Az ​elfek öröksége (Sárkányok gyermeke 1.) 362 csillagozás

Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Felicity Morgan nem pontosan az, akit az elfek megjövendölt megmentőjeként elképzelünk. Még csak tizennyolc éves, fogszabályozót visel, a divatos ruhák nem az ő világa, és mindig úgy fest, mint aki nem aludt eleget. Fay mégis különleges sorsra rendeltetett. Egy nap új tanuló érkezik Felicity iskolájába, aki messze a leghelyesebb srác Londonban. Ő Leander FitzMor. Vonzó megjelenésével, kedvességével és megnyerő személyiségével mindenkit az ujja közé csavar. Felicity távol marad a fiút ostromló lányok csapatától, de Leandert mégsem tudja kizárni az életéből. Mert bár az iskola legnépszerűbb diákjai sorban állnak Lee barátságáért, a fiú mégis folyton Felicity társaságát keresi. Ahogy telik az idő, Fay egyre több furcsaságot tapasztal, és úgy tűnik, hogy Lee is titkol valamit. A lány egyre biztosabb benne, hogy valami nem stimmel, de erről csak akkor bizonyosodik meg, mikor Leevel váratlanul visszautaznak az időben..

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632616124 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632616131 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter
368 oldal · ISBN: 9789634991816 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter

Leander FitzMor (Lee) · Felicity Morgan · Ciaran Duncan · Ava Gartner · Cynthia Newmarket · Felicity Stratton · Jack Roberts · Mildred, a nimfa · Nicole Laverick · Phyllis Garraway · Ruby Whirford

Aachen · londoni Horton College

nicosia P>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Nagyon szeretem ezt a fantasyt. Annak ellenére, vagy épp azért, mert végtelenül egyszerűen van megírva. Nem is nekem szól, sokkal inkább kamasz-fantasy ez, mégis van egy olyan bája, ami miatt újra és újra a kezembe veszem.
A karakterek itt nem papírmasé bábok, van bőven negatív és pozitív tulajdonságuk, még a „fantázialények” sem kedvelhetőek feltétlenül elsőre.
Nekem helyenként túl lendületes a történet, kicsit kusza is itt-ott, jó lett volna kicsit lassítani, kifejteni, elmagyarázni a történéseket, de lehet, hogy akkor vontatottá vált volna.
Jó hogy nem képzelt világban (vagy csak félig abban) játszódik a cselekmény, szeretem, hogy London lett a fő helyszín, valóságossabbá teszi a történetet. Azt is szeretem, ahogy a múlt át-és átszövi a cselekményt, és ahogy az angol legendavilág helyet kap a regényben. Szerintem mindenképpen megéri elolvasni (akár többször is).

