Agyhalál 10 csillagozás

Sandra Wilkinson: Agyhalál

Egy hipermodern, számítógéppel vezérelt kórház a Riverside. MAMI, a Főkomputer működtet minden berendezést a legbonyolultabb műszerektől a világításig, tárol minden apró adatot, sőt még arra is jut ideje, hogy időnként elbeszélgessen valakivel. Különösen egy Valakivel. De ki Ő? Egy pszichopata gyilkos, aki sorra lövi a kórház személyzetét. Az EEG-szobában még titokzatosabb és szörnyűbb dolgok történnek. Gyanútlan páciensek válnak élőhalottakká. Testük ugyan él, de Agyuk halott. Mi történik itt? Lehet,hogy kutatók egy csoportja ellopja az emberek magasfokú intelligenciáját, hogy aztán azzal másokat ruházzon fel? Rosemary Cleveland, a kórház vezetője már tudja a választ, és ő az egyetlen, aki megmentheti a hatalmas kórházkomplexumot, De mi van, ha épp ő a következő áldozat? Választ kap minderre, ha elolvassa Sandra Wilkinson hallatlanul izgalmas és fantáziadús regényét az Agyhalált.

Eredeti cím: Braindeath

Eredeti megjelenés éve: 1988

JLX, Budapest, 1991
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637822003 · Fordította: Vadász Gyula
JLX, Debrecen, 1990
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637822000 · Fordította: Vadász Gyula

őrült

Carmilla >!

– Meghalt? Csak nem szívkoszorúér betegsége volt?
     – Nem. Úgy látszik, leszúrták.

43. oldal (JLX, 1994)

Carmilla >!

– Meg akarsz tanulni franciául? Igen? Kinyitjuk a koponyádat és beteszünk egy gyönggyé formált magnetofonkazettát.

257. oldal (JLX, 1994)

Carmilla >!

A skizofrénia rendszerint olyan lassan fejlődik ki, hogy a korai tünetek nem is észlelhetők. – Stockman kinyújtotta nyitott kezeit, majd lassan összecsukta őket, csészét formálva. – A személy olyan, mint a hajnalka, amely éjszakára összezárul. Bár az illető mindeddig normális volt, mind megjelenésében, mind pedig szokásaiban, most nemtörődömmé válik. Érdeklődése csaknem minden kategória iránt csökken. Munkáját elhanyagolja és kezdi elveszíteni barátait, amely rendkívül szomorú helyzet, mert égetően nagy szüksége lenne rájuk, és megpróbál beléjük kapaszkodni, tartózkodása és gyanakvása azonban ellenérzést vált ki bennük.

142. oldal (JLX, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: skizofrénia
Carmilla >!

Myra sokéves tapasztalata és oktatása során senki sem tanította meg arra, mit tegyen egy őrülttel. Így, ösztöneire hagyatkozva megpróbált minden tőle telhetőt.
     – Nézze, üljön ide mellém és fejtse ki jobban az elgondolását. Úgy érzem, önnek igen érdekes a koncepciója.

55. oldal (JLX, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: őrült
Carmilla >!

Ha valaki beteg egy kórházban, az időnek nem sok jelentősége van. Nem fontos, hogy az ember szolidan este nyolckor ágyba menjen azért, hogy reggel friss legyen. Az egyetlen hely ahová visszamehetek és aludhatok, az a műtő.

69. oldal (JLX, 1994)

Carmilla >!

A kórházi élet nem embernek való. Az arcod nem lát napfényt és azt is kihagyod, hogy sétálj az őszi levegőn.

69. oldal (JLX, 1994)

Carmilla >!

Az olyan emberek, akik elviselik az íróasztalt, igazán pénzszűkében lehetnek, de hogy elviselni egy olyan irodát, ahol még egy ablak sincs… hát nem t'om. Nekem mindig a szabad levegő kell. Ha nem lennék zsaru, biztos sírásónak mennék.

70. oldal (JLX, 1994)

Carmilla >!

Holiday megcsóválta a fejét. – Magának szenátornak kellene lenni.
     – Nincs elég bátorságom ahhoz, hogy szembenézzek azzal a sok emberrel, és azonkívül nézzen csak rám. Túl kövér vagyok.

81. oldal (JLX, 1994)

Carmilla >!

– És hogy csinálta, Pete? Hogy lopják el a programokat?
     – Egy számítógépkalóz telefonmodemot használ, amely egy számítógéphez van csatlakoztatva.

207. oldal (JLX, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: hacker · számítógép · szoftver
Carmilla >!

– Valami marha ökörködik a rendszerrel.

319. oldal (JLX, 1994)