Klementin ​és a barátság (Klementin viszontagságai 4.) 13 csillagozás

Sara Pennypacker: Klementin és a barátság

Klementint választották a Hét Barátjának, ami azt jelenti, hogy a héten ő az osztályfelelős, ő gyűjti össze a tejpénzt, és ő etetheti meg a halakat. Még ennél is jobb, hogy kap egy barátságfüzetet, amiben a többi harmadikos leírja, miért szeretik Klementint. A kislány legjobb barátnője, Margaret egy rakás őrült ötlettel áll elő, hogyan bizonyíthatná Klementin az osztálytársainak, hogy igaz barát. Klementin nagyon szeretne egy dicséretekkel teli barátságfüzetet, így követi Margaret tanácsait.

Az elején még úgy tűnik, ez a legeslegjobb hét, de lehet, hogy a végére a legrosszabb lesz? Ki gondolta volna, hogy ilyen nehéz barátnak lenni?

Eredeti cím: Clementine, Friend of the Week

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634573869 · Fordította: Guti Eszter · Illusztrálta: Marla Frazee

meseanyu P>!
Sara Pennypacker: Klementin és a barátság

Klementin viszontagságai (jó ez a sorozatcím) még mindig roppant szórakoztatóak. Nagyon tetszik, hogy könnyen, gyorsan olvasható, tehát a kezdőknek is sikerélmény, ugyanakkor legalább annyira igényesen van felépítve a történet, mint egy komoly ifjúsági regényben. Van mindenféle fordulat, izgalom, érdekes jellemrajzok, jó üzenetek. Abszolút szerethető és élvezhető.

Chöpp >!
Sara Pennypacker: Klementin és a barátság

Klementin nagyszerű csajszi! Bármely történetet szívesen olvasok róla. A családja, a szülei is roppant szimpatikusak (még mindig).

Sara Pennypacker: Klementin és a barátság

Annyira örültem, amikor láttam, hogy új Klementin könyv van a láthatáron! És még nagyobb örömmel jelentem, hogy pont olyan bájos, kedves, őszinte, és vicces mint az eddigi könyvek.
Remek példa mindenkinek, nagyon megszerettem ezt a kislányt, az egész családját, macskástul Zellerestül mindenestül. A szomszédokról nem is beszélve!
Nagyon remélem hogy sok könyvet fognak még kiadni, olyan vidámak egymás mellett ők négyen a polcon, egy pár még igazán elférne ott. :)

kaede >!

Imádtuk!
Ami nagyon zavaró volt viszont, hogy a sorozat új fordítót kapott és így nem konzisztens a nevek használata például (a gyerekek meg is jegyezték.. így továbbra is Milannak és Margónak kell felolvasnom Mitchellt és Margaretet. Sajnos a mamám/papám már nehezebb, így maradunk az új fordítás szerinti anyukám/apukámnál, pedig az előző verzió valahogy kedvesebben hangzott). Erre azért figyelhettek volna a sorozat szerkesztői. :(

lakatoszoltan>!
Sara Pennypacker: Klementin és a barátság

Mindig szipogok a Klementin könyveken… nagyon kedves, pedig én nem vagyok macskás.

Lady_Hope I>!

Apukám ránk nézett a visszapillantó tükörben, és játékból úgy csinált, mintha elvakította volna valami.
– Kár, hogy nem hoztam el a napszemüvegemet – mondta. – Akár ki is kapcsolhatnák az áramot ma este Bostonban, mert a te mosolyod beragyogná az egész várost!
Nevettem rajta, de titokban kipróbáltam, és szélesen rámosolyogtam a hátsó ülésre És apukámnak igaza volt, tényleg felragyogtak a dolgok körülöttem!

Lady_Hope I>!

Margaret csak egy évvel idősebb nálam. De akárhányszor azzal jön, hogy „Amikor én voltam harmadikos”, az igazából úgy hangzik, hogy „Valamikor régen, amikor még kisgyerek voltam, de már nem vagyok az, szóval én vagyok a főnök.” Én is meg akarom tanulni, hogyan kell ezt csinálni, hátha egyszer az öcsémet is átengedik harmadikba.

Lady_Hope I>!

– Én fantasztikilikus neveket tudok kitalálni!
És még csak nem is túloztam. Mert rájöttem valamire: a legeslegjobb nevek a fürdőszobai holmik címkéin találhatók. A lehető legszebb kifejezést, amit valaha kitaláltak, már lefoglaltam a saját kiscicámnak, de attól még maradt egy csomó jó választási lehetőség.
Úgyhogy csak annyit mondtam:
-Mutasd meg, hol a fürdőszobátok, Maria!
Szerintem ez egy szerencsés nap volt mindhármunknak, nekem, Mariának és a gyíkjának is, mert a pillantásom azon nyomban ráesett a tökéletes szóra, mintha szemem fémből lenne, a doboz a felső polcon pedig mágnes lenne.
– Maria – jelentettem ki – , a gyíkod neve Prostamol.

Klementin viszontagságai sorozat · Összehasonlítás