Hihetetlen (Hazug csajok társasága 4.) 47 csillagozás

Sara Shepard: Hihetetlen

Rosewoodban, ahol a levegőben alma és Chanel No5 illata úszik, semmi sem az, aminek látszik. Öt legjobb barátnő valaha mindent megosztott egymással, még a legmélyebb, legsötétebb titkaikat is. Akkoriban Aria, Spencer, Hanna és Emily számára álomszép volt az élet – amíg Alison, a legszebb lány váratlanul el nem tűnt.

Most pedig valaki, aki A.-nak nevezi magát, rémálommá tette varázslatos életüket. A. fenyegetései egyre veszedelmesebbek, és Ali gyilkosa is szabadlábon van még. A lányoknak fel kell fedniük az igazságot, hogy véget vessenek a szörnyűségeknek.

Vagy ez talán csak a kezdet?

A tévésorozatot kiegészítő fordulatos történetek.

Fedezd fel a könyvsorozat minden meglepetését!

Eredeti megjelenés éve: 2008

Lovely_Angel21>!

Ez is zseniális volt és KÉREM A KÖVETKEZŐT!!! <3

BBetti86 >!
Sara Shepard: Hihetetlen

Még mindig szenvedek azzal, hogy nehezen vonatkoztatok el a sorozattól, amit a borító is megidéz. Azt a történetet keresném ebben is, néha van is hasonló szál, de azért ez egy másabb történet.

Shepard eredetileg itt zárta a lányok történetét, ennek megfelelően húzza össze a szálakat. A szerkezetet meghagyta: felválta helyezi fókuszba a hazug csajokat, és mindenki megkapja a maga fejezeteit és történetét. Tetőznek a családi és egyéb feszültségek, de közben egyre közelebb jutnak a rejtélyek megoldásához: ki 'A' és ki ölte meg Allison. Igen, a tévésorozat miatt ez annyira nem volt érdekes, volt előismeretem, hogy kik ezek és miért.

Krimiként különben most sem vagyok oda érte. Ezek kamaszlányok, ennek megfelelően tudnak kutakodni is. Olyan véletlenszerű is, ahogy rájönnek dolgokra. Sokkal inkább a tini vonal, a lányok közti viszályok és játszmák vannak megírva most is.

Ebben különben jó a sorozat, és szerintem ezért lett sikerkönyv is. Miközben olyan kamaszkérdéseket jár körbe, amelyekkel lehet azonosulni, guilty pleasure környezetbe van csomagolva. Nagyobb, pusztítóbb és szélsőségesebb, amin a lányok keresztülmennek, mint a hétköznapi, de lebontva olyan konfliktusok, amelyet át tud élni a kamasz olvasó. A kisebb testvér küzdelme, hogy kilépjen az idősebb árnyékából. Egy szigorú, hagyományos családban a coming out nehézsége. Az elvált szülők gyerekének fájdalma, ha az egyik szülő új családot talál magának. De lehet sorolgatni: teljesítménykényszer, bűntudat.

Azt tudtam benne szeretni, hogy bár szerelmi szálakkal is játszik, nem hagyományos romantikus ifjúsági. A lányok veszélyben érzik magukat, és a fő problémáik nem szerelmi ügyek. Így az ad neki egy pluszt, de nem nyálregény.

Azt nem állítanám, hogy személyiségfejlődés van benne. A lányoknak megvan a maguk karaktere, és ezt tartották is elejétől végéig. Plusz, Shepard nem tökéletes kamaszokról mesél nekünk – ezzel visszakanyarodok oda, hogy pont ez a vonzerő. Hibáznak, simán megtesznek olyasmit, amiről tudják, hogy helytelen. Szépek és okosak, regényszereplők, de jellemükben hitelesebbek attól, hogy romlottabbak, mint a klasszikus YA hősnők, akik nem antihősök.

Nem az emlékezetes, belém vágó kötetek közé tartozik, de szórakoztató és kikapcsolódni teljesen ok.

viktórijaa>!
Sara Shepard: Hihetetlen

Több, mint két évvel ezelőtt olvastam el az előző részt. Féltem, hogy mindent elfelejtettem, de nem, és ha így is lenne, nagyjából felvázolja a könyv eleje a lényeget.
Nagyon tetszik, hogy mást kapok, mint a filmsorozatban (amit már többször végignéztem), mert van értelme elolvasni, folytatni. Izgatottan várom, mi jön még. Remélem a kiadó (@Könyvmolyképző) folytatja a részek kiadását. Izgalmas, letehetetlen sorozat.