kellyolvas P>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Kellemes meglepetés a kiadótól, hogy rátalált erre a német szerző által írt sorozatra, a tündérekkel kapcsolatos történeteket mindig szívesen fogadják az ifjú olvasók. Ráadásul Sandra Regnier történetének főszereplője nem egy világszépe 50 kilós plázacica, hanem pár kiló túlsúllyal rendelkező, fogszabályzós, örökké álmos lány. A suliban a lúzerek közé tartozik, a sorozatos késések, na meg a módfelett egyszerű öltözködése miatt a tanárok és a helyi Sztár klub nemtetszését is kivívja. Pedig egyszerű a magyarázat, anyja egyedül neveli, és a bevételi forrásuk egy gyenge forgalmú kocsma, ahol Fay esténként gyakran vállalni kénytelen a pultos feladatokat. Reggelente emiatt indul kapkodva a suliba, fésületlenül, sörszagúan. Az már az első oldalak olvasása során kiderült számomra, hogy ezt a hősnőt nagyon fogom szeretni, jó adag öniróniával rendelkezik, tisztában van az adottságaival, ugyanakkor megvannak a tervei a jövőre nézve. Tanár akar lenni, és ez egy cseppet sem egyezik az anyja vágyaival, miszerint vegye át tőle a kocsmát, miután leérettségizik. Nem hagyja magát az iskolai csesztetések során sem, mindig van frappáns válasza, vág az esze.
Nos nem kell sokáig várni, megjelenik a suliban Lee FitzMor, filmsztár külsővel, és ha Felicity-re nem illik semmilyen sztereotípia, Lee-ben mindezt megtaláljuk. Csábító mosoly, megnyerő külső, a kezdeti arrogancia után kedves és figyelmes, és állandóan Felicity társaságát keresi. A lány észrevesz vele kapcsolatban furcsaságokat – már azon kívül is, hogy vajon mit akarhat tőle, egy lúzertől? A fejében véli hallani a hangját, aztán másik alkalommal mintha értené a gondolatait. A lányban zűrzavar támad, mert Lee vonzó és félelmetes is egyben.
A könyv harmadától egyre izgalmasabb lesz a cselekmény, ahogy újabb és újabb varázslatos elemek kerülnek elő, és mind Lee-vel kapcsolatos. Furcsa álmoktól kezdve a tündérek megjelenéséig egyre több mesebeli helyzet adódik, amik teljesen lenyűgöztek.
Az utolsó harmadban nagyon sok kérdésre fény derül, többek között Lee titkaira is, egy nagyon mozgalmas, izgalmas befejezésben, ami kap egy adag függővéget is.
A történet helyszínéül Londont választotta az írónő, és London mindig jó választás, ha a történelmi emlékek is előkerülnek egy történetben.
Nekem tetszett nagyon a szerző stílusa, mert kaptam egy Hamupipőke jellegű történetet, ahol a mostohatestvéreket az iskolai Sztár klub tagjai alakították, és ahol Felicity édesanyja akár a mostohája is lehetne. Kemény munkával a kis rút kacsából igazi hattyúvá válik, akinek egyszerre két nagyon helyes srác is udvarol. Az írónő kellemesen szarkasztikus, kellően ironikus humorral ír, ami nagyon jól oldja az esetlegesen feszültebb részeket.
Összességében egy ígéretes fantasy sorozat első részét olvashattam, amelynek kétségkívül legnagyobb meglepetése maga a főhősnő, minden bájával és öniróniájával együtt. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, remélem nem várat vele túl sokat a kiadó.

Naiva P>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

A százalékarányt látva, rosszabbra számítottam, de hogy ez milyen jó kis ifjúsági-fantasy olvasmány volt! Kellemes meglepetést okozott. Pedig már kezdtem azt hinni, hogy kezdem kinőni az ilyen jellegű olvasmányokat. Oké, klisé-klisé hátán, de közben nagyon jól mulattam rajta. Többször hangosan fel is nevettem rajta.
Tetszett, hogy a főhősnő ebben a könyvben se nem egy lány a szomszédból típus, akiért titokban minden fiú odáig van, se nem egy titokzatos bombázó, hanem egy kissé túlsúlyos, fogszabályzót viselő lány, akivel azért szerintem könnyebben tud azonosulni egy olvasó. Arról nem beszélve, hogy legalább lesz honnan hová fejlődni.
City (valójában Felicity csak a kinézetét és az alkatát így gúnyolja a Sztár klub) egy hétköznapi fiatal lány, de egész ügyesen vette a gimi méhkirálynőjének és sleppjeinek a folytonos verbális bántalmazását.
Egy szép napon azonban megérkezik a suliba az a bizonyos, titokzatos srác, akiért mindenki oda és vissza van. Cityt kivéve.
Nem mondom, kicsit elbizonytalanodtam már az első, Lee fejezetnél. Nem bírom és nem is szeretem a felszínességet, de a srác abszolút pozitív csalódás volt. Kíváncsi leszek a folytatásokra.

WindStorm>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

– Ha te magad is lúzernek mondod magad, nem várhatod el, hogy mások elfogadjanak.

Nem vártam túl sok mindent ettől a könyvtől, de be kell vallanom, hogy tetszett. Egy nap alatt elolvastam, s kellemes érzést hagyott maga után. S biztos vagyok benne, hogy még a mai nap folyamán elkezdem a második részét, hiszen nagyon kíváncsi vagyok.

