Asszonymesék 22 csillagozás

Sándor Anikó: Asszonymesék

Abban ​a kerületben, ahol élek, van egy szép, zöld park. Ebben a parkban szoktam naponta háromszor sétáltatni Lujzát, a kutyámat, és ha van időm, leülök nézelődni. Fél óra alatt elvonul a szemem előtt a környék lakosságának teljes keresztmetszete, járó-kelő emberek, fiatalok és idősek, gazdagok és szegények, jókedvűek és haragosak, szóval boldog, boldogtalan. Jó megfigyelő vagyok, és igen érzékeny. Néha annyi idő elég, hogy belelássak valaki lelkébe, amíg átsétál a parkon…
Édesanyám könyvtáros volt, így gyerekkoromban, miközben őrá várakoztam, „kiolvastam” egy teljes gyerekkönyvtárat. Ott ivódott belém a mesék iránti vonzalom, ami felnőttként is velem maradt. De ma már nem a tündérkertek aranyhajú királylányai érdekelnek, hanem a valódi emberek. Üldögélek a juharlevelű platánok alatt, és figyelem őket. Hallgatom, miről beszélgetnek, elképzelem, milyen lehet az életük, mire gondolnak, kihez sietnek, mi után vágyakoznak.
Hiszen minden pillanatban íródik körülöttünk egy… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2020
Jaffa, Budapest, 2020

Szabcsiika>!
Sándor Anikó: Asszonymesék

Rövid történetek és momentumok a szerző életéből. Voltak viccesek, szomorúak és számomra semlegesek is. Mondjuk a fülszöveg kicsit megtévesztett, mert azt hittem, hogy más nők sorsa és élethelyzetei is megjelennek a kötetben és nem csak az írónőé. Emiatt kicsit csalódott voltam. Az írói stílus tetszett, emiatt más könyveivel is megpróbálkozom.

konyvkritika>!
Sándor Anikó: Asszonymesék

A legtöbben úgy veszünk kezünkbe egy adott könyvet, hogy egy olyan történetet várunk el tőle, amiben egyértelmű ki a hős és ki a gonosz. Az irodalom, ezen belül is főleg a mesék, tele vannak olyan történetekkel, ahol egyértelmű, hogy a gonosz végül elnyeri méltó büntetését, és a jó győz.⁣

Az élethez azonban hozzátartoznak azok a történetek is, amelyek nem szuperhősökről, nem varázserőkről vagy álomvilágról szólnak, hanem olyan hétköznapi emberekről, akik pont átlagosságuknál fogva emelkednek ki a tömegből.⁣

Sándor Anikó könyve ezeket a mindennapi történeteket gyűjti egy kötetbe, azzal a céllal, hogy lelassítva kicsit jobban észrevegyük környezetünket, embertársainkat és mindazt ami velünk történik.⁣

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/sandor-aniko-asszonymesek/

J_Ivi>!
Sándor Anikó: Asszonymesék

Második könyvnek olvastam, mert a tagolása pont jó arra, hogy ha nincs sok ideje az embernek , de mégis vágyik egy kis történetre, akkor egy-egy fejezet belefér. Viszont az elején fura volt megszokni , hogy egy- egy történetnek úgymond nincs vége. Lóg a levegőben és elgondolkodtat. De pont ezért valós . Az életben se mindig záródnak le a sztorik…

negoti P>!
Sándor Anikó: Asszonymesék

Némelyik történetnek megdöbbentő volt a vége.

eszterla>!
Sándor Anikó: Asszonymesék

Sajat élettöténetei, ami vwlwdvwlwm vagy bárki mással megtörténhetne vagy meg is történik. A különbség az, hogy ő leírta és még hozzá jól. Ajánlott könyv volt, picit mást vártam, de találkozunk még.

konyvkritika>!

Azokat a történeteket szeretjük, amelyek megerősítenek minket abban, hogy léteznek csodák, csak hinni kell bennük, és akkor velünk is megtörténhetnek.

MSE71>!

De hát mit tegyek, ha a sors bőkezű velem, folyton küld valami izgalmas meglepetést, bár az is igaz, hogy ajándékait olykor szúrós csomagolásban adja át, hogy fáj, amikor kibontom. Végül mégis mindig értéket találok belül, valami fontosat mindig megértek belőle.