London ​Road (Dublin Street 2.) 460 csillagozás

Samantha Young: London Road

Johanna egész élete a családja, főleg az öccse körül forog. Apa híján, egy tehetetlen anya mellett, kiskora óta ő egyengeti Cole sorsát. Kémia ide vagy oda, még a pasikat is aszerint választja ki, mekkora anyagi támogatást remélhet tőlük.

Cameron McCabe-hez azonban tagadhatatlanul vonzódik. Elég csak ránéznie a szexi pultosra, máris liftezni kezd a gyomra. És felötlik benne, mi lenne, ha most az egyszer a saját igényeit helyezné előtérbe. Cam is heves érdeklődést mutat Jo iránt, de a lány olyan áthatolhatatlan falat vont maga köré, hogy ember legyen a talpán, aki keresztüljut rajta.

Miután azonban Cam beköltözik a szomszédba, egyre nehezebben lehet megálljt parancsolni a bimbózó románcnak. Főleg mert Cam mindenáron meg akarja fejteni Jo titkát… még ha téglánként is kell lebontania a falat.

Eredeti mű: Samantha Young: Down London Road

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
456 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990896 · Fordította: Molnár Edit

ZitussKa
Samantha Young: London Road

Számomra ez a könyv mèg mindig a legek-legje :)
Odavagyok a törtènetèrt, a humorèrt ès a szereplőkèrt is. Jo ès Cam között pedig olyan bitang módon működik a kèmia, hogy másodszori olvasásra is teljesen a hatása alá kerültem.
Imádom!

zuna19 P
Samantha Young: London Road

Végre ennek is a végére értem.
Attól függetlenül, hogy ez a rész nekem sokkal jobban tetszett, mint az előző, sajnos azt kell mondanom, hogy elég uncsi volt sok helyen. Annyira nem pörögtek a lapok, bár az is benne lehet, hogy a héten elég unott voltam.
Itt sokkal jobban tetszettek a szereplők. Szerethetőek voltak. Főleg Jo. Benne kellemesen csalódtam, már az elejétől kedveltem.
Az a búskomorság itt is érzékelhető volt, csakúgy mint az első résznél. Hát igen, alapból ki nem állhatom a szomorú/síros könyveket, de ez tetszett.
A két főszereplő nagyon izzott végig, megvolt a bizonyos kémi köztük.
Túlnyomó részben túlfűtött jelenet voltak, de ez is bejött.
Igaz a végén egy kicsit Cam bekavart, de megbocsátható. Azért haragudtam rá pár oldalon keresztül.
Örülök, hogy kb a 4. nekifutásra sikerült elolvasnom. Nem mondom, hogy ez volt életem legjobb könyve, de nem volt rossz. Örülök azért, hogy nem vettem meg. Azért mellékesen hozzáteszem, hogy kíváncsi lennék a többi részére is.

Orsi999
Samantha Young: London Road

Pár éve már olvastam, de már teljesen elfelejtettem, hogy miről szól ezért úgy döntöttem, hogy újra olvasom. Már a Dublin streetben is kíváncsi voltam Johanna történetére, és megörültem, hogy ez a könyv erről szól. Sok mindent megtudtunk a családjáról, a múltjáról, hogy miért lett olyan amilyen. Tetszett, hogy Jo és Cam nem rögtön ugrottak egymásnak, hanem próbálták megismerni a másikat. Jó volt olvasni az előző rész szereplőiről is, így legalább megtudtuk, hogy mi történt velük a könyv befejezése után.