Maga a történet gördülékeny, könnyed, 80%-a az iskolában, vagy akörül játszódik, a többi pedig időutazással. Személy szerint, nem szeretem az időutazós sztorikat, de a fantasy-kat annál inkább, itt meg a kettő egyben van, így kellemesen csalódtam.
A szereplők színesek, teljesen különbözőek, mégis összetartanak, és egy nagyon jó csapatot alkotnak. Gyorsan meglehet őket kedvelni, és számomra a humoruk sem volt erőltetett. Sok megjegyzésen mosolyogtam, egyáltalán nem voltak unalmasak.

Ami végig zavart a könyvben, az-az, hogy Falicity kinézete mindig ki volt hangsúlyozva. Holott 170 cm-63 kg-s karakterről van szó. Egyszerűen fel sem tudom fogni, hogy ezekkel a méretekkel, hogy lehet valaki disznó. (Konkrétan így írja őt le.) Az írónő ezt túltolta, amit sajnálok, ugyanis biztos vagyok benne, hogy sok tizenéves erősebb alkatú lány (vagy akár fiú) olvassa a regénysorozatot, és hatással van rájuk.
Szomorú.

Visszatérve a könyvhöz: egy semmittevős napra tökéletes választás lehet, én bátran ajánlom!

368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632616124 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter
Karcsika>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Oh ez most nagyon kellett *.*
Nagyon-nagyon tetszett, régen kötött le ennyire bármi is, konkrétan kevesebb mint 24 óra alatt kiolvastam, ami óriási dolog a suli mellett :D
Annyi negatívumot tudnék felsorolni, hogy egy kicsit túlzásnak éreztem, hogy 63 kilóval már disznónak hívják. Szerintem ezzel a súllyal semmi probléma nincs.
Sokan negatívumként vették, hogy Felicity fogyott és elkezdett oda figyelni önmagára… De saját tapasztalat, hogyha akár tudat alatt is tetszik valaki, akkor is elkezdek figyelni a külsőmre :D Vagy lehet csak én vagyok ilyen?
Kedvenc lett :3

Lizz_>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Érdekes egy olvasmány volt. Az első 30 oldal felért egy kínszenvedéssel, de utána mintha valami megszállta volna és nem tudtam lerakni. Leet az elején legszívesebben addig pofoztam volna míg mozogni látom, majd már a közepe felé szimpatizálni kezdtem vele. Felicity/City a könyv elején szintúgy gyötrelmet okozott az önbizalom hiányával és azzal hogy nem csak elviseli, hogy lúzernek titulálják hanem még annak is tartja magát. Szerencsémre tőle is kaptam egy olyan szintű karakterfejlődést, hogy a végére beláttam kellet az elejére az a kis szerencsétlenség.
A történetet imádtam! Volt benne időutazás, Elfek, romantika és Lee izmai, na meg az a nagy egója.
Egyetlen egy problémám volt ezzel a könyvvel, hogy lassú folyású. Jobban a könyv felétől indulnak be az események, így kell egy adag türelem is a szabadidő mellé.
Összesítve tetszett és várom a folytatást, amire nagyon remélem hogy nem kell sokat várni mivel baromi függővéges ><

ViveEe P>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Túl hosszúra nyúló bevezetés ez a könyv, és az a helyzet mégis érdekel a folytatás.
Az első fejezet rögtön megvilágít két dolgot is: hogy City és Lee így vagy úgy, de összetartoznak, és hogy Lee egy sekélyes barom. :D Jó, nem mintha nem lehetne megérteni az ilyen gondolkodásmódot, de azért na. :)
De ahogy fogytak a lapok kezdtem egyre inkább megkedvelni, bár maradéktalanul nem bízom benne, viszont szerintem tényleg elbűvölte Felicity személyisége.
És engem is. Szerintem nagyon jó fej ez a lány, csípős humorral.
Ez még egy olyan könyv, aminél nem értem a romantikus címkét, ne is várjatok a vibrálásnál többet.
Ami nagyon nem tetszett és ezért a sok csillaglevonás, hogy kb. 300 oldal csak a szereplők egymáshoz való viszonyát építi, és mivel nincs romantika sem, így ez nagyon kevés nekem. Nem tereli el semmi a figyelmet arról, hogy még mindig nem történt semmi, csak néhány furcsaság.. Aztán amikor végre történik valami, az sem túl izgalmas, de legalább elkezdik megmagyarázni, hogy miről is akar szólni ez a sorozat.
Minden hibája ellenére érdekel a folytatás. :)

