Zuhanó ​repülés 24 csillagozás

Összetörve Indiában
Sándor Anikó: Zuhanó repülés

Azt ​mondják, egy zuhanó gépen nincs ateista. Azt hiszem, körülöttem is mindenki a maga istenét szólongatta. Már a bal szárnyból is sivító hang hallatszott. Lehet, hogy ezek életem utolsó percei?
A bosnyák asszony megragadta a karomat.
– Nem akarok meghalni – suttogta.
– Még én sem – mondtam neki, és mosolyt erőltettem az arcomra. – Úgy terveztem, hogy nyolcvannyolc évig élek.
Hátradőltem az ülésen, és nagy levegőt vettem.
Az élettel nem voltam valami nagy virtuóz, nézzük, mit tudok kezdeni a halállal!
Figyeltem a saját félelmemet, ahogy jött és ment, ha beszívtam és kifújtam a levegőt, úgy, ahogy a guru tanította.
Talán abnormálisan hangzik, de kezdtem magam jól érezni.
Mindig kíváncsi voltam, milyen lesz, hát tessék. Most megtudom.
Pedig eszemben sem volt Indiába menni, eszemben sem volt megint a megfoghatatlannal kergetőzni, nem kerestem misztikus kalandot. Az utóbbi időben folyton úton voltam pihenni akartam… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Jaffa, Budapest, 2013
Jaffa, Budapest, 2013

gyberna

Sándor Anikó: Zuhanó repülés Összetörve Indiában

Sokáig úgy tűnt, hogy csak egy leírás Indiáról az egész könyv, csak egy átlagos utazó szeméből láthatjuk, aki kipróbál ezt-azt, de a végére rájöttem, hogy sokat tanultam belőle. Az élj a mának életérzés egyre erősödik bennem, most már biztosan keresek egy tandemugró tanfolyamot, nem húzogatom tovább :)

Sándor Anikó: Zuhanó repülés Összetörve Indiában

Kíváncsi voltam, hogy másnak milyen érzés, tapasztalat, élmény. Másnak más – ez így természetes. De ugyanakkor döbbenetesen hasonló is. Mármint a hatás… Sok színt, illatot, bűzt, szépséget és nyomort villantott fel a könyv a saját utazásomból és szerencsére legalább ennyi élmény volt teljesen eltérő. Az utazás lényege nálam is valahol nagyon mélyen belül egy külön szálon zajlott – szoros összefüggésben a kinti történésekkel, fura kapocsban az otthoniakkal és nagyon hosszú utóhatással…
Nekem akupunktúra nélkül is csökkent az étvágyam (valahol tudatosan is igazodva a helyiek mértékéhez) – a húst azelőtt sem igazán kívántam – mégis fantasztikus ízekkel-fűszerekkel-színekkel találkoztam a tányéron. Nem is beszélve a csípős különböző árnyalatairól.
Remek kis életképek, villanások arról az Indiáról, amit megismertem és arról is, amit nem nekem és nem ott kellett megtapasztalnom.

Gombos_Niki

Sándor Anikó: Zuhanó repülés Összetörve Indiában

Szeretem Sándor Anikó írásait, de ezt a könyvet valahogy nem tudom a többi közé sorolni. Végig olyan érzésem volt, hogy az egész könyv összecsapott. Csak a balesetek, és a negatív érzések, és ez a furcsa nő, Judit…
Sajnálom, hogy nem érezte ott jól magát Anikó.
Szívesen olvastam volna többet Indiáról , de nem ez volt a történet lényege.
Egy ilyen akupunktúrás kezelés (amitől nem volt éhes Anikó) nekem is jól jönne :)

Cosima

Sándor Anikó: Zuhanó repülés Összetörve Indiában

Nem egy irodalmi remekmű, de annak mindenképp ajánlom aki szereti Indiát és szívesen olvas útinapló műfajt. Számomra maga a téma válsztás miatt erős 4-es.

Erika_Turi

Sándor Anikó: Zuhanó repülés Összetörve Indiában

Nekem teszik, tetszenek Anikó könyvei. ( igaz eddig csak kettöt olvastam még el, de azon vagyok hogy elolvassam a többit is)
Sok mindent nem tud meg az olvasó Indiáról a könyvében. Inkább a saját lelki világával foglalkozik azt írja le valamint, hogy mi tötént vele Indiában és hogy érezte ott magát. ( csak megjegyzem nem jött be neki India :) ) Juditot és a vele való kapcsolatot „vesézi” ki a köönyvben.

Judit_1968

Sándor Anikó: Zuhanó repülés Összetörve Indiában

Nagyon tetszett! Úti beszámoló, melyet olvasva irigyeltem Sándor Anikót a bátorságáért, hogy megtette, és őszintén, sallangok nélkül leírta amit érzett, amit átélt. Köszönöm!

Sándor Anikó: Zuhanó repülés Összetörve Indiában

A véletlenek/jelek, amik ezúttal Indiába vezetnek és lépnek fel folyamatosan és komoly leckéket adva a szerzőnek és az általa leírtak olvasásával másoknak is önismeret felé vezető úton.

Nibela I

Sándor Anikó: Zuhanó repülés Összetörve Indiában

India sosem érdekelt, sosem vonzott, még úgy sem, hogy építészete a szememnek tetsző. A jóga, meditáció világa, emberi egység, isteni tudat misztériuma idegen tőlem. Ezen ez a könyv sem tudott – de nem is akart – változtatni. Auroville minden volt a leírás alapján, csak épp szimpatikus nem.