Bitten

Road Style :)
A mérce adott. Véleményem szerint itt a kémia jobban dominált, mint a történet maga. :P A felvezetést picit hosszúnak találtam. Szeretem, ahogy ír, a fordítás is élvezhető volt.
Nagyon tetszett, hogy Cam nem „pénzes” főszereplő!
Jó kis story, sok parázs, megformált szereplők és igen…. visszatérő szereplők és talán a folytatást is megkapjuk! Kár, hogy a kiegészítő köteteket nem igazán szeretik kiadni hazánkban :(

agi89
Samantha Young: London Road

Másodszori olvasás után is szeretem ezt a történetet.
Semmi extra nincs benne, mégis beszippant és alig bírod letenni a kezeidből. Én legalábbis megint így jártam. :D

Jot nagyon nem bírtam a Dublin Streetben mikor először olvastam. Most másodjára már nem idegesített annyira, így a London Streetet elkezdve nem okozott akkora „problémát” hogy kedveljem. Első olvasásnál sok-sok oldal eltelt mire felengedtem vele kapcsolatban.
Cam megint elcsavarta a fejem. Basszus kész vagyok tőle teljesen! *-*

Rohadtul bírom ebben a könyvben hogy az első részben megismert és megszeretett szereplőkkel rengeteg jelenetet kapunk, szerves részei a történetnek. Remélem a 3. részben is így lesz.

Igazán megkedveltem Oliviat újfent, alig várom már hogy végre olvashassam az ő sztoriját is!

Nate téged is piszkosul várlak..! ;)

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
454 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990896 · Fordította: Molnár Edit
deen
Samantha Young: London Road

Nem mondom, hogy nem olvastam el pikk-pakk, mert tényleg olvastatta magát. Viszont kicsit tucat könyvnek éreztem. Tulajdonképpen tele volt klisékkel és minden egyes fordulatot ki lehetett találni. Jo az elején nagyon nem volt szimpatikus, később megbékéltem vele, viszont az állandó sírás-rívást túlzásnak tartottam. Legszívesebben megráztam volna a szereplőt, hogy szedd már össze magad és használd már az agyadat. Cam az előítéleteivel szintén nem volt szimpatikus, és később is voltak olyan húzásai, ami tipikus pasi gondolkodásból fakad, kimondja, amit nem kéne, hallgat arról, amit el kéne mondania, és persze spoiler. Na, itt megsajnáltam Jó-t, mert amíg a pasi rá nem jön, hogy mi a helyzet, addig aztán mondhatsz bármit, te leszel a féltékeny liba. A sok huza-vona ellenére élveztem a könyvet, de nem hagyott bennem mély nyomokat (ahogy egyébként az előző rész sem, mert hirtelen nem is tudtam, hogyan jön ide Joss és Braden. Aztán leesett, hogy ők voltak első rész főszereplői.) Kikapcsolódásnak tökéletes volt, jól szórakoztam rajta. Sokat dobott rajta, hogy a számos mellékszereplő is kapott azért jelenetet, Cole-t, Mick-et nagyon bírtam, ahogy Cam haverjait is, természetesen felvezetve a következő részt Nate és Olivia történetét.

Mrs_Curran_Lennart P
Samantha Young: London Road

Azt kell mondanom, hogy pozitívan csalódtam Joban. Az előző részben egyáltalán nem kedveltem, de így a háttérismeret mellett inkább sajnáltam szegényt. Jó volt a Jo-Cam párosítás, a beszólogatások, hogy nem ugrottak egyből egymás nyakába. Mostanában annyi alkoholista szülőről olvasok, hogy már kezd elegem lenni. Csúcspontként eltehette volna láb alól a „kedves” mamát az írónő. A helyszín is nagyon bejött, kár, hogy nem tudtunk meg többet Skóciáról és Edinburghról a könyvben. (Végre nem amcsik a főszereplők) Remélem nemsokára érkezik a 3. rész is!

