordítás az eredetit) és tetszett, hogy ebben a részben már összefüggő történetek is vannak.

Kutyásként a macskás részek annyira nem érintettek meg, ellenben némelyik – más témájú – képregénynél olyannyira magamra ismertem, hogy komolyabban elgondolkodtam azon, ha a jövőben állásinterjúra megyek és szembetalálom magam a rettegett „Beszéljen magáról x percet!” felszólítással, nemes egyszerűséggel csak előkapom a táskámból a könyvet és végigmutogatom a HR-esnek, hogy „Kíváncsi vagy a személyiségemre? Tessék, olvasd el ezt!”, „Ó és feltétlen nézd meg ezt is, mert ez is totál én vagyok!”.

Hibátlan és vicces összefoglalója az introvertált személyiségtípusnak, humoros megközelítése a hétköznapi problémáknak, a felnőtt élet hullámhegyeinek és hullámvölgyeinek.
Megy is a kedvenceim közé és jó szívvel ajánlom mindenkinek!

Niitaa P
Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Számomra ez a rész kevésbé volt tetszetős, mint az előző.
Félre ne értsetek, még mindig csípem a stílust, imádom a teljesen valós helyzeteket, kedvenc részem a boldog nyamm :)
De a vége felé, ahol már magyarázatok vannak egy-egy képkockányi történethez… az valahogy elvett a hangulatából :/
Sajnálom :/
De imádom simizni *.* munka közben, rossz kedvet eltünteti ;)

puncsoscukor63 P
Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Ugyanannyira tetszett, mint az első rész, csak talán annyival jobb volt, hogy a könyv 2. felétől többoldalas sztorik is találhatóak benne, nem csak a megszokott 1-2 kockás képregények.
Leginkább a humora és a valódisága miatt szeretem, mert szinte minden viccesen feldolgozott probléma/szituáció igaz az én életemre is. És természetesen a plüssbevonatú borító miatt *-*, nagyon jó fogdosni.
Összességében minden nőnemű molynak ajánlott ez a kis képregény-szösszenet. Férfiak is olvassák el nyugodtan, csak nem biztos, hogy mindent meg fognak érteni, kifejezetten nőknek íródott (rajzolódott) :D.

Sippancs P
Sarah Andersen: Puha boldog puffancs

Nagyon sokan leírtak már előttem mindent a borítóról és a könyvről is, úgyhogy én csak annyit mondanék: Sarah Andersen képregényt mindenki kezébe! :)

AniTiger MP

HOGYAN RAGAD MEG EGY DAL A FÜLEMBEN?

[Agy] – ÉNEKELNEM… KELL.
[Ember] – Ne most. Meló van.
[Agy] – EGY, KÉT, HÁ' ÉS!!
[Ember] – NE.

♪ ♪ ♪ DE HA A SZENT PÉTER-SZIGETEKRE MÁR BE VAN FIZETVE AZ ÚTJA ÖNNEK A MENNYORSZÁG TOURIST A LEGJOBB SZOLGÁLTATÁS NYÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJTJA ♪ ♪ ♪

AniTiger MP

– KEMÉNY VAGYOK, MINT A KÁD SZÉLE!
– NEM ÉRDEKEL, MIT MONDANAK MÁSOK!! AZT CSINÁLOK, AMIT CSAK AKA-
– Valaki olyat mondott, amivel megbántott, igaz?
– …
– Talán.

mrsp

ELSŐ TETOVÁLÁS: Ezt apám rajzolta, amikor kicsi voltam, szóval sokat jelent nekem.
2-3. TETOVÁLÁS: Ja, azt hiszem, ezek az életem különleges részeit szimbolizálják…
4., 5., 6. TETOVÁLÁS: Őszintén szólva, csak jól mutatnak.
???. TETOVÁLÁS: Mit varrassak MA?? Mondjuk, egy zsiráfot?? Bírom a zsiráfokat. Tök mindegy.

Kapcsolódó szócikkek: tetoválás
Deidra_Nicthea IP

A SZÜLEIM KOROSZTÁLYA A HÚSZAS ÉVEIK KÖZEPÉN:
– Na, mindketten lediplomáztunk és jó munkánk van.
– Pénzt spóroltunk és lakást is kerestünk.
– ÉÉÉS!! Összeházasodunk!
– BIZONY! Készen állunk elköteleződni és családot alapítani.

ÉN:
– Készen állok elköteleződni erre a sajtra.

Deidra_Nicthea IP

Néhányan közösségi lepkék.
Néhányan kaméleonok.
Mások árvácskák.
Én meg…
Egy bluggyhal vagyok. Egy közösségi bluggyhal.

EREDMÉNYEK

Ébresztő nélkül keltem!
Tényleg megreggeliztem!
Végre beágyaztam!
Tiszta és egymáshoz passzoló zoknikat találtam!

– Láttad, hogy egy újabb gimis barátnődnek született gyereke?
– Csend!

KATARYNA P

– Na, szimpik voltak a barátaim?
– Ööö…

– Igen FANTASZTIKUSAK!

KORÁBBAN

– Helló mindenki, itt az új pasim!

– HA BÁNTANI MERED
– MEG FOGUNK ÖLNI