Texas! ​Lucky (Texas-trilógia 1.) 52 csillagozás

Sandra Brown: Texas! Lucky Sandra Brown: Texas! Lucky Sandra Brown: Texas! Lucky

Kocsmai ​verekedésből megváltó szerelem? Úgy bizony! Lucky Tylernek semmi kedve Grál-lovagot játszani a fullánkos nyelvű, feminista hevületű ismeretlen oldalán, mikor úgyis beborult az ég a Tyler család felett. Meghalt a családfő, nem megy az üzlet, harminckét éves fővel a fenegyereknek meg kellene komolyodni. Mikor leteríti a hölgyet megkörnyékező két jópipát, a sonkaöklű Dugó Alvint és utálatos cimboráját, Jack Edet, a szoknyavadász Lucky a becsület és a tiszta erkölcs mellett tör lándzsát, s eleinte úgy fest, nagyon nem éri meg neki. Attól a perctől, hogy engedelmeskedik a belső parancsnak, egymást érik a viszontagságok, véletlenek záporoznak rá, s maga sem tudhatja, pokoljárás lesz-e a sorsa vagy megdicsőülés. De már az előbbit sem bánná, csak elnyerhetné a szép Devont. A fordulatokban bővelkedő érzelmes történet végig lebilincseli az olvasót, s kíváncsiságot kelt a melegszívű, összetartó Tyler család iránt, akikről sokat tudhatunk még Sandra Brown trilógiájának további két… (tovább)

Eredeti cím: Texas! Lucky (angol)

Eredeti megjelenés éve: 1990

JLX, 1990
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637822275 · Fordította: Süle Gábor

zuna19 >!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Sandra Brown nálam ez egyik nagy kedvenc. Ki tud kapcsolni nem bonyolítja történeteit ezer féle szállal. Mindig tudom, hogy ha nekikezdek egy könyvének az nagy csalódás nem lehet.
Jó lesz ez a sorozat is. Örülök, hogy sikerült az egész sorozatot megvennem egyszerre, méghozzá potom pénzért.

Ani249>!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Elolvasva kicsit gyengének éreztem ezt a történetet. Végül a trilógia elolvasása után értékeltem. A 3 történetet olvasva, igen, ez lett a leggyengébb rész, de szórakoztató történet. Nekem a romantikus szál gyenge, a krimi még gyengébb. Lucky nem volt szimpatikus, valahogy nem jött be ez az extra nagy szívtipró, aki már az szerint keres nőt, hogy még ki nem volt meg. Devon egy kicsit naiv volt.

Paulina_Sándorné P>!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Lucky-t imádtam. Tetszik a Tyler család. Hát azért a vége előtt Lucky megjárta a poklot. Örültem neki, hogy azért Devon mellé állt. Szeretem az ehhez hasonló családtörténeteket. Tetszik az írónő stílusa, könnyen olvasható, megfogott engem.

ThePaleEmpress P>!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Nincs okom arra, hogy öt csillagnál kevesebbet adjak ennek a könyvnek. :) Könnyed, nyári olvasmányt vártam, szórakoztatást és azt is kaptam. Megkedveltem Lucky-t és a családját is nagyon, be is ugrott így, hogy kik játszhatnák őket, ha esetleg megfilmesítik a trilógiát. :D Így pedig az olvasás még könnyebben ment.

Szintén újraolvasás.
Az utóbbi időben valahogy több kedvet érzek a régi kedvenceket újraolvasni, mint a friss megjelenésű könyveket.
Ha jól emlékszem, anno ezt volt az első könyvem az írónőtől.
Második olvasásra is képes volt lekötni, most épp egy ilyen kis könnyedebb könyvre vágytam. Bár az nem maradt meg bennem, spoiler
Sage milyen kis fiatal volt itt még. Chase-t pedig nagyon sajnáltam:(
Azért sajnálom, hogy a kiadók részéről ennyire el vannak hanyagolva az írónő könyvei, évente talán egy könyv, ha megjelenik tőle:(