Evelena
Samantha Young: London Road

Már régebben volt, hogy olyan kifejezetten erotikus könyvet olvastam volna. Hiányzott is… a műfaj kedvelői tudják, hogy kell azért ilyet is olvasni bizonyos időközönként.
Itt viszont aztán izzott a levegő a szereplők körül, már szinte tapintható volt. A történet eleje nagyon megfogott, faltam az oldalakat, habár már alig rémlett valami a Dublin Street-ből, aztán lassan összeállt a kép, hogy ki kicsoda.
Braden és Joss nagyon szimpatikusak voltak itt is. :)
Jo és Cam pedig, habár húú, az a kémia!
Emellett néha az agyamra mentek a sok félreértéssel, de tényleg. Camnek az volt a hobbija, hogy vagy nem próbálta megérteni Jo-t vagy olyan dolgokat csinált, amik baromira félreérthetőek voltak, magyarázat nélkül persze.
DE eljutottam oda, hogy jobban megértettem Jo-t, de szomorú volt látni az elején, hogy mennyire kevésre tartotta magát, hogy nem látta a saját értékeit, ahogy másnak próbált látszani. Természetesen sok nehézsége volt az életben, amik ide vezették, rémesek a szülei, nehezen tudnék még olyan könyvszereplőket mondani, akik iránt ennyi negatív érzést éreztem volna, mint Jo szülei iránt.
A balítélet jócskán megjelent a történetben, de örülök, hogy úgy alakultak a dolgok a történet végére, ahogy szerettem volna. :)
Olykor érzelmes, olykor sokkoló, máskor humoros vagy éppen érzéki, de összességében egy igazán szórakoztató történet.
Hmm, és ahogy látom jócskán van még folytatása. Az egyik rész pedig Jo testvéréről, Cole-ról fog szólni, akit nagyon megszerettem. :)

MVivien
Samantha Young: London Road

Nekem ez a rész nem tetszett annyira. Az eleje és vége tetszett, de a közepe nekem sok helyen unalmas volt. Ebben a részben szerintem a történet sem volt olyan erős mint az első részben.
A szereplőket azért kedveltem. A főszereplő lány Jo egy nagyon aranyos lány, akinek a testvére a legfontasabb. Cam-et is nagyon megkedveltem, és miután megértette Jo-t mindenben próbálta támogatni. Cole-t is nagyon megkedveltem. Annak is örültem, hogy ebben a kötetben is feltűntek az előző könyv szereplői. Akiket nem szerettem ebben a könyvben azok a szülők voltak.
Ebben a részben bőven volt erotika is, ami engem nem zavart.
Összeségében megérte elovasni, de az első rész nekem sokkal jobban tetszett.

brygusz
Samantha Young: London Road

Remélem nem fogok megbántani senkit az értékelésemmel, mert nem ez a célom, de vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban.

2,5 csillagot adtam a történetre, mert fele-fele arányban tetszett is meg nem is.
Romantikus történethez képest szerintem nagyon jó alappal indult. Szeretem az olyan történeteket, amiknek a lényege a „találd meg Önmagad" rész erősítése. Ezért is örültem valahol, hogy ilyen történetre számíthatok.
Hallottam ezzel a könyvvel kapcsolatban jót és rosszat is, de mostanában úgy vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy szeretném inkább én kitapasztalni tetszik vagy nem tetszik az adott könyv és nem akarom rögtön lehúzni, vagy magasztalni. De….

Ezzel a könyvvel nekem voltak problémáim. Már az első 50 oldal körül úgy a hajamat téptem. Értem, hogy Jo-nak nem volt egyszerű gyerekkora, tudom miért nézi le magát stb…de annyira negatívan jött le a karaktere. Beskatulyázta magát egy ostoba embernek, mert a környezete elhitette vele, hogy az, holott ez nem volt igaz. De ahelyett, hogy felülkeredett volna ezen és megmutatta volna, hogy igenis ér valamit (itt nem arra gondolok, hogy legyen 5 diplomája. a papír az csak papír, nem bizonyít sokszor semmit), ő inkább a könyebb utat választotta és mivel van egy csini pofija ő inkább gazdag pasikat szedett fel. Teljes önképrombolás! Olvastam én már hasonló témájú könyveket és volt olyan amiben a szereplő igenis megmutatta, hogy jobb vagyok mint gondolnád. Pont ezért lett számomra Jo negatív karakter, valamint még azért is, mert annyira büszke volt, hogy a barátaitól, akik bármit megtettek volna érte nem fogadott el segítséget! Ami nem megy egyedül, azt el kell fogadni és segítséget kell kérni! A segítség kérés nem azt jelenti, hogy gyenge vagy! Pont attól vagy erősebb, hogy ezt beismered! És kitől, ha nem a barátaidtól kérnél segítséget?!
Cam létjogosultságát először nem értettem. Annyiban merült ki az elején, hogy Jo-t elmondta minden útszélinek és ennyi. Aztán hirtelen megtört a jég elmondták egymásnak a régi dolgokat és összejöttek.
Cam szerepe azért volt fontos, mert felnyitotta Jo szemét, hogy igenis érsz valamit! Nehezen, de bebizonyította!