Mindent úgy látni, ahogy van utópia. Mert minden dolog úgy van, ahogy az ember látja. Az viszont becsülendő gondolat: a nyugati ember legnagyobb problémája az elégedetlenség és a minden változtatás vágya. Figyelni és nem gondolni a figyeltekről semmit – kész művészet.

Én is tervezek egy kifelé tartó, de befelé vezető utat, de annak semmi köze fő spirituális helyekhez, utakhoz. És egyedül, mert olyat külföldön ritkán csináltam. Magammal lenni, befelé figyelni az egészséges lelki élet részét képezi.

XDóra

A guru szerint a nyugati ember legnagyobb problémája az elégedetlenség, és a vágy, hogy mindenen változtasson. Ezért a legfontosabb dolgunk, hogy létre tudjunk hozni egy olyan figyelmet, amely nem akar semmilyen változást elérni. Sem eltüntetni nem akar semmit az életünkből, sem megszerezni valamit. Csak hagyja, hogy a dolgok legyenek.

XDóra

Ülj le egyszer egy tükör elé, és nézd magad! Nézz mélyen a saját szemedbe, figyeld meg, milyen érzés. Ha meg akarod érteni, hogy nem te vagy a tested, csak próbáld ki ezt. A saját szemedbe nézve meg fogod látni azt a másikat, aki belül van…

Iłđi P

Régi meggyőződésem nekem is, hogy a hithez nem kell közvetítő, ezért is nem vagyok vallásos. Azt az ember vagy megtalálja magában, vagy hiába bármilyen felekezet, könyv és mester. A torz egyháztisztelet távol áll tőlem.
Ugyanez vonatkozik a legújabb idők hisztériájára, az ezotériára is, amellyel hiszékeny embereket vernek át, és ami még ennél is nagyobb baj: hiteltelenné teszik azt a sok csodát, amelyek attól, hogy a tudomány mai eszközeivel nem igazolhatók, még léteznek!
Hiszek például Emoto vízcseppjeiben.
Elhiszem, hogy a gondolataink mindennel ami látható és láthatatlan körülöttünk, kapcsolatban vannak.

gjudit8

Ahogy teltek a húsmentes, zöldségevős napok, minden testrészem rugalmasabb lett.
Nem kellett gondolkodnom azon, mi legyen az ebéd, a vacsora, mert egyszerűen nem érdekelt az evés. Ha elém tolták a zöldséget, ettem belőle pár falatot, azzal el is volt intézve a gasztronómia. Micsoda gyönyörűséges állapot!

Cosima

Először azért nem ettem, mert nem volt rá pénzem. Amikor elveszítettem a munkámat, ennivalóra sem futotta. Kénytelen voltam koplalni. Közben rájöttem, hogy az nem is olyan rossz! Kitisztult az agyam, és sokat gondolkodtam azon, mi miért alakul úgy, ahogy, mi egészül ki azzal ott, ami itt elveszett. A gondolkodás lassan meditációvá alakult, nem sajnálkoztam, vagy töprengtem a dolgokon, csupán elfogadtam mindent, úgy ahogy van. Aztán egy ideig megint lett pénzem, és akkor beigazolódott, hogy sokkal jobban érzem magam, ha nem eszem. Ezért kezdtem el, szép fokozatosan, teljesen leszokni az evésről, és rászokni az állandó meditálásra. Mert nehogy azt hidd, hogy csak akkor meditálsz, amikor beülsz törökülésbe…

gjudit8

Azt hallottam, egy indiai jógi, Szadhguru, a lehetetlennel próbálkozik: száztizennégymillió fát akar elültetni Tamil Naduban, felbiztatta a lakosságot , és „Green Hands” ("Zöld Kezek") néven mozgalmat indított.
Elképzelése utópisztikusnak tűnt, de az eredmények őt látszanak igazolni, mert néhány év alatt a mozgalom háromszázezer fősre dagadt, s egyetlen nap alatt nyolcszázötvenezer fát ültettek el Tamil Nadu-szerte, belekerülve ezzel a Guiness-rekordok könyvébe.
A tavalyi ciklon ugyan nagy kárt tett az eddigi eredményekben, de úgy látszik, nem csökkent a lelkesedés, mert azóta is tart a fásítás.

gjudit8

Amióta elhatároztam, hogy többé nem irányíthatja a döntéseimet a pénz, hihetetlen perspektíva nyílt meg előttem.

gjudit8

A Madrastól kétórányira lévő, híres Oneness Universityről, az Egység Egyeteméről mesélt, ahol ő maga is tanult egy hónapot. Sri Bhagavan alapította az egyetemet, és onnan indult az a híres mozgalom, amelyet a világon ma az Egység Mozgalmának neveznek.
Sri Bhagavan azt állítja, hogy az emberi konfliktusok mind egy nagy tévedésből erednek, történetesen abból, hogy mi emberek, különállónak hisszük magunkat a többiektől, nem tudjuk, hogy mind egyek vagyunk, emberek, állatok, növények, ezért távolságot tartunk egymástól. Csak a személyes túlélésünkre koncentrálunk.

gjudit8

Volt egy remek technikája depresszió ellen, szívesen eltanultam volna tőle, ha nem olyan viharos a kapcsolatunk. Amikor valami bántotta, viccet csinált belőle, és hangosan nevetett rajta.