NaVera>!
Sara Shepard: Hihetetlen

Mindenkinek megvan a maga guilty pleassure olvasmánya, ami nosztalgikus emlékeket idéz fel benne, és amitől újra tini vagy egyetemista lehet. Számomra a Pretty Little Liars ilyen, és hiába zárult már le 4 éve a TV-sorozat, annak ellenére nem volt kérdés, hogy a könyvsorozatot még ennyi év után is folytatnom kell.
Az előző kötet egy elég nagy csattanóval ért véget, az új rész elején pedig a négy hazug még a megszokottnál rosszabb helyzetben találja magát: Aria kénytelen az apjához költözni, Emilyt a családja Iowába száműzi, Hanna kómába esik és Spencer egyre nagyobb bajba kerül a csalása miatt. Már ígyis kész szappanopera, de mindezek mellett még „A” fenyegetése is egyre veszedelmesebb. Ebben a kötetben is folytatódik a nyomozás, nő a gyanúsítottak száma, és végre talán kiderül, hogy ki rejtőzik „A” álarca mögött.
A korábbiakhoz hasonlóan ez kötet is egy kellemes, szórakoztató délutáni olvasmány, amit hiába tiniknek írtak, valahogy mégis működik. Kár, jogy csak évi egy kötet jelenik meg magyarul, mert én már most várom a folytatását!

books_of_pannah>!
Sara Shepard: Hihetetlen

Nos.. Eddig talán ez volt a sorozat legjobb része. Bár a „fordulaton” nem lepődtem meg, számítottam rá. A cselekmény folyamatosan pörög, nem laposodik el, nem érzed azt, hogy nincs kedved tovább olvasni, mert már unod. Legszívesebben egyben elolvastam volna. A szereplők már kicsit közelebb állnak hozzám, mint az első részekben, ahol néhányszor kifejezetten idegesítettek engem. Mindenképpen tovább olvasom (bár ha jól tudom az első négyen kívül csak egy kötet jelent meg magyarul).

TeresaM>!
Sara Shepard: Hihetetlen

IMÁDOM! A sorozatot viszont félbe kellett, hogy hagyjam. Olyan szinten beszippantott mindkettő, hogy végül már összefolytak az események. Hol tartok a könyvben? Mi történik a sorozatban? Már csak azért is olvasom, hogy minél hamarabb nézhessem.

LordBence>!
Sara Shepard: Hihetetlen

Ez a konyv, illetve ez a resz nagyon jo volt, izgalmas volt, foleg azota, hogy elutottek Hanna-t. Igazabol onnantol kezdve gyorsulnak az esemenyek.
Kivancsi vagyok milyen lesz az utolso resz.

FzksPnn>!
Sara Shepard: Hihetetlen

Ez a rész tetszett a legjobban, nem csak azért, mert végre megtudtam ki lehet A., hanem mert egyre jobbak a lányok a nyomozásban, újra jóba lettek és sok „kaland” várt rájuk, amíg rájöttek a titokre. Persze a könyv vége megszivatott, hiszen hamarosan folytatás.;)

Könyvmolyképző KU>!

Melissa lassan ingatta a fejét, aztán felemelte a babát, és azzal is nemet intett.
– Különleges személyiség kell ahhoz, hogy valaki öljön, és neked nem ilyen van. – Felhajtotta a csészéje tartalmát, aztán az ép kezével megfogta a Barbie-t, és lepattintotta a fejét, végül átadta a babafejet a kerek szemmel bámuló Spencernek. – Egyáltalán nem.
A baba feje tökéletesen illett Spencer tenyerébe. Az ajka csábító mosolyra csücsörödött, a szeme ragyogó zafírkék volt. Spencert elöntötte a hányinger. Korábban nem vette észre, de a baba éppen úgy nézett ki… mint Ali.

Könyvmolyképző KU>!

Szerda délután Spencer a Rosewood Country Club teraszán várta, hogy Mona Vanderwaallal elkezdjék megtervezni Hanna visszatérési álarcosbálját. Oda sem figyelve lapozgatta a közgazdaságtan esszét, amit Arany Orchidea-díjra jelöltek. Amikor ellopta Melissa régi középiskolás írásai közül, a felét sem értette… és ez azóta sem változott. De mivel pénteken, a reggelinél a bírák levizsgáztatják belőle, úgy döntött, szó szerint megtanulja. Nem lehet olyan nehéz! Alkalmanként egész monológokat vágott be a színjátszó társulatnak. Ráadásul azt is remélte, hogy ez eltereli a gondolatait A.-ról.
Lehunyta a szemét, és hibátlanul elismételte az első néhány bekezdést, aztán elképzelte a ruhát, amit a beszélgetésen visel majd. Egyértelműen valami Calvin Klein vagy Chanel lesz, talán világos keretű, tudós hatást keltő szemüveggel. Esetleg elviszi a Philadelphia Sentinel róla szóló cikkét is, és hagyja, hogy csak úgy kikandikáljon a táskájából. A kérdezők meglátják majd, és azt gondolják: Nahát, máris egy nagy újság címlapjára került!

Kapcsolódó szócikkek: Rosewood Country Club
Könyvmolyképző KU>!

Aznap éjjel esett az eső, sőt, zuhogott: tócsákba gyűlt a járdán, meglocsolta a kerteket, és a Hastings család medencéjének ponyváján minimedencéket képezett. Amikor az éjjel közepén elállt, Aria, Emily, Spencer és Hanna csaknem ugyanabban a pillanatban ébredt meg és ült fel az ágyban. Különös előérzet uralkodott el rajtuk. Nem tudták, hogy csak álmodtak-e valamit az imént, vagy izgatottak a másnap miatt… vagy valami egészen másról volt szó, valami mélyebbről fakadóról…
Mind a négyen kinéztek Rosewood nyugodt, üres utcáira. A felhők felszakadoztak, ragyogtak a csillagok. A járda esőtől fénylett.

Hazug csajok társasága sorozat · Összehasonlítás