Sutphin ​Boulevard (Five Boroughs 1.) 9 csillagozás

Santino Hassell: Sutphin Boulevard Santino Hassell: Sutphin Boulevard

Michael Rodriguez and Nunzio Medici have been friends for two decades. From escaping their dysfunctional families in the working-class neighborhood of South Jamaica, Queens, to teaching in one of the city's most queer-friendly schools in Brooklyn, the two men have shared everything. Or so they thought until a sweltering night of dancing leads to an unexpected encounter that forever changes their friendship.

Now, casual touches and lingering looks are packed with sexual tension, and Michael can't forget the feel of his best friend's hands on him. Once problems rear up at work and home, Michael finds himself seeking constant escape in the effortless intimacy and mind-blowing sex he has with Nunzio. But things don't stay easy for long.

When Michael's world begins to crumble in a sea of tragedy and complications, he knows he has to make a choice: find solace in a path of self-destruction or accept the love of the man who has been by his side for twenty years.

Dreamspinner Press, Tallahesse, 2015
Dreamspinner Press, Tallahesse, 2015
ASIN: B018UXUEDQ · Felolvasta: Rusty Topsfield

Nunzio Medici · David Butler · Michael Rodriguez

Santino Hassell: Sutphin Boulevard

Azt hiszem, már magyaráznom sem kell miért is vagyok szerelmes Santino-ba. Úgy tud bánni a szavakkal, a szereplőivel, és annyi életet ír beléjük, hogy valóban elhiszem, létező emberekről olvasok, igazi gondokkal és valós érzelmekkel, ami olyan szinten átjön a lapról, hogy olvasás közben néha csak kinézek magam mellé, és csodálkozok, a többi ember nem látja amit én? Nem látja, hogy ez a két srác mit művel egymással, és hogy ez mit művel velem? Ha azt nem is, azt biztos látják, hogy hiperventillálok, és kapkodok a levegő után, meg a hideg vízért, hogy lehűtsem magam.

Nunzio neve nem volt ismeretlen számomra, mert a GH csoportban is sokszor előbukkan a neve, én meg mindig csak mérgelődtem magamban, hogy miért is nem ismerem még Nunziot?! Hát a probléma orvosolva lett, de olyan szinten, hogy csak mérgelődni tudok mégjobban, amiért ilyen hülye voltam, és nem ismerkedtem meg hamarabb vele. Konkrétan az első pillanatra szerelembe estem. Ennél már csak egy dolgot sajnálok jobban, hogy nem Nunzio szemszögéből lett írva a könyv, hanem Mikey mesélt nekünk. Mikey-t is megszerettem, de Nunzio fényévekkel leköröz mindenkit, annyira édes, annyira igazi, annyira imádnivaló, és úgy fájt érte a szívem, hogy majd szétszakadt! Szegény srác már 20éve szerelmes a legjobb barátjába, az a lökött meg észre se veszi, hogy más szemmel néz rá, egészen az édeshármasig. Olvastam már forró jeleneteket, de úhh, ez lekörözött mindent. És rögtön az első fejezetben falhoz csapott.

A könyv első fele annyira tüzes és gyors volt, és tele Nunzioval, aztán a második fele átment teljesen másba, és folyton csak Mikey gondjai voltak, meg a terápia, és nulla Nunzio. :( Féltem is, hogy milyen vége lesz így a könyvnek, mikor láttam, hogy már csak 2 fejezet van hátra, és a főszereplőink még galaxisokkal le vannak maradva egymástól, de tudtam, hogy Santino nem hagy minket gondban, és olyan ütős lezárást írt, hogy megérte várni rá. Mondhatnám, hogy gyors volt, és túl cukormázas, de én azt mondom, így volt tökéletes. Oké, több Nunziot elbírtam volna viselni, de ez már csak az én gondom. és most, hogy beleolvastam a Sunset Park elejébe, le se bírom tenni… David és Raymond?! whaaaaat?! :D

gigy>!
Santino Hassell: Sutphin Boulevard

Komolyan mondom őrület, amit Santino művel… Úgy játszik az idegeimmel időnként, hogy az nem igaz! Ez a könyv is… Mi volt ez?!

Kezdjük azzal, hogy én még ilyen ütős első fejezetet az életben nem olvastam! Best first chapter EVER. Azért rögtön egy threesome-al indítani?! Az állam is leesett, ráadásul nyilvános helyen olvastam, így nem győztem pirulni…
Utána is nagyon izgalmas volt belelátni Nunzio és Michael mindennapjaiba, hogy hogyan alakul a kapcsolatuk ezután a forró éjszaka után. De aztán egyszer csak nagyon leült az egész történet és folyton csak Michael szenvedése volt terítéken, amit borzasztóan untam és rettentő ideges is voltam miatta! Nagyon sokszor megráztam volna, hogy térjen már észhez. Hát ott van ez a fantasztikus barát, pasi – Nunzio –, aki tényleg mindenben támogatja és ott áll mellette, de ő inkább az önsajnálat nagyon mély gödrébe süllyed… Tudom, borzasztó dolgokon ment keresztül, de akkor is… Nunzio élete sem kutya, mégis olyan pozitív mindig. Úgy fájt érte a szívem! Legszívesebben csak magamhoz öleltem volna, hogy „ne bánkódj te drága, majd csak magához tér ez a seggfej”!
Így az utolsó negyedig nagyon nehezen haladtam a könyvvel, a hangulata is nagyon nyomasztó volt és az érdeklődésemet sem úgy kötötte le. De ahogy kezdett visszatérni az életbe Mikey, nekem is úgy jött meg egyre inkább a kedvem az olvasáshoz! :)

