1. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Bookline · 2.200 Ft –15% 1.870 Ft
Régikönyvek.hu · 2.200 Ft –15% 1.870 Ft
1.200 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Úgy ​érzed, kilógsz a sorból? Szeretnéd kapcsolatépítésen keresztül előremozdítani a karrieredet? A felnőttség olyan új, izgalmas kihívás a számodra, amire érzésed szerint teljesen fel vagy készülve? Hát pfuj. Kérlek, állj odébb!

Sarah Andersen, az elképesztően népszerű, ifjú brooklyni művész lezseren megrajzolt, tökéletesen célba találó rövid képregényei ugyanis nekünk, többieknek szólnak. Bemutatják, hogyan lehet teljes hétvégéket fenséges módon elszúrni az interneten, milyen elviselhetetlen kín egy jóképű sráccal kézenfogva végigmenni az utcán, vagy egész nap arról álmodozni, hogy végre hazaérünk és belebújhatunk a pizsamánkba. Más szavakkal: a modernkori fiatal élet horrorisztikus és kényelmetlen valóságát. Ja, és egyáltalán nem önéletrajzi ihletésűek! Cseppet sem azok!

A Felnőni kiábrándító a rajongók kedvenc képsorait tartalmazza tucatnyi új képregény mellett, amelyek csak ebben a kötetben olvashatóak. Sarah őszintesége, az olyan témáknál, mint pl.… (tovább)

Eredeti mű: Sarah Andersen: Adulthood Is a Myth

Eredeti megjelenés éve: 2016

Fumax, Budapest, 2017
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155514753 · Fordította: Tót Barbara · Illusztrálta: Sarah Andersen
Fumax, Budapest, 2016

KönyvParfé P
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Ez nem egy könyv, és ha Te is kézbe veszed, biztosan ugyanezt fogod gondolni. Ez ugyanis egy önéletrajzi füzet, amelyet minden nő a magáénak fog érezni.
Sarah Andersen olyan, mintha a legjobb barátnőd lenne. A vesédbe lát és pontosan tudja, milyen is vagy. :)
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2016/10/26/sarah_andersen_fel…

Niitaa P
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Annyira imádom ezt az örömgombócot! Hasamat fogva nevettem már a végére, nagyon nagyon aranyos :)
Magára ismerhet a nagy részében az ember. A szomorú napokon előveszem majd és nézegetem, hogy máris tudjak szívből mosolyogni :))

Madama_Butterfly P
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Ez egy energia-löket, humorbomba és adott esetben gyógyír minden nőnemű lénynek, kortól és lelkiállapottól függetlenül. Megfelelő mennyiségű humorral, iróniával, bolondsággal lépeget végig a női lét létfontosságú vagy jellemzően lényegtelen, ám számunkra annál fontosabb „problémáin”.
Hangosanvihogós, sírvaröhögős, egyszerű, de mégis nagyszerű!
Én imádtam! :)

Pandalány P

Imádnivaló!

Mire kezdtem belelendülni ebbe a képregénybe, már véget is ért. :D :D
Sarah rajzai annyira rávilágítanak a való élet problémáira, hogy az valami elképesztő. Közben mindennek a humoros oldalát ragadja meg és képtelenség nevetés nélkül végiglapozni ezt a tündéri könyvecskét.
Muszáj volt lefotóznom egyik-másik oldalt, hogy bármikor elő tudjam varázsolni a telefonomból, ha épp olyanom van. :*

Ferger_Jolcsi P
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Ez hatalmas volt, jókat tudtam nevetni rajta. Nagyon sok mindenben magamra ismertem, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezekkel a dolgokkal. Nagyon jól adja vissza a női lét, azon belül is a könyvmolyok hatalmas problémáit és világmegváltó törekvéseit… :) Persze csak miután elolvastunk egy újabb fejezetet ;)

Nita_Könyvgalaxis
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Ebben a képregényben az a legjobb, hogy én is benne vagyok.

Nem állítom azt, hogy Sarah Andersen minden képsora betalált, mert én például inkább az extroveltáltak sorát hosszabbítom, de például a női problémákat érintő sorait nagyon átérzem. Meg úgy kb. minden olyan helyzetet, mikor úgy érzed, legszívesebben a föld alá süllyednél, és olyan megnyugtató látni, hogy ez mással is megtörténik!

Persze szeretem én a klasszikus képregényeket is, amikben hősök vannak, de olyan jó volt valami teljesen hétköznapit a kezembe venni, ami ráadásul fél óráig megmosolyogtatott és tényleg megadta azt az érzést, hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal.

Algernon +SP

Röviden: életem… :)
Sarah az egyik legjobb barátnőm.
És igazi sunyiolvasmány ebédidőben a munkahelyen. Utána még a fű is zöldebb, és cinkosabban nézed a világot.

Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Odáig vagyok a kiadványért és odáig vagyok Sarah Andersen (nem, cseppet sem önéletrajzi) illusztrációért. Egyszerűen fenomenális, ahogy kifigurázza a bosszantó és úgy általában „klasszikus” női bolondériát. Elég csak felcsapni és tuti, hogy feldobja a kedvem a találomra meglátott oldal! Ez a gyűjtemény olyan, hogy néha hangosan felröhögök egy-egy minimalistán megrajzolt és lesarkított élethelyzeten, de a nevetésemben benne van az, hogy „Bakker, ez totál így van velem is!”

