Vágyálom (Greentree nővérek 2.) 59 csillagozás

Sara Bennett: Vágyálom

Marietta ​Greentree szépsége és fiatalsága ellenére úgy érzi, zsákutcába jutott az élete, mert jó hírén folt esett: elcsábította, majd elhagyta egy fiatalember. A lány így nem lát más kiutat, mint hogy anyja, a híres kurtizán nyomdokaiba lépjen. A sors azonban keresztülhúzza a számításait Lord Roseby, azaz Max Valland személyében.
Marietta és Max kapcsolata meglehetősen szerencsétlenül indul, és a mogorva lord viselkedése nem sok jót ígér a jövőre nézve. Ráadásul Marietta édesanyja egyetértésével úgy dönt: Maxet fogja használni tanítómesternek kurtizánná válásához. Csakhogy ekkor még egyikőjük sem sejti, hogy a szívük szava minden tervet felülír, és kapcsolatuk egészen másként alakul, mint ahogy azt előre elgondolták…
Miközben lassan fény derül a múlt és a jelen titkaira, Marietta apránként megismeri a testi örömök elképesztően sokszínű tárházát, és olyan gyönyörteljes élvezetekben lesz része, hogy mindenestül újra kell gondolnia korábbi terveit.

Sara Bennett (A… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2012
300 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636433949 · Fordította: Balogh Edina

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Greentree nővérek 2

Ez megint egy fantasztikusan jó rész volt, imádtam minden sorát.
Mariettát nagyon kedveltem, remek karakter volt, izgultam érte, mint egy jobb sorsra érdemes hölgyért. Max is belopta magát a szívembe. Örültem hogy a múlt titkai sem állt a szerelmesek útjába. Sziporkázó párbeszédek voltak a könyvben fülledt erotikával fűszerezve.
Volt sok kaland, félreértés, ahogy az lenni szokott egy jó történelmi romantikus könyvben.

repe993 P>!
Sara Bennett: Vágyálom

A helyzet tovább bonyolódik, a főcsavar mellett vannak további alcsavarok és cselszövések.
Mindenkire gondoltam, hogy ki lehet Max megszégyenülésének hátterében, de az igazi hunyóra a legkevésbé sem.
Reméltem, hogy Lil itt révbe ér, elvégre Ian egy rendkívül szimpatikus fiatalember volt számomra, de mégsem alakultak jól a dolgok.
Hogy a kurtizánság pedig honnan jött, végképp nem értem: nevelőcsaládja révén Marietta elég messze esett a fától, de azért mégis visszatért, még ha egy másik szerepkörben is, a gyökereihez.

xeral>!
Sara Bennett: Vágyálom

Nagyon jó történet, szerethető karakterek, megfelően adagolt romantika és erotika keveredése. Max egy ideális pasi szóval nincs is. Marietta egy karakán lány, aki bár nagyon pórul jár az akkori erkölcsök szerint, nem kívánja beérni a rámért szerepet, így az anyja nyomdokaiba kíván lépni, holott a leghalványabb elképzelése sincs, hogy ez az élet mivel is jár. Örülök, hogy ennek megismerését elkerülte.

kkata76 >!
Sara Bennett: Vágyálom

Ez a rész jobb volt az elsőnél: a szerelmi szálat egy kis rejtéllyel kombinálta az írónő, és a nyűglődés sem volt olyan mértékű. Remélem, a harmadik kötetben folytatódik ez a tendencia.

melka123>!
Sara Bennett: Vágyálom

Könnyed olvasmány, egyszerű történettel, egy csavarral a végén, szerethető szereplőkkel! Néha elég ennyi is… :)

l_moni>!
Sara Bennett: Vágyálom

Sokkal jobban tetszett mint az első rész. Marietta és Max kapcsolata megmosolyogtatott. Tetszett az őszinteség, hisz az nagyon fontos egy kapcsolatban. Viszont nem értettem Marietta makacsságát. Összetörték a szívét, na bumm. Elveszett a jó híre, na és? Attól még nem csak kurtizán lehet belőle.
A végét nagyon összecsapottnak éreztem. Mi lett a herceggel? Miként fogadta el Max és Marietta házasságát? Miként reagált a fogadott lánya árulására? Tele maradtam kérdésekkel. Ezért is a fél csillag levonás.

Sünike>!
Sara Bennett: Vágyálom

A Greentree Sisters sorozat második kötete méltó folytatása volt az elsőnek. Ugyanolyan lebilincselő, érzelemgazdag, szórakoztató olvasmány volt, mint a Csábítás fortélyai.
Az előző könyvben megismert, kissé hebehurgya Marietta erre a részre kinőtte magát, és igencsak szeretnivaló fiatal hölggyé fejlődött, aki megérdemelte a boldogságot az ő Max-e oldalán.
Látván az idősebb Greentee nővérek révbe érését, és megismerkedését édesapjukkal, nagyon kíváncsi vagyok a legkisebb lány, Francesca történetére. Már előre sajnálom őt, hogy miért pont neki kellett olyan rettenetes apát kifognia!! Mert ugye mi, akik olvastuk az első két könyvet pontosan tudjuk, ki az ő édes jó apukája ;)

rikkabe>!
Sara Bennett: Vágyálom

Továbbra is hozza a színvonalat a sorozat. Itt érdekesebb volt szerintem az alapfelállás, de azért itt is elég kiszámíthatóan haladt előre a történet. Továbbra is szimpatikus a két főhős, jók a mellékszereplők. Olvashattunk picit az előző részben főszerepet játszó nővérről is, még van egy nővér, az ő könyvére is kiváncsi vagyok.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Sara Bennett: Vágyálom

Jobban tetszett, mint az első rész, Marietta szimpatikusabb szereplő, mint a nővére. Max is kedvelhető figura, a titokzatos balesetek dobtak egy kicsit a történeten. A harmadik rész remélem ennél is jobb lesz.

krisztina0419>!
Sara Bennett: Vágyálom

Döcögősen ment a könyv olvasása. Nem tudtam egyik főszereplőt sem igazán megszeretni és a történet is eléggé lapos volt. Humor se volt benne, ami talán javíthatott volna rajta.

Roxan>!

– Amikor a csókjaimról álmodik, ne feledje hogy… én pedig az ön csókjairól álmodom.

Grox>!

Nem élhet igazán az, aki nem szeret. Tudom, hogy fájdalmat okoztak neked, de emiatt nem bujkálhatsz egy életen át. A szíved kiszárad és meghal, ha nem adsz neki még egy esélyt, hogy szerethessen.

Grox>!

Semmi baj a romantikával, kedvesem. Sőt, szerintem mindenki életének része kellene, hogy legyen, csak néha hozzá kell adni egy jó adag józan észt is.

Greentree nővérek sorozat · Összehasonlítás