Ami még nagy szívfájdalmam a könyvvel kapcsolatban, az a fordítás. Az erotikus jelenetek fordítása….hát sokszor kábé hangosan röhögtem… :/

Pozitívum a végkifejlet volt, hiszen mindenki egymásra meg magára talált, még akkor is ha ehhez rögös utak vezettek, de megtalálták a boldogságot azok mellett az emberek mellett, akik szeretik őket!

Összességében jó is volt meg nem is. Számomra fele-fele arányban van most a kettő. Nem mondom, hogy kedvenc lett számomra, mert hazudnék, de ez nem jelenti azt, hogy másoknak nem tetszene :)
Szerintem, aki úgy gondolkodik, hogy érdekli az olvassa el nyugodtan és „tapasztalja" úgymond meg az élményt :)

perpetua P

– Máris szakítottunk – szóltam durcásan.
Cam nevetve szorított magához. Prüszkölve próbáltam kiszabadulni az öleléséből.
– Mit csinálsz?
– Visszahódítalak.

Kapcsolódó szócikkek: Cameron McCabe · Johanna Walker
szentesaniko

– A művihogás nem is olyan idegesítő.
– Á, csak olyan, mintha Miss Röfinek egy géppuska akadt volna a torkán.

Kapcsolódó szócikkek: Johanna Walker
szentesaniko

Tudod, a világ mindig arra törekszik, hogy a saját képére formáljon téged. Az emberek, a történelem, az események mind, mind hatással vannak rád, és ettől könnyen az az érzésed támadhat, hogy nem tudod, ki vagy. Pedig nem számít, milyennek akar látni a környezeted, ahogy az sem, milyen címkéket aggat rád. Ha hű maradsz önmagadhoz, úgyis lefüleled őket, és nem hagyod, hogy megmérgezzék a lelkedet.

Rise

– Ideje lenne gyermekbarát kifejezést találnunk a „kapd be” szófordulatra.
– Csapd be? – javasolta Cole.
– Kiváló. Braden, csapd be, te cinikus hattyú! – hadonászott Adam a villájával.

4. fejezet

Móni0630

Egyvalamit örökre megtanultam, ha egy férfi feleségül kér, csak egyetlen kérdést kell feltenned magadnak. Meg tudnék lenni nélküle?
Ha a válasz nem, akkor a válasz igen.

vollys

– Az emberek… nos, alapjában véve csodálatosak. De néha, sajnos, szörnyekké változnak, akik elől az otthonainkban keresünk menedéket. Rettegünk, hogy a szörnyek betörnek a lakásunkba. És nincs annál szomorúbb, ha már eleve bent vannak. A szüleink azért vannak, hogy óvjanak és védelmezzenek minket. Régen rossz, ha ők maguk válnak szörnyeteggé.

410. oldal, 29. fejezet

Petrasek

– Az ember sohasem tudhatja, mi bántja a körülötte élőket. Mindenki csak színészkedik.

165. oldal, 18. fejezet

ScarlettBlair P

Első számú szabály: történjen bármi, őrizd meg a pozitív kisugárzásodat.

19. oldal, 1. FEJEZET

Dublin Street sorozat · Összehasonlítás

Braden Carmichael · Jocelyn Butler (Joss) · Ellie Carmichael · Cameron McCabe · Johanna Walker · Cole Walker · Nate Sawyer · Hannah Nichols · Elodie Nichols · Olivia Holloway