A ​Gucci-ház 72 csillagozás

Igaz történet gyilkosságról, őrületről, csillogásról és kapzsiságról
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Patrizia Reggiani azért ölette meg a volt férjét, Maurizio Guccit 1995-ben, mert a férfi vadul és korlátok nélkül költekezett? Vagy azért tette, mert a fényűző életet élő exe feleségül akarta venni a szeretőjét, Paola Franchit? Vagy lehet, hogy egyáltalán nem is ő tette?

A Gucci-dinasztia lejtmenetének, összeomlásának és újjáéledésének magával ragadó történetével Sara Gay Forden becsempész bennünket az ügy színfalai mögé, felfedve korunk legnagyobb divatdinasztiájának szenvedélyeit, hatalmát és gyenge pontjait.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2022
550 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573500 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
552 oldal · ISBN: 9789635970025 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
552 oldal · ISBN: 9789635970032 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria

Kriszta_89 P>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Sara Gay Forden: A Gucci-ház Igaz történet gyilkosságról, őrületről, csillogásról és kapzsiságról

Beleestem abba a hibába ismét, hogy előbb láttam a filmet és csak utána olvastam a könyvet így már nem volt újdonság sok minden. Sajnos a film nem kápráztatott el, így nagyon reménykedtem a könyvben.
Sara Gay Forden könyve nagyon részletgazdag, néha már túlon túl is az, olyan információkkal szolgál, ami szerintem egy normál halandót, mint én is már nem érdekel ilyen mélységekben. Sajnos ez elvett nekem az olvasási élményből, emiatt vontam le 1 csillagot, és lassabban is haladtam az olvasással. Viszont hatalmas kutatómunka van mögötte, ami előtt pedig emelem a kalapomat.
Nagyon tetszett benne, hogy nagy hangsúlyt fektet a Gucci márka születésének bemutatására, hogy haladt a cég, milyen akadályokba ütközött és hogy ötleteltek, mitől lehet jobb és több egy márka, egészen a kapzsiság okozta hanyatlásig.
Senki sem lett számomra szimpatikus a családból, és kedvet sem kaptam megvenni egy-egy luxusmárkát off, de mindenesetre örültem, hogy bepillantást nyertem a divat világba, egy felső elit család mindennapjaiba, ahol azért nem minden arany ami fénylik!

dontforgettosmileandread P>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

A könyv eleje nagyon jól indult, azt hittem rendkívül gyorsan fogok haladni. Aztán elkezdtünk visszamenni az időben és egy teljesen más elbeszélőmódot váltott. Túlontúl részletes. Annyira sok az információ mindenhonnan, visszaemlékezések, tűpontos helyszínleírások, cikkek, feltételezések… MINDEN! Sok(k)… Lehet, hogy igazából csak engem nem érdekel annyira ez a Gucci- láz és történelem. Nehézkesen olvastam, az egyes mintadarabokhoz az internet segítségét kértem, emiatt szinte már kutatómunkába mentem át a szórakoztató olvasás helyett.
Ennél a könyvél jöttem rá, hogy minek szenvedjek egy könyvvel, ha lassan a feléhez érkezve sem kapom el a fonalat és nem ránt be. Így megkíméltem magam és félbehagytam valahol a 300.oldal környékén…
Nem a kedvenceim a történelmi és dokumentum regények, így kevés az, ami meg tud győzni. Ennek sajnos nem sikerült, nagyon unalmas volt…

A film nekem kimaradt, de nem zárom ki, hogy megnézzem valamikor, hátha jobban tetszene a vizuális élmény!

Ruby_εïз IP>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Láttam a filmet, és én azt hittem, hogy telibe ugyanazt fogom visszakapni. Hát, nem így történt.
Nagyon részletgazdag könyv, tele rengeteg információval a Gucci családról, és magáról a híres márkáról. Volt, hogy emiatt el is veszítettem a fonalat, mert már rengeteg volt az információ.
Aki mélyen szeretné beleásni magát a Gucci történelmébe, annak ez remek olvasmány, mert hatalmas kutatómunka áll mögötte. Nekem ez sok volt, viszont a film azért is tetszett, mert egy fő szál volt benne, és aköré épült a többi. Azt is ajánlom. ;) Fantasztikus színészek vannak benne!

