Tehetséges ​Klementin (Klementin 2.) 14 csillagozás

Sara Pennypacker: Tehetséges Klementin

Többszörös díjnyertes, kedves, vidám olvasmány kisiskolásoknak! Az Év Legjobb Könyvének választották az alábbiak: a Child magazin, a Nick Jr. magazin, a Publishers Weekly és a School Library Journal A harmadik osztályos Klementin a csúcson érzi magát – na, jó, nem mindig. Amikor osztályfőnöke bejelenti, hogy tehetségkutató vetélkedőt rendeznek, Klementin pánikba esik. De hiszen neki semmihez sincs tehetsége! Nem tud énekelni, se táncolni, és semmiféle hangszeren nem játszik. Még csak ugrándozni sem tud igazán jól. És ha ez nem lenne elég, Klementin tökéletes legjobb barátnőjének, Margónak annyi mindenhez van tehetsége, hogy már fel sem tudja sorolni.

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451275 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Marla Frazee
Könyvmolyképző, Szeged, 2009
142 oldal · ISBN: 9789632451275 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Marla Frazee

Lady_Hope I
Sara Pennypacker: Tehetséges Klementin

Húgomnak nagyon nem tetszett, butaságnak tartotta, én pedig szentül hittem, hogy igaza van. De tévedni emberi dolog. Klementin nagyon aranyos, és szellemes kislány, aki tényleg tehetséges nagyon sokmindenben, csak ezeket a dolgokat nehéz színpadra vinni.
Egész gyermekkoromban (és még most is) zavart, hogy a Ki mit tud?ok miatt sokan tehetségtelennek érzik magukat, hiszen a kertészkedést vagy az emberekkel való törődést nem tudod megmutatni egy zsűrinek, úgy mint a táncot.
De Klementin szerencsére remek tanárokkal, és jófej szülőkkel rendelkezik, úgyhogy ezen a gondon is hamar átlendült.
A könyv remekül ábrzázolja a kreatív, hiperaktív gyerekeket, és rengeteg jó példát mutat.
Tényleg megéri elolvasni, és kicsik kezébe adni. :)

Gyümi47
Sara Pennypacker: Tehetséges Klementin

Még így, 13 évesen is csupa nevetés a történet olvasása, magadra ismersz minden szereplőben egy kicsit és imádod a történetet :)

meseanyu MP
Sara Pennypacker: Tehetséges Klementin

Az első résznél sokkal jobb szerintem, végigkacagta az egész család. :-)

Klementin sorozat · Összehasonlítás