A ​lovagvár titka 2 csillagozás

Sandra Grimm: A lovagvár titka

Jóskát zavarja, hogy egyetlen várúr sem akarja felfogadni apródnak, mert túl kicsi.
Hogy lesz így belőle igazi lovag? Ám amikor a rettegett Fekete Lovag megtámadja az apja várát, Jóskának ravasz ötlete támad. Talán végre eljött az idő, hogy bebizonyítsa, mekkora hős ő valójában!

Manó Könyvek, Budapest, 2021
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634038115 · Fordította: Mesés Péter · Illusztrálta: Eva Czerwenka

julicsenge IP>!
Sandra Grimm: A lovagvár titka

Lehetett volna jó is, de nem volt :D A szöveg semmi extra, már az első mondatban elírás van, a cím pedig eléggé félrevezető, semmi óriási titokról nincs szó a könyvben. spoiler Az, hogy a főszereplő neve Jóska, valamiért nagyon irritáló. Az meg, hogy Jóska spoiler győzte le Edét, minden, csak nem jó példa. A tanulság kb.: nem baj, ha kicsi vagy, ha van eszed, illetve mindenki másban tehetséges spoiler

Dia20646 P>!
Sandra Grimm: A lovagvár titka

Nagyon tetszett a borító és, hogy a lovagokról olvashatok. Kevés róluk szóló könyv kerül a kezembe. A történet nem hagyott mély nyomot bennem, az illusztrációk viszont tetszettek. Egyszerre is elolvasható lett volna a számomra, de inkább másik könyvet vettem a kezembe helyette.
Első olvasói élménynek nagyon megfelel, elsősorban fiúk számára.

julicsenge IP>!

Minden problémára más megoldást kell találni.