Klementin (Klementin viszontagságai 1.) 20 csillagozás

Sara Pennypacker: Klementin

Gördülékeny, könnyed, vidám olvasmány azon olvasóknak, akik csak nemrég ismerkedtek meg a betűkkel. Ideális választás. Klementinnek nincs valami jó hete. – Hétfőn leküldik az igazgatói irodába, mert lenyírta Margaret haját. – Kedden Margaret anyukája legszívesebben megfojtaná. – Szerdán. mehet megint az igazgatói irodába. – Csütörtökön Margaret nem áll vele szóba. Soha többé. – Pénteken nem ízlik a reggeli, de ez még semmi. – Szombaton már a mamája is haragszik rá. – Na jó. Egy szóval: Klementinnek KATASZTROFÁLIS hete van. A Child magazin a könyvet az Év Legjobb Könyvének választotta Sara Pennypacker, és az illusztrátor, Marla Frazee, csavaros, mókás és mindenestül feledhetetlen alakot teremtett Klementinben.

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
140 oldal · ISBN: 9789632451268 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Marla Frazee

Sara Pennypacker: Klementin

Klementin egy kis művész, akit nem utolsó sorban figyelemzavarosnak és BTMN-esnek minősítenének Magyarországon (is). Szegénykének még saját hazájában – és oktatási rendszerében – is akadnak gyakran gondjai, amit híven tükröznek viszonylag sűrű, ámde annál inkább kedve ellenére történő igazgatói irodában való kényszerű megjelenései is. Szülei csodálatosak, családja modell szerű. Szobája katasztrófa sújtotta övezet. Ágya alatt Fekete Lyuk nyeli el a megszámlálhatatlan kincset, felesleges holmit, házi feladatot és páratlan zoknik tömkelegét. Egyszóval Klementinnel bizony nem könnyű az élet. De Klementin nélkül élni borzasztó, kegyetlen Klementin nélküliség lenne, amit nem kívánnék senkinek, aki abban a szerencsében részeltetett, hogy megismerhette őt.

Lahara ISP
Sara Pennypacker: Klementin

Az illusztrációk nagyon jók, és a történet is vicces. Ajánlom minden lánynak és fiúnak hat évtől fölfelé!

pipacs181
Sara Pennypacker: Klementin

Kedves kis történet egy jószándékú, de annál elevenebb kislányról.
Bár egy-egy fejezet kicsit “hosszú”, de két részletben a nyolcévesem is vígan elolvasta.

Light_House
Sara Pennypacker: Klementin

Kedves, vicces történet. Klementin szerethető a maga kis ügyetlenségével.

meseanyu MP
Sara Pennypacker: Klementin

Igényesen megírt, kedves történet. Az elején néha nehezen voltak követhetőek az események, de aztán ha az ember megszokta Klementin kicsit szertelen stílusát (egyes szám első személyben íródott a regény) egészen meg is szerette.

vadalma
Sara Pennypacker: Klementin

Kedves történet, egyszerű szerkezettel kifejezetten kezdő olvasók számára.
Az illusztrációk nagyon sokat adnak hozzá a jószívű, de rosszcsont kislány történetéhez.
A kiadó 8 éves kortól ajánlja.

Gyümi47
Sara Pennypacker: Klementin

Talán 7 éves koromban olvastam, de most újra kezembe akadt és úgy gondolom, hogy minél idősebbek leszünk, annál több mindent értünk majd meg belőle. Magamra ismertem Klementinben :)

Chöpp

A mamám oldalán az ágynak olyan az illata, mint a fahéjas sütié. A papám oldalán pedig, mint a fenyőtobozé. És a két illat közepén irtó finoman összekeveredik – az ott a kedvenc helyem.

Chöpp

A papám az ágyam alatti helyet nevezi Fekete Lyuknak. Szerinte ott tűnnek el titokzatos módon a dolgok. Szerintem viszont egy apa ne vicceljen a gyereke rovására.

Chöpp

Előre tudtam, hogy a péntek rossz nap lesz, mert a tükörtojásomban átlátszó részek voltak.

Chöpp

– Sok a baj a hajjal ezen a héten… – suttogtam.
– Tudom, Prücsök – mondta a papám. Aztán megölelt. Ilyenkor általában a lelket is kiszorítja belőlem, de most valahogy összekeveredett bennem a szomorúság a boldogsággal, ami eléggé zavaró.

Klementin viszontagságai sorozat · Összehasonlítás