Navi>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Kellemes meglepetés volt a könyv. Először azt hittem, valami klisés, bugyuta sztori lesz, még rosszabb szereplőkkel. De szerencsére bírtam a szereplők közötti szócsatákat, nagyon jó fejek voltak. Fay családját úgy, ahogy vannak, eltűntetném a föld színéről. Ennyi bunkó, önző, arrogáns, a másikat semmibe vevő embert, azt csodálom, hogy egyáltalán eddig eljutott Fay. A barátai elmentek, nekem leginkább Ruby volt a kedvencem.
Lee teljesen beleillett a sulis környezetbe, hiába spoiler.
Az időutazós rész jó volt, bár nem értem a lényegét. Miket kell helyre rakni?? Nem az van, hogy semmit nem lehet megváltoztatni, mert az hatalmas kihatással van a jövőre is?? Lehet, csak fáradt voltam és átsiklottam felette.
Egy pillanat volt, amikor azt hittem, falhoz csapom a kidle-met: Fay mindig azon kesergett, hogy ő ronda és kövér. Na amikor leírta, hogy 63 kg és mellé spoiler úgy felment bennem a pumpa … Bakker, én 157 centisen voltam ennyi, most 60 kilo vagyok. Néztél már tükörbe????? Hülye liba.
Összességében jó volt, bár azt még nem tudom, akarom-e folytatni.

Lanore P>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Az elején azt gondoltam, a gimis-tinis közeg ellenére végre van egy hősnőnk, aki átlagos, nem tökéletes, vékony és gyönyörű, és végre nem az a típus, aki fél másodperc alatt képes beleszeretni egy szépfiúba. Egy ideig tartotta is a könyv ezt a szintet, aztán persze elmúlt minden illúzió, és mégicsak lett egy nem átlagos, tökéletes, vékony és gyönyörű hősnőnk, érzelmekkel fűtve. Mea culpa. Fay-t ettől függetlenül azért sikerült megkedvelnem, bár a családját nagyon szívesen kinyiffantottam volna, mégis Lee volt az, akitől én falra másztam… valahogy nem vette be a gyomrom az ő karakterét, végig idegesített, pedig ez nem jellemző rám. A fantasy részt azonban elég kiforratlannak gondolom, az egész világot, az elfeket, az időutazást épphogy csak érintjük, mintha még az író sem lett volna biztos abban, hogy pontosan mit is akar tálalni nekünk, szerintem egy kicsit gyerekes lett a végeredmény. És mindazok után, hogy az ember átrágja magát a fejezeteken, miközben szinte alig történik valami, és várja a csavart, akkor hirtelen vége, és hogy van vége? Naná, hogy függővéggel, hogy még az utolsó lap is felidegesítsen. Bahh.

Ancalimë P>!
Sandra Regnier: Az elfek öröksége

Jól indult a történet. Szimpatikusak voltak a szereplők (bár Leevel voltak gondjaim, de erről később írok részletesebben), több dologban is tudtam azonosulni Felicityvel és szerettem a könyv hangulatát is.
Nagyon tetszettek a történelmi utalások, legyen szó valós történelmi infóról vagy a könyv világával kapcsolatos fiktív történelemről. Ezeket éltem legjobban olvasás közben, főleg a spoiler.
Viszont egy idő után kezdett túl sok lenni számomra az alapozás, olyan érzésem volt, hogy csak állunk egy helyben és sehova nem mozdul a sztori. Fay karaktere pedig elkezdett hiteltelenné válni számomra. Először azt olvashattuk, hogy a spoiler. Erre az írónő gondolt egyet és hirtelen spoiler. Ezek után nem nagyon tudtam komolyan venni ezt a karaktert.
Említettem, hogy Leevel voltak gondjaim. Többségében jófej pillanatai voltak arroganciája ellenére is, viszont én nem tudom elfelejteni az első reakcióját Fayről, amikor meglátta a lányt. Attól meg végképp kinyílt a bicska a zsebemben, hogy azután volt bőr a képén a külsőjével kapcsolatban bókolni neki. Ez megakadályozott abban, hogy igazán megkedveljem őt.
Ciaran nagyon spoiler gyanús nekem, remélem, hogy nem fog csalódást okozni a későbbiekben sem.
Az elfekkel kapcsolatban eléggé kettős érzés van bennem. Továbbra is ők érdekelnek leginkább a sztoriból azonban nagyon kiábrándító számomra a modern korban elképzelni őket. Alig várom, hogy megismerhessem őket a saját világukban és környezetükben és hogy még több dolgot megtudjak a szokásaikról és történelmükről.

