Szédítő ​ragyogás 6 csillagozás

Samira ar-Rashid: Szédítő ragyogás

A Szédítő ragyogás egyszerre romantikus regény, helyenként erotikus történet, egyben feszült krimi. Az egykor arab férjétől elszökött és évtizedek óta Európában élő asszony és a lánya története ez, akik huszonkét év nyugalom után szembesülnek azzal, hogy a távoli Arábiában élő férj elől többé nem bujkálhatnak. Hiszen megtudta, milyen néven, hol élnek, és emberrablókat küldött értük…

Két szerelmi történet zajlik. Míg a fiatal lánynak van egy fiúja, az anyának senkije sincs ezen a földrészen. Egészen addig, míg a fordulatos, filmszerűen pergő események során nem bukkan fel egy férfi, akinek megtetszik a csupán emlékeiben arab, valójában nagyon is európai asszony.

A könyv a szerelem és az önfeláldozás regénye. Izgalmas történetében emberi sorsok fonódnak össze – talán szétválaszthatatlanul?

Eredeti megjelenés éve: 2021

Gold Book, Debrecen, 2021
Gold Book, Debrecen, 2021

Samira ar-Rashid: Szédítő ragyogás

Nem emlékszek, hogy akadtam össze a könyvvel és tettem kívánságlistára, de @Piratgirl26 -nak köszönhetően sikerült el is olvasnom. Az első fejezet után magával ragadott: az író stílusa, a táj leírása olyan fényben feltüntetve a sivatagot, mint eddig még nem olvastam. Kíváncsi lettem az íróra, hogy listázzam a többi könyvét, és igen megdöbbentem, amikor kiderült, hogy valójában Nemre István írta. Bár eddig csak egy romantikus könyvéhez volt szerencsém, ami nagyon nem jött át, túl tudományosra sikeredtek benne a leírások, igazából már a címére sem emlékszek.
Ezen tudás birtokában már kicsit apadt a lelkesedésem a könyv íránt, de nem adtam fel, és milyen jól tettem. Fantasztikus könyv kerekedett, mely végig le tudott kötni.
Három szálon indulunk el:
– Rena és Ilmah, anya és lánya életébe kapunk bepillantást, illetve bekapcsolódik Ilmah barátja Eric is;
– Tafar, gazdag arábiai, aki bármire képes, hogy megtaláljon valakit a múltjából;
– Frederick nyomozó, aki magányosan él, és a munka mellett néha eltöpreng azon, hogy talál-e valakit, aki elviseli őt, a munkáját, hisz nem szeretne egyedül megöregedni.
Szép lassan összefutnak a szálak. spoiler A cselekmény szépen lassan bontakozik ki, kiderül, hogy ki az igaz barát, ki az akire a bajban is számíthat Rena és Ilmah. Érdekes beszélgetések zajlanak le a szereplők között, de semmi sem felesleges, semmi sem lényegtelen, ha akkor nem is tűnik fontosnak, idővel azzá válik.

kinpet76>!
Samira ar-Rashid: Szédítő ragyogás

Nagyon tetszett a könyv. Izgalmas, de romantikus is, végig fent tartotta a figyelmemet. Szimpatikusak voltak a szereplők . „Pillanatok alatt kiolvastam.”

Bomarie >!

Akik egyszer az életben ráéreztek az olvasásra, rákaptak erre a sajátos „mákonyra”, azok nem fognak letenni róla sem most, sem később.

Bomarie >!

A férfiak sokszor vakok és siketek, pont olyankor, amikor a legnagyobb szükségük lenne látni, hallani.

Bomarie >!

Mert minden elmúlik egyszer, a jó is, a rossz is. Vagy ebben csak reménykedünk?

Niki P>!

„Milyen könnyen elfoszlik egy évtizedes barátság, ha próbára tesszük!” – gondolta.

Niki P>!

Az igazi ember bonyolult lény, legyen bár nő vagy férfi, e tekintetben a nemének nincs jelentősége. A párjának folyton figyelnie kell rá, évek során kitanulni szokásait, reakcióit erre meg arra, sőt amarra – és ha ezt bírja, ha mindig lépést tart a másikkal, a szerelemnek egy új szintjére lépnek. Amikor két ember nagyon jól ismeri egymást, és ezért – vagy ennek ellenére – a szerelem nem csorbult, nem veszített az erejéből, most is olyan, mint az évszázados habarcs a régi várak kövei között, akkor nem fognak elválni, mert a két kőből egy lett. Összetartoznak olyan véglegesen és végletesen, hogy azt semmilyen külső erő, esemény vagy személy nem robbanthatja szét.

Niki P>!

Vannak olyan dolgok egy társadalom életében, működésében, céljaiban, ahol szinte mindenkinek állást kell foglalnia. Aki ennek ellenére mégis tartózkodik, menthetetlenül magára marad.

Niki P>!

– Amíg nem ismertelek, minden más volt. Sokkal egyszerűbb, nem igazán fontos. A napok és a hónapok csak úgy tűntek el egymás után. Mintha egy gyorsan száguldó kocsiban ülnék. És nem is éreztem, hogy jelentősége lenne annak, hány hónap múlott el megint, és megint. Ha visszagondolok, olyan ez, mintha akkoriban minden fekete-fehér filmen lenne. Aztán mióta ismerlek, ez az egész világ, vagy annak az a része, ami az enyém, amit magaménak hiszek és ahogyan én látom, átváltott színes filmre és lelassult.

Bomarie >!

A sivatag fölött acélkéken feszült az égbolt.

Niki P>!

Az ajtózárak biztonságosak, az ablakok mind bezárva, a kis nyaraló talán tényleg a menedéket jelenti nekik? De el lehet-e menekülni a múlt elől?
Lehet, hogy Ilmah is erre gondolt. Ám nem szólt semmit, mert a szavak, bármilyen erősek lehetnek, néhány dologgal szemben olyanok, mint a homok. Éppen csak vannak, azonban belőlük semmi sem építhető, nincs igazi értékük, jelentőségük, olykor jelentésük sem.

Niki P>!

Mióta összebújtak, nem szóltak egy szót sem, és ez így volt jól. Miért is kellett volna beszélniük? Mondhat-e többet bármelyik, emberek által kitalált szó, mint egy mozdulat? Hiszen a test is beszél, szól a bőr, ha másik bőrhöz ér. Mindennél többet mondhatnak egy kéz ujjai, amikor a sötétben hozzáérnek egy másik kézhez. Ősi nyelv ez, ismeri mindenki, aki ezen a földön született. Ez az igazi nyelvünk, ezt mindennél jobban értjük.