Összességében rettentő addiktív ez a sorozat, ezt már most érzem! Rögtön felkeltette a figyelmemet a többi szereplő is! Santino pedig igazán jól tud írni és a karakterei egytől-egyig fantasztikusak. A kémia itt is csak úgy sütött a főhősök között! Az intim jelentek mindig rendkívül igényesek és forróak voltak!
Azt az egyet nagyon sajnálom, hogy csak Michael szemszögéből íródott a könyv! Szerintem, ha lett volna Nunzio szemszög is, tuti 6 csillagos a történet. Legalábbis nekem, mert totális Nunzio szerelembe estem! *-*

Most pedig röppenek is a Rodriguez család másik – nekem kedvencebbik – porontyára! :D

Vicky3>!
Santino Hassell: Sutphin Boulevard

Nem ez az első könyvem Santino Hasselltől és nem is az utolsó, mert nagyon jól ír a témában szerintem. Néhol kissé vulgáris, elég sok benne a testiség, de az egésznek életszaga van. A szereplők mindennapi helyzetekben és mindennapi problémákkal szembesülnek, sőt ezekbe a problémákba komolyabban is belemegy. Néha ugyan az én ízlésemnek egy pöttyet sok a hiszti, de így is élvezem a könyveit.

lafayette>!
Santino Hassell: Sutphin Boulevard

Annyira sajnálom, hogy nem Nunzio szemszögéből íródott a történet, mert úgy lehetne akár 5 csillagos is a könyv. :( Michael szenvedése és a problémái nem igazán tudtak meghatni. spoiler Nem volt rossz, de nem hiszem, hogy bármikor újra fogom olvasni. A forró jelenetek viszont elég ütősre sikerültek. ;)

Orshie>!
Santino Hassell: Sutphin Boulevard

Nem vártam mélyen szántó gondolatokat és mondanivalót ettől a regénytől, de bevallom meglepett. Komoly problémákat vetett fel (alkoholizmus, diszfunkcionális emberi kapcsolatok, családon belüli erőszak), és egész jól elboldogult velük az író. A vége persze happy end, minden megoldódik, de amíg oda eljutunk az életszagú, akinek van már egy kis élettapasztalata, az el is tudja hinni, hogy ilyen sorsok bizony sajnos léteznek. Egy alkoholista család nagyjából pont úgy néz ki, ahogy itt bemutatják: hiába tudja a fiú, hogy amit az apja csinál az nem jó, nem old meg semmit, de gyenge jelleme pont ugyanolyan irányba sodorja, mint elődjét.

Viszont, amire végképp nem számítottam, és érdekes is lett a dolog végkimenetele: én végig úgy éreztem, hogy ezt a regényt nem férfi írta. Egyszerűen egy férfi valahogy nem így ír, másképpen érzelmes. Persze Santino Hassell elég egyértelműen írói álnév, akár nőt is takarhat, de a regény végén az írót bemutató leírás kétséget kizáróan férfiról szólt. Aztán utána olvastam, és láss csodát Santino Hassell pont ebben a hónapban keveredett bele valami állati nagy trutyiba, aminek egyik lényeges eleme volt, hogy nemhogy nem homoszexuális férfi, hanem egy heteroszexuális nő… Hát nem tudom, most valaki ezen őszintén meg tudott lepődni?

loveQhuay>!

Spending time with Nunzio for the first time in nearly two months had released the tension that had built inside me over the summer. As I lay tangled with him on the couch, I was finally able to breathe.

loveQhuay>!

When you’re alone, even shitty people start to look like saviors.

loveQhuay>!

“I dunno. Some gay club in the Village.”

“I’ll never get why women dig going to gay clubs where no one is going to give them any play.”

“Maybe they want to party without a bunch of guys thinking they want play.”

loveQhuay>!

If someone had told me adulthood was equal parts being broke, depressed, and taking care of my family financially, I would have opted out and tried to find a one-way ticket to Neverland.

Kapcsolódó szócikkek: Michael Rodriguez
loveQhuay>!

I always knew that if I got a taste, there would be no going back, and I was right.

loveQhuay>!

“Don’t get the wrong idea. I’m not saying that I’ve been keeping a diary about my secret gay love since we were little kids. I’m not saying I went to sleep weeping all the nights that you went to bed with someone else. I’m saying I wanted you. Ever since the summer before twelfth grade when you came back from Puerto Rico looking like a man… I couldn’t help but enjoy the view, and you made quite a few appearances in my jack-off fantasies.”

“Are you serious?”

loveQhuay>!

losing Nunzio was far more terrifying than not getting to taste him anytime I wanted.

loveQhuay>!

Fine is what people say when they feel like shit but don’t want anyone to know.

loveQhuay>!

If you always think you’re going to fail, you’re not going to get anywhere in life, because eventually you’ll just quit trying to do anything at all.

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

“I’m not saying you have to be a saint, but we’re colleagues now. I can’t go around daydreaming about how I wanted to watch Nunzio fuck you all night.”

Kapcsolódó szócikkek: David Butler · Michael Rodriguez · Nunzio Medici

Five Boroughs sorozat · Összehasonlítás