Zsazsóó>!

Kapcsolódó szócikkek: Leander FitzMor (Lee)
adrii01>!

Az embernek mindig van választási lehetősége.

Merci20>!

Amikor újra találkozott a tekintetünk, a szeme vidáman felcsillant, és a szája szeglete megremegett, mintha… -Te tudod, éppen min gondolkodtam? – kérdeztem és az arcom minden bizonnyal paprikavörös lett.
– Min gondolkodtál, Fay? – kérdezte, és a hangjában elnyomott nevetés bújkált.
Mondd meg te, ha tudod – vágtam rá. Előre hajolt, és mélyen a szemembe nézett. Valamire gondolnom kellett, de nem voltam rá képes. Mire is gondoltam? A mellkasára, á, igen. Azonnal újra zavarba jöttem, és magamban a Boci, boci tarkát kezdtem énekelni. Lee egy pillanatig csodálkozva nézett rám, aztán hangos nevetésben tört ki.
– Nos? – kérdeztem.
– Sajnálom – vihogott, és hátrahanyattlott. – De éppen elképzelem, ahogyan gondolatban énekelsz, még hozzá elég hamisan, csak hogy kitolj velem.

GVivien>!

– Léteznek még másfajta misztikus lények is? Mi a helyzet a tündérekkel?
– Csak a mesékben.
– Egyszarvúak?
– Nem.
– Trollok?
– Nem.
– Farkasemberek?
– Most minden filmet felsorolsz? – Ez egyszerre hangzott vidámnak és visszafogottnak.
– Biztos vagy benne, hogy nincsenek vámpírok?

GVivien>!

Vajon tudja, milyen szexi így?
– Tényleg? Szexi? Nem, nem tudtam.

GVivien>!

– Ne félj tőlem, Fay! – mondta érdes hangon a fülembe. – Soha nem foglak bántani. Mindig meg foglak védeni. Kérlek, maradj!

Kapcsolódó szócikkek: Leander FitzMor (Lee)
adrii01>!

Lee figyelt, miközben a harmadik szendvicset tömtem magamba.
– Kínálhatok neked még valamit? Teát? Nyugtató macskagyökeret?
Felpillantottam. – Cigerettát? Whiskey-t? Ópiumot?
Nevetett. – Igazán, Fay, neked aztán fekete humorod van.

GVivien>!

Lee felkelt a kanapéról, és kinyújtózott. – Van kedved teázni? Gyorsan lezuhanyzok, aztán felteszek egyet. – Miközben ezt mondta, levette a pólóját.
Kábultan a mellkasára meredtem. Széles volt, edzett és sima. – Ö… – nyeltem. – Azt hiszem, én megyek… még le kell vetkőznöm Richardnak… úgy értem, felöltözni, természetesen… Nem, átöltözni. Át kell öltöznöm.

DEsztii>!

Lee elégedetten mosolygott.- Ne aggódj! Te éppen úgy vagy jó,ahogy vagy.
Vagy vak volt,vagy kábítószer hatása alatt állt

VMalfoy>!

– Hogyhogy ma délben velünk ülsz?
Leenek éppen tele volt a szája, ezért én feleltem: – Karl Lagerfeld lemondta a fotózást, Steven Spielberg pedig jövő hétre halasztotta a castingot.

Sárkányok gyermeke sorozat · Összehasonlítás