Törékeny ​barátság 10 csillagozás

Sara Barnard: Törékeny barátság

"Listát készítettem gondolatban, mit fogok elérni
a következő születésnapomig.
o Lesz egy pasim. Igazi.
o Elvesztem a szüzességemet.
o Életre Szóló Élményben lesz részem.
A következő évben ezekből csak egyet értem el.
És nem azt, amire számítottam."

Caddy és Rosie gyerekkoruk óta legjobb barátnők –
ám jön egy új lány, Suzanne. A gyönyörű, titokzatos, vagány és laza Suzanne… Vagy ez csak a látszat?
Suzanne megjelenésével minden megváltozik. Caddynek valóban életre szóló élményben lesz része – lesz egy barátja, lesz valakije, akire neki is szüksége van, és akinek szüksége van rá.

„Teljes szívemből hiszem, hogy minden veszekedés, félreértés, örök harag és zokogás ellenére a legtöbb, amit nyújthatsz bárkinek, hogy a barátja vagy.”

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2018
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634104360 · Fordította: Demény Eszter

Cadnam Oliver (Caddy)

Zoe27
Sara Barnard: Törékeny barátság

Nem mindennapi történet, egy nem mindennapi helyzetről, ám nagyon is életszerű.
megmutatja, hogy mindig mindenki érdemel egy újabb esélyt az élettől, hiszen sosem tudhatjuk mikor megy végbe a lelkében az életbevágó/ mindent eldöntő változás. Ez a könyv nyilván hatásvadász a túlzásaival, de a mai generációnak erre van sajnos szüksége, hogy észbe kapjon.
Az ingerküszöb mindenkinél máshol van ezt nem szabad elfeledni a könyv olvasása közben, mert különben hamar elveszítheti az olvasó az érdeklődését a történet és szereplői iránt.
Nagyon tetszett a történetben, hogy a szerelem szinte abszolút nem kapott szerepet a könyvben. Végre egy történet, ami a barátságok fontosságát és szükségességét hangsúlyozza.

Sara Barnard: Törékeny barátság

Tetszett a történet, és nagyon jó ötletnek tartom, hogy egy bántalmazás utáni időszakot mutat be. Az érzéseket. Hogy hogyan tovább, ha sikerül kiszakadni a bántalmazó közegből. Érdekes volt a barátnők viselkedését végigkövetni, de a leglényegesebb Caddy-é volt. A szerző is rá helyezte a hangsúlyt, és a segíteni akarásra.
Nem tudok hiteles lenni, mert én felnőtt vagyok, és teljesen másképp látom ezt a „dolgot”, mint egy 16 éves, és amikor ennyi voltam sem találkoztam még hasonló esettel sem. Szóval mi a jó megoldás, hogyan lehet egy ilyen helyzetben segíteni, ha tudod, hogy a másik személyt bántalmazták. Caddy nagy feladatot vett magára, és sajnos nem is mindig sikerült valóban segítenie Suzanne leharcolt lelkén, de kitartó, és ragaszkodó barátsága hatással volt a lányra.
Kicsit hosszú a történet, és néhol talán le is ül, de a lelki folyamatok a két lány esetében nagyon jól látszódnak: Suzanne, aki nem tud túllépni, és tombol, és sosincs egy percnyi megnyugvása sem, és az ellensúly Caddy, aki korábban csendes és kiegyensúlyozott volt, mindenáron támasz akar lenni, még úgy is, hogy bajba kerülhet.
Számomra Caddy kicsit sok volt, úgy érzem túl sok áldozatot (hülyeséget) vállalt, de betudom annak, hogy fiatal egy ilyen problémához. Ráadásul nem is tudott mindent, amitől talán sok esetben másként döntött volna.

Annamária_Seres
Sara Barnard: Törékeny barátság

Nem mindennapi, megható, szívhez szóló barátság történetét veheti a kezébe az olvasó. Amikor az ember a kezébe veszi nem hinné azt, hogy egy ilyen komoly gondolatokat magába foglaló történettel lesz dolga. Könnyed kis bevezető után teljesen más irányt vesz a történet, ami egyáltalán nem baj. Sőt örültem neki, hogy végre egy komoly történettel találkozom. Tudom, hogy nem én vagyok a célközönség, de engem megfogott.

Jesper_Olsen

[…] elengedni valamit néha legalább olyan fontos, mint ragaszkodni hozzá.

Jesper_Olsen

Tulajdonképpen soha nem tudtam eldönteni, hol ér véget a maszk, és hol kezdődik ő maga. Most, hogy lehullt a maszk, egyáltalán nem voltam benne biztos, mi is maradt.

Kapcsolódó szócikkek: Cadnam Oliver (Caddy)
tmezo P

Azt hittem, itt kezdődik a nagy szerelem.

Kapcsolódó szócikkek: Cadnam Oliver (Caddy) · szerelem
tmezo P

Mindenki azt állítja, a bocsánatkérés működik, de igazából soha. Vagy legalábbis nem elég gyorsan.

Kapcsolódó szócikkek: bocsánatkérés · Cadnam Oliver (Caddy)
Rhys

Egy menekülőutat mindig hagyj szabadon!

Jesper_Olsen

Olyan volt, mint egy puzzle, amit próbáltam kirakni, de meglepően bonyolult volt, az a fajta, ami a dobozán sokkal csillogóbbnak és könnyebbnek tűnik, mint valójában.

Kapcsolódó szócikkek: Cadnam Oliver (Caddy)
tmezo P

Vannak, akiknek lételemük a veszekedés.

Kapcsolódó szócikkek: Cadnam Oliver (Caddy) · veszekedés