Jaina>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Ez pont az a könyv, amit magamtól valószínűleg sosem olvastam volna el. Viszont a nyaraláson a tervezettnél hamarabb elfogyott az olvasnivalóm, így fel kellett kutatnom az apartmant bármiért, ami vastagabb, mint egy napilap. A könyv eleje nagyon érdekes, aztán a közepe felé éles váltással beüt a vég nélkül ismétlődő bambuszfülek és különböző színű bőrök unalma. Hónapokig félretettem, hogy aztán az utolsó pár száz oldalra újra visszanyerjen magának. A jelenlegi molyos 74%-nál szerintem jobb olvasmány, mindenképp érdemes próbálkozni vele. Még arra a merész állításra is merek vetemedni ezek után, hogy a filmet is meg fogom nézni. :)

Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Nehéz szülés volt, kábé két hétig szenvedtem vele, ami egyébként mostanában nem igazán jellemző rám.
Nem szeretném lehúzni a könyvet, mert alapvetően igazán tiszteletre méltó, ha egy író ilyen körültekintő és alapos munkát végez, aki szeretne mindent tudni a Guccik-ról és a történetükről, annak ezt biztos a kezébe adnám. Ellenben aki nem annyira van képbe, csak érdekli a téma – mint pl. én –, annak nem annyira ez a könyv javasolt, ugyanis eléggé száraz, dokumentarista és tényszerű a könyv, hiába próbálta az író regényszerű keretbe foglalni, nem nagyon működött, volt hogy esténként 10 oldal után olyan álmos lettem, hogy szinte egyből el is aludtam, szomorú. :(
Szerintem sokat dobott volna a könyvön a képek beillesztése, különböző termékekről, üzletekről, a gyilkosságról, a tárgyalásokról bármiről, anyag lett volna bőven, így talán az ember gördülékenyebben haladt volna.
Szóval a sztori remek volt, igazán részletes, szerintem egyébként még így is jobb volt, mint az ebből készült film, de nem nekem íródott, így nem tudtam ennél jobbra értékelni.

PikiKiki>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Szóval… A film miatt olvastam el, de csalódtam. Így már azt se tudom, hogy a filmet megnézem-e. Számomra nagyon unalmas volt, alig vartam, hogy vége legyen.

takacsal>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Ez egy nagyon részletgazdag könyv, először féltem, hogy unalmas lesz, de csalódtam. Nagyon olvastatta magát. Sokszor le sem tudtam tenni.
A könyv a márka történetét öleli fel a kezdeti időktől a 2000-es évek elejéig. Olyan, mint egy szappanopera, tele olasz temperamentummal, csalással, családdal, szerelemmel, ármánnyal, családi viszállyal, harccal a hatalomért….
Én még a filmet nem láttam, mert előtte a könyvet akartam elolvasni. Várom, hogy a film mennyire fog tetszeni.

Mazsi28 P>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Előbb láttam a filmet, utána olvastam a könyvet. Valószínűleg pont ez a könyv az, amelyiknél nincs túl sok jelentősége.
A film nem mutatja be ennyire a viszályokat, az erőviszonyokat, inkább Maurizio és Patrizia kapcsolatát helyezi előtérbe. A könyvben viszont a Gucci márka megszületésétől egészen napjainkig követhetjük az eseményeket.
Bevallom, másra számítottam az elején, de még így is tetszett. Nagyon részletesen be van mutatva nekünk minden, még párbeszédek is ki vannak találva. Viszont az tetszett benne, hogy megszólaltak olyan személyek is, akik részt vettek a cég működésében, a nyomozásban, vagy csak barátok, ismerősök voltak.
Lassabban tudtam haladni vele, mert vannak benne részek, amikor rettenetesen száraz, és töményen az ember arcába nyomja az írónő a számokat. Lady Gaga megszerettette velem Patrizia személyét, így azokat a részeket mindig jobban szerettem, amiben megemlítették, vagy róla szóltak.
Összességében a száraz és majdhogynem unalmas részek miatt kapott 4 csillagot tőlem, de azért szerettem.

