Eltévedt ​levelek 33 csillagozás

Sandra Brown: Eltévedt levelek Sandra Brown: Eltévedt levelek

Kyla egészséges kisfiút hoz a világra, ám a szép jövőről és boldog családi életről szőtt álmairól már másnap le kell mondania, mert imádott férje, Richard, aki tengerészgyalogosként szolgál Kairóban, életét veszti az amerikai nagykövetség ellen elkövetett bombamerényletben. Az asszony levelei, amelyeket Richardnak küldött, egy véletlennek köszönhetően a halott férfi egykori bajtársának, Trevornak a kezébe kerülnek, aki újra és újra elolvassa őket, és ismeretlenül is beleszeret abba a csodálatos nőbe, akit megismert belőlük. Miután felépül a merényletben szerzett súlyos sérüléseiből, a férfi átköltözik abba a texasi városkába, amelyben Kyla a férje halála után új életet kezdett. Trevornak sikerül megismerkednie álmai asszonyával, azt azonban eltitkolja előle, hogy mindent tud róla, és komoly tervei vannak vele…

Eredeti megjelenés éve: 1986

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Maecenas, Budapest, 2019
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632034096 · Fordította: Várnai Péter
Harlequin Magyarország, Budapest, 2004
288 oldal · ISBN: 9635373058 · Fordította: Várnai Péter

sarahangel>!
Sandra Brown: Eltévedt levelek

Egy újabb szuper Sandra Brown könyv, sok-sok érzelemmel.

Kyla elveszíti Kairóban haditengerészként dolgozó férjét egy nappal gyermekük megszületése után. A férjének írt levelei ezután a férfi egyik kórházban lábadozó, súlyosan sérült bajtársához kerülnek. A férfi gyógyulását nagyban segíti, hogy erőt merít a levelek többszöri elolvasásából, és ismeretlenül is beleszeret a nőbe. Felépülése után ezért abba a városba költözik, ahol Kyla és kisfia laknak, és megpróbál közelebb kerülni hozzájuk. A dolgot nehezíti, hogy Kyla még nem tette túl magát a férje halálán, ezért sokáig elutasító, Trevor pedig nem fedi fel az igazat, hogy ki is ő valójában…
***
Érdekes volt olvasgatni a kommenteket a gr-en, hogy sokan milyen sokféleképpen látják ezt a helyzetet. A való életben valószínű nekem is bizarr lett volna, hogy Trevor egy másik férfinak írt szerelmes levelekben lel vigaszt, és a Kyláról innen megtudott dolgokat is felhasználja a meghódításhoz, de valójában én nem éreztem manipulatívnak mégsem, mert látszott rajta, hogy tényleg komolyan és őszintén gondol mindent, nyilván nem jó eszközt választott ehhez. Nekem nagyon szimpatikus volt, tetszett, hogy a sorozatos visszautasítások után sem adta fel a küzdelmet, és hogy a szerelmét sem akarta ráerőltetni Kylára, csak reménykedni mert, mindezt végtelen türelemmel tette. Nekem még a kalózos külseje is bejött, olyan titokzatossá tette őt. *-*

Kyláról is elég elértő véleményeket olvastam, nekem részben érthető volt, hogy nehezen tört meg, másrészt meg annyira sajnáltam ilyenkor Trevort, aki tényleg mindent megtett nemcsak a nőért, de a gyerekéért is. Sokan idegesítőnek találták Kylát, de azt nem lehet rá mondani, hogy nem volt őszinte a férfihez, nem keltett benne hiú reményeket. Nekem az az egy dolog nem tetszett, mikor spoiler Babs-nak, Kyla barátnőjének egyébként igaza volt szerintem abban, amiket a végén mondott, ő külső szemlélőként elég jól látta a dolgokat (persze ettől még ott volt az elhallgatás ténye).

A vége túl gyorsan lett lezárva, az utolsó mondatok viszont telitalálat. Összességében szerintem ez egy szép történet, kár, hogy olyan rövid volt, szívesen olvastam volna még tovább.

KönyvMoly_1989>!
Sandra Brown: Eltévedt levelek

Az első Sandra Brown könyvem, de szerintem még fogok olvasni az írónő tollából.
Aranyos, romantikus, rövid történet volt ez, kicsit meseszerű tulajdonságokkal rendelkező férfi főhőssel, akinek a karaktere nekem túl tökéletesre sikerült és egy cseppet hisztérikus női főszereplővel, akit párszor jól megráztam volna. :D
Kellemes, gyorsan olvasható, tipikus női regény, 2 „nehezebb” olvasmány között jó kikapcsolódás.

Lana89>!
Sandra Brown: Eltévedt levelek

Egy könnyed kis olvasmány. Kikapcsolódáshoz tökéletes.

J_Brigi93>!
Sandra Brown: Eltévedt levelek

Ez a könyv úgy tökéletes, ahogy van. Csodaszép történet, szépen kidolgozott regény, minden pillanatát szerettem. Sandra Brown romantikusai között egy gyöngyszem!

KönyvMoly_1989>!

Reggel óta esik, mintha soha nem akarná abbahagyni. Lehet, hogy a nap egészen megfeledkezett rólunk, emberekről, és többé nem is fog sütni ránk? Tudod, hogy én mindig is szerettem az esőt, ma mégsem örülök neki,mert kedvetlen és csüggedt vagyok. Az esőcseppek most nem táncolva merülnek el a pocsolyákban, és nem csillogóan szépek, hanem bánatosan ólmosak.
Rájöttem, miért látom másnak őket. Az eső olyasmi, amit meg kell osztanunk valakivel. Nincs szebb, mint ha elbújhatunk előle azzal, akit szeretünk, de végtelenül magányosnak érezzük magunkat, amikor egyedül kell elviselnünk.