Pillangó ​a vállamon 26 csillagozás

Buenos Aires-i kaland
Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Sándor Anikó: Pillangó a vállamon

A ​Buenos Aires-i hőségben olvad a jégpáncél, amelybe évekkel ezelőtt zártam magam, szégyenemben, amiért már nem vagyok fiatal. Éjjel-nappal tangózom! A testemen rég nem látott izmok rajzolódnak ki újra, az arcomról eltűnt a keménység, amellyel egész életemben azt üzengettem a világnak, hogy erős vagyok. Ha világosabban akarom kifejezni, amit érzek, hát tessék: én itt boldog vagyok! Megengedem magamnak, amit azelőtt soha: követem a férfit, megadóan és feltétel nélkül. Táncolok, érzek, azaz élek! Pár hét alatt fokozatosan hántotta le rólam a rétegeket ez a város. Eleinte csak a meleg: levettem a zárt, hosszú ujjú ruhát, és felvettem egy ujjatlan, mélyen dekoltáltat; majd jött a meglepetés, hogy tetszem, így, ahogy vagyok! Bátran érezhetem magam megint szépnek, amiről otthon már leszoktam. Túl az ötvenen, ujjatlan ruhában, szarkalábakkal a szemem alatt, itt-ott egy kis hurkával a derekamon – ezen a helyen NŐ vagyok a férfiak szemének tükrében. Buenos Airesben az élet újra felkért egy… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2014
Jaffa, Budapest, 2012

Galambdúc

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Jól ír Anikó, egy estés kalandom volt vele és a tangós élményeivel. Szeretek utazni, és kedvet csinált Argentínához, holott se a tangó, se az ország nem érdekelt eddig nagyon. A stílus egyszerűségében is nagyszerű.

Judit_1968

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Szeretem Sándor Anikó írásait, úti beszámolóit. Amikor a Caminoról írt még jobban vágytam oda, most pedig szívesen elmennék én is Buenos Airesbe, hogy megtanuljak tangózni, hogy átéljem azokat, amiket ő átélt. Oda szeretnék menni, ahol úgy érezhetek, ahogy ő : „Bátran érezhetem magam megint szépnek, amiről otthon már leszoktam…ujjatlan ruhában, szarkalábakkal a szemem alatt, itt-ott egy kis hurkával a derekamon – ezen a helyen NŐ vagyok a férfiak szemének tükrében.”

Light_House

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Engem se Argentína, se a tangó nem hoz lázba. Kíváncsi voltam a könyvre, de csalódnom kellett.

klaratakacs

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Sok gondolat egy érett nőtől, kissé pongyola szerkesztéssel. Néha sikerült elérnie, hogy ott legyek vele a milongán, táncoljak és élvezzem a nagybetűs életet, de többbször zavart a stílus, a megfogalmazás, vagy éppen annak hiánya.
Nem a legjobb könyve Anikónak, de volt benne, ami megfogott.

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

A borító nagyon nagyon tetszik!!! a könyv érdekes volt… megismerni Buenos Airest a tangón keresztül… és egy édesbús rövid románcot….

gyberna

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Fél csillagot csak azért vontam le, mert az El Camino után egy árnyalatnyival darabosabbnak tűnt, de a történet így is varázslatos. Anyukám 50. születésnapjára vettem a könyvet, este fogom átadni, szerintem pont aktuális, tetszeni fog neki, szerencsére épp befejeztem időben :)

eNibela I

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Ez egy napló utazásról és ott átélt belső élményekről, amit könyvbe öntöttek és kiadtak. Tele van szubjektív rajongással, így a zömével nem tudtam mit kezdeni – engem nem vonz Argentína, a tangó, az ottani pasasok, és a helyi másféle (laza) erkölcs egyáltalán nincs a kedvemre.

Ami viszont elgondolkoztató: annak bemutatása, hogyan állnak ott az idősebbekhez, azaz hogyan nem, mennyire sokféle ott a szépség és annak elismerése, és hogy mennyire hiábavaló rinyálni, miből maradok ki. Ha teszek érte, valóra válik, ennyi.