Blogon – https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/11/sarah-ande…

Fumax, Budapest, 2016
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155514753 · Fordította: Tót Barbara
Naiva P
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Nem csalás, nem ámítás. Ilyen gyorsan lehet vele végezni. Sajnos.
Jópofa, mókás, szórakoztató kis képes olvasmány. Lehetett volna hosszabb. Korábban már találkoztam a neten Sarah's Scribbles-eivel, angolul és már akkor rácsodálkoztam, hogy ez akár rólam is szólhatna, vagy éppen rólad. Tulajdonképpen bármelyik lányról/nőről. Oké, hogy a rajzolási készség mintha egy 10 éves gyereké lenne, de szerintem hihetetlenül jópofák, nagyon aranyosak. Humorosan, szarkasztikusan mutatja be a hétköznapi élet „legnagyobb problémáit”, amit egy fiatal még annak gondol. Mindenki számára ajánlott. Kortól, nemtől függetlenül.

Disznóparéj_HVP I
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

„Vannak szintek.” – mondá a mester, és én habozás nélkül helyeselek erre.

Vannak pl. gazdagsági szintek: a csontszegény és a dúsgazdag között egész légiónyi fokozat lapul (amit a bankok, ilyesmik árgus szemmel figyelnek, hogy lecsaphassanak egy menő új adónemmel, ilyesmivel – felnőni kiábrándító, ha még nem tudtad volna). Ugyanígy van ez a cukisággal is – van a nemcuki, olyan George R. R. Martin vagy Stephen King típusú nemcukitól indul és valahol az Én kicsi pónim vagy a plüss alpaka (http://alpaka.iwk.hu/_userfiles_/alpaka/20160415120821-…) magasságában ér véget, ha ugyan van olyan, hogy „legcukibb”,

És ha van, akkor Sarah Andersen képregénye is környékezi.

Ellenben, és ezt nagyon fontos kijelenteni: nem olyan rózsaszín-cuki, mint a fentebb említett enyhén geil dolgok, hanem TÉNYLEG aranyos. A human conditionnek a woman condition oldalát meséli el/viccelődi meg/dolgozza fel terápiás jelleggel/ismerteti/neveti ki/ünnepli meg. Meglehetősen életszerűen, annyira, hogy szinte minden értékelés azt mondja: „ez akár én is lehetnék” v. „ez annyira én vagyok!”. Hát, én ilyet nem mondok :D, kromoszóma alapján ki vagyok zárva az igazi, legteljesebb átélés élményéből, de így is azt mondom, hogy nagyon-nagyon aranyos és szórakoztató képregényről van szó. Bent a szerkesztőségben már akkor mosolyogtam, ha megláttam a borítóját – ennyire képes jobb kedvre deríteni, még férfiként is.

A fordítás ugyanolyan remek, mint ahogy a Doodle Time – Sarah's Scribbles – Magyarul oldalon már megszokhattuk, a minimalista rajzok aranyosak, a témákon meg sírsz a röhögéstől. Gyorsan olvasható vidámságbonbonnak is erősen ajánlott.

És fiúknak is, minden ellentétes véleménnyel ellentétben: uraim, ha szeretnétek egy csöppet jobban megérteni az univerzum legnagyobb, egybetűs rejtélyét (ami ugye a "N") annak mai manifesztációjában, annak mai problémavilágát, akkor ez itt elsőrangú és élvezetes szakirodalom.

Felnőni pedig valóban kiábrándító – de attól még megéri. :)

EGY INTROVERTÁLT AGYA

Beszélgetni akarok!
De csak pár percig.
Aztán hazamenni, és újratöltődni magányosan egy egész napon át.
Hjaj!

AniTiger MP

– OLYAN STRESSZES VAGYOK!
– Meditálás?

– RENGETEG dolgom van…
– Írj listát!

– …és NINCS időm…
– Akkor talán…

– NE SEGÍTS MÁR, AMIKOR PANASZKODNI PRÓBÁLOK!

Ciccnyog ISP

TANÁCSOK TAKARÍTÁSHOZ

1. Adományozd el a kinőtt ruhákat!
2. Dobd ki a lejárt kozmetikai cuccokat!
3. Szabadulj meg a régi…

Soha, semmilyen körülmények között nem szabadulhatsz meg a régi plüssállataidtól.

EGY ÁTLAGOS KÖNYVMOLY SZOKÁSAI

1. Rosszul ejted a szavakat, mert eddig csak olvastad őket.
– Várjunk csak… a Joule az „zsúl”?
2. Felnézés nélkül manőverezel a tömegben.
3. Különös vonzalmat érzel a papír és a festék illata iránt.
– Tisztára, mint a parfüm!
4. Kényelmes fészket építesz az olvasáshoz.

Kapcsolódó szócikkek: könyvmoly
mrsp

EDZÉS

ELŐNYÖK:
1. Nagyobb izomtömeg
2. Jobb közérzet
3. Több energia
4. Egészségesebb és erősebb szív

HÁTRÁNYOK:
1. Edzés

nakomiyu

MIT ESZEM EGY TIPIKUS NAPON?

1. Egy tál gabonapelyhet.
2. Egyszerű ebédet.
3. Egy szelet pizzát.
4. Tonnányi nasit, amit odafigyelés nélkül tömök magamba, és elfeledkezem róla.

– Annyira tele vagyok, pedig alig ettem valamit. Mi lehet az oka?
– Valódi rejtély…

mrsp P

ÍRÁSBELI KOMMUNIKÁCIÓ

– Mindent egybevéve elmondható, hogy a feltételezésem helytálló volt.

SZÓBELI KOMMUNIKÁCIÓ

– És… ööö… nos… igen, ez így… hát tudjátok, na… ennyi…

mrsp

MIT TEHETNÉK, MIKOR NINCS NET?

1. Olvashatnék.
2. Élvezhetném a szép időt.
3. Dumálhatnék egy baráttal.
4. Takaríthatnék és rendet rakhatnék.

AMIT TESZEK

Órákat töltök ezzel: CSATLAKOZZ MÁR, HOGY AZT A JÓ BÜDÖS…

– Óóóó, te rajzolsz?
– Ja.