Herding ​Cats (Sarah's Scribbles 3.) 66 csillagozás

Sarah Andersen: Herding Cats

Sarah's Scribbles, Goodreads Choice Award for 2016: Best Graphic Novels & Comics

„. . . author Sarah Andersen uses hilarious (and adorable) comics to illustrate the very specific growing pains that occur on your way to becoming a mature, put-together grownup. Andersen’s spot-on illustrations also show how to navigate this newfound adulthood once you arrive, since maturity is equally as hard to maintain as it is to find … ” – The Huffington Post

Sarah valiantly struggles with waking up in the morning, being productive, and dealing with social situations. Sarah's Scribbles is the comic strip that follows her life, finding humor in living as an adulting introvert that is at times weird, awkward, and embarrassing.

Eredeti megjelenés éve: 2018

112 oldal · ASIN: B079JD9K2X
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781449489786 · Illusztrálta: Sarah Andersen

FairyDust P>!
Sarah Andersen: Herding Cats

Ezt a kötetet egy icipicit gyengébbnek éreztem mint az előző kettőt. Továbbra is magamról olvastam a könyvben, továbbra is fotóztam ki belőle képkockákat, de nem olyan sűrűséggel mint korábban. Ebben talán az is közrejátszik, hogy elég sok „poént” már ismertem az internet csodálatos világából, így nem lepett meg annyira, mikor szembejött a könyvben.
Tök jó, hogy komolyabb témákat is boncolgat a könyv, de én inkább az irónikus, könnyed, mindennap előforduló szituációknak örülök leginkább. Pl mikor a cicáját ezer néven hívja, és a macska igazából nem is tudja a nevét… na az én vagyok, csak én a kutyusomat hívom mindennek. :D Szerintem már személyiségzavaros szegény.
Szóval, jó volt ez, továbbra is várom a következő részeket, de na. Legyen cuki és könnyed.

NannyOgg>!

Beszélgetés magammal
– Ez most szerintem nem volt annyira jó. Meg ezeket mind ismertem.
– Hülye vagy, az előző könyvekben is mind ismerted a kockákat. Naprakész vagy Sarah's Scribbles-ből, mit vársz?!
– Jó, de az új tartalom nem tetszett igazán. A múltkoriban a macskás rész sokkal viccesebb volt. Ez túl… komoly.
– És? Komoly téma.
– De nem illik ide.
– Már miért ne illene ide??
– Mert Sarah cuki, tőle ez… furcsa.
– Te tényleg hülye vagy, van neki komolyabb tartalma is. Politikai. Melegjogok. Tudod.
– Tudom, de azok kockák. Viccesen szatirikusak. Ez szöveg. És nem vicces.
– Te tudod, mit csinálsz? Éppen beskatulyázod Sarah-t!
– Neeeeeem, az nem lehet, én vagyok a liberalizmus és a social justice megtestesítője!
– De most beskatulyázod. Ne skatulyázd be!
– Oké. Igaz. Miért ne írhatna ő komoly dolgokról attól, mert cuki? Jó. De abban megegyezhetünk, hogy nem ír olyan eredetien és/vagy viccesen, mint ahogy rajzol, nem?
– De, abban megegyezhetünk.
– Na. Azért négy csillag.

128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781449489786 · Illusztrálta: Sarah Andersen
gabiica P>!
Sarah Andersen: Herding Cats

Én továbbra is imádom ezeket a rajzos kis csodákat. Ezek közül számomra majdnem mindegyik új volt, jókat derültem a rajzokon és a szituációkon.
Továbbra is azt tudom állítani, hogy tökéletesen engem jellemez és engem mutat be, annyira közel érzem magamhoz ezt a jellemet.

Tetszett, hogy komolyabb témák felé is elmozdult az egész, és nem feltétlenül a humor állt a teljes középpontban. Tőlem főleg ezért is érdemelte ki az öt csillagot, hiszen még változatosabbnak, újabbnak és igazibbnak tűnt.

zsebibaba007>!

