Képzőművészeti ​pedagógiai terápia 2 csillagozás

Sándor Éva – Horváth Péter: Képzőművészeti pedagógiai terápia

A ​könyv egy elsősorban a gyógypedagógia számára, és azon belül is az ún. „tanulásban akadályozott”, főként intézetben nevelkedő gyermekek fejlesztésére kidolgozott módszer bemutatására vállalkozik. A Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán szerzett sokéves tapasztalat és a kétéves kutatómunka – melyet a Felzárkózás az Európai Felsőoktatáshoz Alap támogatott – alapján létrehozott metódus olyan gyógypedagógiai iskola gyakorlatába építhető be, amely a mentálhygiénés iskolakép alapján új, korszerű tevékenységi rendszert képes magának kialakítani.
A munkának két aspektusa van: képzőművészeti, ami az egyéni és csoportos kreatív alkotó tevékenységre épít (művészetterápia), valamint képességfejlesztő oldal. Mindkettő elsősorban pedagógiai munkát jelent. Terápiás munkánk eszköze az egész rendszer, ami komplex módon, kölcsönhatások sorozataként fejti ki hatását. A rendszer tevékenységtartalmát a művészeti alkotómunka, illetve az ehhez szükséges képességek fejlesztése adja.… (tovább)

Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola, Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedaógiai Főiskolai Kar, 1995
150 oldal

Sophiechan>!
Sándor Éva – Horváth Péter: Képzőművészeti pedagógiai terápia

Őszintén, ez a könyv nagyon tetszett. Olyan dolgokról van szó benne, ami nekem tökéletes volt a szakdolgozatomhoz.
De későbbiekben is hasznomra fog válni, hisz ad módszertani dolgokat, ötleteket, hogyan lehetne színesebbé tenni az órákat. Ők kutatásra alkalmazták, ugyanakkor remélem, hogy megpróbálkozhatom a módszerük kipróbálásával is.

edanka87>!
Sándor Éva – Horváth Péter: Képzőművészeti pedagógiai terápia

Szakkönyvünk volt a képzésen. Érdekes megközelítés, néha nekem szakmai kompetenciahatárt feszegető, de ettől függetlenül több olyan gyakorlat, játékos feladat is van benne, ami pedagógusként-irodalomterapeutaként jól felhasználható a mindennapi munkánkban.