FlachnéLuczMárta>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Valami nagyon másra számítottam azt kell mondjam. Nagyon részletgazdag a könyv és érződik az iszonyú mennyiségű kutatómunka is mögötte, de néha az volt az érzésem, hogy egy lexikont vagy egy éves pénzügyi beszámolót olvasok…Az írónő annyi számadatot és (szerintem felesleges) információt halmozott fel, ami már unalmassá tette a leírtakat. Ugyanakkor izgalmas volt betekinteni a temperamentumos olasz Gucci család életébe és a teljesen képbe kerültem a Gucci márkával és jellemző jegyeivel. A filmet még nem láttam, de őszintén nem tudom, hogy mennyire szeretném megnézni, mennyivel lenne másabb a hatás.

Magdus_Andrea>!
Sara Gay Forden: A Gucci-ház

Lassan haladtam a könyvvel. A filmet nem láttam, így minden előzetes elvárás nélkül kezdtem el olvasni. Hosszú volt, és voltak benne olyan részek, amiket szívem szerint kihagytam volna belőle. Ettől függetlenül érdekes történet egy divatteremtő dinasztia felemelkedéséről, családi konfliktusairól, széthúzásról, ármányról, rejtélyes gyilkosságról.
Összességében tetszett, bár én vizuális típus lévén nagyon hiányoltam a képeket, akár a család tagjairól, akár a híres Gucci táskáról.

Könyvmolyocska1 >!

Káin és Ábel óta az érintettek irracionális és impulzív döntései jellemzik a családi vitákat, amelyekből ádáz harcok kerekednek, esztelen pusztítást okozva.

cintireads>!

A minőség jóval azután is emlékezetes marad, hogy az árat elfelejtik.

szendi04>!

-Lépj tovább! Ne nézz vissza! Sírj, ha muszáj, de hajrá!

Könyvmolyocska1 >!

Az emberek azt mondták, hogy mi vagyunk a legszebb pár a világon – emlékezett vissza Patrizia. – De miután Rodolfo meghalt, és Maurizio az apja döntéseinek végrehajtása helyett már a sajátjait hozta meg, tanácsadók garmadájához fordult segítségért. Olyan lett, mint egy székpárna, ami mindig éppen annak az alakját veszi fel, aki ráül!

cintireads>!

Az igazi bölcsesség abban nyilvánul meg, hogy mit tudunk kezdeni a világ valódi kincseivel, amik túlmutatnak azon, amiket adhatunk-vehetünk vagy kézben tarthatunk, tehát az olyan kincsekkel, mint az élet, a fiatalság, a barátság, és a szerelem. Ezeket a kincseket kell mindig a legjobban óvnunk és megbecsülnünk.

cintireads>!

– Az elegancia olyan, mint a modor — mondta mindig. Az ember nem lehet csak szerdán vagy csütörtökön udvarias. Aki elegáns, annak a hét minden napján annak kell lennie. Ha nem az, az más lapra tartozik.

Könyvmolyocska1 >!

Mozdulatlanul, elborzadva figyelt. Látta, hogy az első golyó a jobb csípőjénél találta el Gucci teveszínű felöltőjét. A második találat éppen a bal válla alatt. Észrevette, hogy Gucci teveszínű kabátja minden egyes tölténynél megrezzent, amint a golyó áthatolt az anyagon.

cintireads>!

– Minden embernél három alapvető dolognak kell szüntelenül összhangban lennie egymással – szólt Rodolfo mondása. – A szívének, az agyának és a pénztárcájának. Ha ez a három dolog nem passzol, abból baj lesz.

ivett_hosszu >!

Anyám eljött meglátogatni, körülnézett, és azt mondta: „Még mindig vár az otthoni szobád.” Abban a pillanatban ráeszmeltem, hogy nem akarok visszamenni!

ivett_hosszu >!

Sohasem feleselt, engedelmeskedett a feletteseinek, ahogy megtanulta a seregben, de nem volt hajlandó fejet hajtani.
– Érek annyit, mint a többi ember – gondolta ilyenkor. – Még akkor is, ha az illető gazdag vagy befolyásos családból származik.

8. oldal (KMK, 2022)