t_briga P>!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Nem ismertem eddig az írónő munkásságát, a Texas-trilógiát egy nagyon kedves ismerősöm ajánlotta a figyelmembe, és mindjárt kölcsön is kaptam tőle, hogy megismerkedhessek a Tyler testvérek történeteivel. off
spoiler
A trilógia első része a középső testvér James Lawrence, alias Lucky története. Becenevét a nők körében tapasztalható óriási népszerűségének köszönheti. Ezt természetesen élvezi, és maximálisan ki is használja. Azonban eljön az idő, amikor ő is emberére off akad. Egy kocsmai incidens alkalmával segítségére siet egy a környéken ismeretlen, bajba jutott lánynak, aki azonban nem várt módon “viszonozza” a szívességet.
Devon oknyomozó újságíró, és némi tapasztalatszerzés érdekében ugrik be a vidéki kiskocsmába. A női jogok érvényesítésének élharcosa, karakán, harcias szellem. Azonban néha napján előfordul, hogy az ő kezéből is kicsúszik a dolgok irányítása.
A történet maga nem egy kimagasló sztori, de végig történik benne valami. Sőt, a cég, és főként Lucky elleni szabotázs akció okoz is némi izgalmat. A Tyler család tagjai pedig hihetetlenül összetartó egységet alkotnak, emiatt is könnyen szimpatikussá tudnak válni.
Ami viszont nem tetszett annyira, hogy az írónő pont a két főszereplő karakterét butította le szerintem. Lucky, komolyan mondom néha úgy nyilvánult meg, mint akinek kilóg a kapanyél a szájából. Devon pedig az intelligens, okos, talpraesett nő számomra érthetetlen módon többször is mártírt csinált magából.
Nekem ez a rész egy kellemes, egyszer olvasós kis történet volt. A vége viszont nem várt, döbbenetes fordulattal zárult, így természetesen nem lehet kihagyni a folytatást sem, amelyben már a legidősebb testvéré, Chase-é a főszerep.

Magyar Könyvklub, Budapest, 2000
254 oldal · ISBN: 9635472072 · Fordította: Kiss Marianne
Kuri_Szilvia P>!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Könnyed, de mégis izgalmas olvasmány. Imádtam Lucky-t. Szuper a történet: gyújtogatás, férjes asszony, szerelem, titkok, hazugságok. Minden megtalálható benne. A vége felé a tragédia nagyon nem tetszett, de megértem, hogy a második rész alapján tette le az írónő.
A történet szuper, a szereplők szerethetők, egy összetartó családról van szó.

Timi0320>!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Nem volt rossz, könnyed pár órás kikapcsolódást nyújtó könyv.
A történet tetszett, a végén lévő fordulat viszont nagyon megdöbbentett. Egyáltalán nem számítottam rá.
A két főszereplő valahogy fura volt nekem, egyikőjük se nagyon lopta be magát a szívembe. Meg a nyelvezet kicsit érdekes volt nekem, de lehet amiatt, hogy nem vagyok az írónő stílusához szokva mert ez volt az első könyvem tőle.
A Tyler család többi tagja viszont szimpatikus volt.

Boszika87>!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Nagyon szeretem ezt a trilógiát :)
Már harmadszor olvastam el..
Még mindig le tudta kötni a figyelmemet :) Sokat mosolyogtam rajta :)
Az egyik kedvencem :)

baba03 P>!
Sandra Brown: Texas! Lucky

Próbálkozom az írónő könyveivel, most ezt a trilógiát szereztem be tőle. Nem is tudom. Ez a könyv megint nem győzött meg maradéktalanul arról, hogy szeretem az írőnő könyveit. Valahogy a kifejezések, az egész nyelvezete fura volt, de nem tudom, hogy ez a fordítás lett ilyen vagy az eredeti is ilyen volt.
Minden esetre a Tyler családot nagyon megszerettem, becsülöm az összetartásukat, ha baj van kiállnak egymás mellett, ahogy kell. Lucky nekem kicsit túl magabiztos, pökhendi volt, ahogy biztos volt benne, hogy Devon is a lába előtt hever majd. Devon sem került túl közel hozzám, mert bár nehezen, de végülis szolgáltatott alibit Lucky-nak és ki is állt mellette, de valahogy az indok, az hogy spoiler olyan visszás volt nekem. Milyen spoiler? Őszintén megmondom, hogy a nyomozás számomra gyenge volt, off, de szerencsére Lucky és Devon szempontjából minden tökéletesen elrendeződött. Chase szála azért mellbe vágott, csak pislogtam, valahogy nem gondoltam rá, hogy ilyen történhet velük. Érdekes felvezetése a következő könyvnek, kiderül nemsokára mit tud kihozni belőle az írónő.

gladyna>!

Jack Ed gúnyosan ránézett, és mélyen ajánlotta Luckynak, mit csináljon magával. A dolog merő anatómiai képtelenségnek tűnt.

krisztin1>!

Ha szeretünk valakit, esetleg bántjuk, csalódást okozunk neki, de soha, soha nem gázolunk a becsületébe.

krisztin1>!

A lelki gyötrelmek nem siettetik a testi gyógyulást.

Kicsicsillag123 P>!

Lucky jobban kiigazodik az itteni nőpopuláción, mint a statisztikai hivatal

krisztin1>!

Vannak napok, amikor az ember a lelkét kiteszi, mégse sikerül semmi.

– Atyaisten!
– Nem egészen – hangzott a válasz. – Csak Lucky Tyler.

krisztin1>!

– Maga meg se hallja a nemet?
– Nőtől ritkán – ismerte el Lucky.
– Gondoltam.
– Miből?
– Mert maga afféle macsó típus.
– Úgy van – válaszolta a lány nem kis bosszúságára Lucky. – Tyler, a barlanglakó.

Texas-trilógia sorozat · Összehasonlítás