Életem lapjai egy könyvben. Szinte minden oldalán magam láttam :D

felícia97>!
Sarah Andersen: Herding Cats

Jól tettem hogy eddig nem adtam max csillagot,mert számomra ez a kötet volt az abszolút 5 csillag,annak a ellenére is hogy sokaknak nem tetszett annyira, amit az alacsonyabb százalék is mutat.Szerintem viszont nagyon jó volt,különösen hogy most találtam benne a legtöbb olyan képet ami rám is igaz. :) Remélem Sarah még sok képregénnyel megörvendeztet minket,de addig is szerintem az eddigieket át fogom lapozni még párszor,főleg ezt a utolsót. :)

Babó_Buca P>!
Sarah Andersen: Herding Cats

Ebben a részben általánosabb témák kerülnek elő. Kevesebb iróniát alkalmaz, így emészthetőbb, de mintha lemerült volna, mert olyan semmilyen volt. Van benne egy nagy szál is a művésszé válásról, hogy hogyan is változtatta meg az internet az ő helyzetüket, ami érdekes és tanító jellegű lehet a fiatal illusztrátorpalánták számára. De ezen kívül kevésbé izgalmas, mert nagyrészt csak érzéseket közvetít.

Az írónő további képregényeiről: https://egy-lany-blogja.blogspot.com/2021/09/sarah-ande…

nettikeee P>!
Sarah Andersen: Herding Cats

Igen. Sarah képecskéi aranyosak meg viccesek, de nekem valahogy ez a rész nem jött át. Az első kettő jobban tetszett. Sok kép volt, amit már láttam korábban, és nem mindegyik tetszett igazán. Persze egy-kettő így is nagyon ütött. Igazából hiányoltam egy „háttérsztorit”, mert így kb olyan érzésem volt, mintha csak idedobáltak volna nekünk pár képet.

Coralie>!
Sarah Andersen: Herding Cats

Megunhatatlan. :) Továbbra is nagyon sok igazság van benne, egyes oldalait ki kellene plakátolni. Viszont ebben a részben kicsit több szomorúságot éreztem, több képsor is volt arról, hogy aggasztják a mai világ hírei, a társadalmi problémák, de ezt is meg tudom érteni. Remélem még sok-sok alkotást kapunk tőle az elkövetkezendő években is! :)

Sabinomi>!
Sarah Andersen: Herding Cats

Hát, szerettem olvasgatni ezeket a képregényeket, bár valahogy engem nem fogott meg annyira, mint másokat.
Ebben a részben végre több olyan dolgot felfedeztem, ami rám is igaz, de hangosan nevetni az első könyv első képe óta nem sikerült…
Ebben a részben is volt pár, amit nem értettem… Nem a szöveget, hogy mi a vicces benne. Voltak olyanok is, ami nem releváns ránk… Példának a Halloweenesek. Elolvastam, de még csak mosolyt sem csalt, mert mi nem várjuk a Halloweent már nyáron…

Perly>!

Oh, hello, my little POOF!
My mush.
Cutie squish. Kitten pie.
Little beanie toe cutie!

What's your name?
… I –

divergent0920>!

When you feel hurt, let yourself feel hurt. Let yourself process and recover. And then go back to being the ice-cold superhuman that you are.

Perly>!

EVERYTHING IS BAD!!
EVERYTHING IS BAD.
EVERYTHING IS BAD!!
Not you.
BUT EVERYTHING ELSE IS BAD!!

Veruc>!

When you feel hurt, let yourself feel hurt.Let yourself process and recover. And then go back to being the ice-cold superhuman that you are.

divergent0920>!

If something is too harsh to say to someone else, maybe make sure you aren't constantly saying that thing to yourself.

divergent0920>!

Everyone gets criticized at some point. A lot of people get harrassed at some point. While even the harshest criticism is something you can adjust to, harrassment should never be normal. It's okay to have a strong emotional response if this happens to you.

Sarah's Scribbles sorozat · Összehasonlítás