Zárszónak: nem gondoltam, hogy a szerző ötvenes, és unokája is van, ez meglepett.

bogancs213

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Imádtam ezt a könyvet, elvarázsolt, és egy másik világba repített. Ha csak gondolatban is, de jó volt elutazni Argentínába és átélni kicsit a latin életérzés nyújtotta szabadságot.

MiraRami

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Nem ez a legjobb könyve az írónőnek, de egyszer könnyen átlapozható. Kikapcsolja az embert arra a rövid időre. Nem tudtam eldönteni, hogy miért is írta meg a könyvet. Az El Camino olvasása közben elmesélte a változást, szinte vágytam rá, hogy én is átéljem. De ebben a könyvben nem láttam semmit, amiért ezt az utazást meg kellett írni. Vagy tényleg nem volt nagy történés, vagy csak nem találtam meg benne. Engem zavart a sok spanyol kifejezés, és a 4-5 oldalas fejezetekre tördelt történet. Ha jól megnézem nagyon rövid az egész könyv, csak szépen széthúzzák.

Félcsi

Sándor Anikó: Pillangó a vállamon Buenos Aires-i kaland

Sándor Anikótól először az El Camino-t olvastam, és már ott beleszerettem a stílusába. Egyszerű, s mégis érdekfeszítő. Szeretem ahogy a könyvei annyira olvastatják magukat, és szeretem azt is, hogy átélt élmények alapján ír. Szerintem el fogom még olvasni többször is.

EsztA

Nem szépek, komolyan mondom, nem szépek. De olyan valódiak! Olyan felszabadultak, olyan lazák, olyan vidámak!
Öregek, na és?
Sok a gond? Ugyan már!
Kevés a pénz? Ez most, itt kit érdekel? Táncolnak, éreznek, azaz élnek!

Csillag93

Régen arra vágytam, hogy valaki feltétel nélkül szeressen. Most azt kívánom, bárcsak jönne valaki, akit feltétel nélkül tudok szeretni.

XDóra

Most csak azt kívánom, bárcsak jönne valaki, akit feltétel nélkül tudok szeretni.

Csillag93

A bulvár világa nyomorult világ. Akit tartósan beszippant, annak deformálódik a lelke, olykor a teste is, és egy idő után már maga sem veszi észre, hogy mások életét éli, nem a sajátját.

Lunantishee

Az ördög persze nem alszik, és engem sem hagy.

EsztA

A tangóban nincs emancipáció. Mindent a férfi kezdeményez és a férfi határoz meg. A nő pedig mer támaszkodni rá, mert a férfi erős, tudja, mit akar, és a nő bízik benne. Engedelmeskedik, pusztán ennyi a dolga.

EsztA

Itt viszont nincs kora a nőknek. Lehetsz bármi, akár táncosnő is, akkor is, ha nem vagy húszéves. … Itt senki nincs elfoglalva a koroddal, nem téma az öregedés. Nem néznek végig rajtad szánakozóan amolyan „most aztán bajban vagy” pillantással még akkor sem, ha a negyedik-ötödik ikszen túl véletlenül mégis egyedül maradsz.

EsztA

Csak néztem szótlanul, ahogy hófehér ingben, egyenes háttal ült velem szemben, szelíd tekintetéből erő és nyugalom sugárzott, és arra gondoltam, hogy kislányként is mindig ilyennek képzeltem el a Férfit, akit szeretni fogok, ha nagy leszek.

EsztA

– Amíg én nadrágot hordok, te meg szoknyát, addig én fizetek. Majd ha cserélünk, te kapod a számlát, oké? – jelentette ki, és erről jutott eszembe, hogy tényleg nem volt rajtam nadrág, amióta vele találkoztam.
Úgy élünk egymással, mintha minden pillanatban tangóznánk. Ő vezet, én pedig követem. Teljes lényemmel, boldogan és önfeledten. Tényleg olyan férfi, amilyenről a nők csak álmodoznak, de nem hiszik el, hogy létezik.

Lunantishee

Buenos Airesben a hetvenéves nő virágot tűz a hajába, úgy megy este tangózni. Lefogadom, hogy csipkés combfix van a szoknyája alatt…