Hova ​bújtál, kis unikornis? 16 csillagozás

Sam Taplin: Hova bújtál, kis unikornis?

A tündérgyerekek sehol sem találják a kis unikornist. Kukucskálj be a szép színes oldalak mögé, és segíts nekik megkeresni! Közben talán még új barátokat is találtok…

Kiadói ajánlás: 1 éves kortól · Tagok ajánlása: 1 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Kukucs-könyvek · Teknős könyvek Central Könyvek

12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633246757 · Illusztrálta: Sarah Allen

Nórcsy08>!
Sam Taplin: Hova bújtál, kis unikornis?

Nagyon tetszenek ezek a kis könyvek. Ez volt az első Kukucs-könyv, amivel unokatesónál találkoztunk. Az unikornis és a színvilág miatt elsőre talán lányosnak tűnhet, de erről szó sincs. Ugyanolyan aranyos, mint a többi, amivel találkoztunk. Színvilága gazdag, jólesik a szemnek nézegeti a kis ábrákat. A történeten kívül sok kis apróság van, ami a felismerésben, a számolásban segítségünkre lehet. Szerintem nagyon aranyos, kreatív fejlesztő könyvnek mondható.

Lisie87>!
Sam Taplin: Hova bújtál, kis unikornis?

Mint unikornis rajongó, nekem tetszett, bár a rókás sokkal jobb, de tetszettek a színek és az állatok, mesebeli lények. Lili is nézegette, de még később lesz érdekes számára. :)

Szávitrí P>!
Sam Taplin: Hova bújtál, kis unikornis?

Sokkal gyengébb, mint a sorozat többi darabja. Amellett, hogy túlságosan tündibündi rózsaszín vattacukor az egész, nem is olyan kreatívak a kukucskálós részek. Pl. mikor azt hisszük, hogy az unikornis szárnyát látjuk, akkor az valami másnak a szárnya.
Az én kétévesemet még nem ragadta magával ez a világ, őt még jobban érdeklik a valóságban is létező dolgok. Szóval szerintem a korosztályt sem találja meg.

Caledonia_Valley P>!
Sam Taplin: Hova bújtál, kis unikornis?

A sorozat talán legkevésbé cuki darabja, de ezt csupán azért mondom, mert nem vagyok éppen egy nagy unikornis rajongó. ^^ Maga a tündérekkel és virágokkal benépesített mesevilág azonban, ami megjelenik a lapozó oldalain, igazán varázslatos, különösen az apró manók, akik rabul ejtették a szívemet. *-*

Lilla_Miko>!
Sam Taplin: Hova bújtál, kis unikornis?

Mikor megláttam, hogy van unikornisos könyv a könyvtárban, szaladtam is érte. Ez az első kukucs-könyv, amit olvastam, de megfogott teljesen. Tetszenek a kivágott részek, meg hogy ujjal lehet követni az egészet. Ha gyermekem lenne, biztosan mutogatnám neki. 1-2 rajz volt, ami nem nagyon tetszett spoiler, de sok más igen spoiler. Szerintem aranyos.

Vandaboszi P>!
Sam Taplin: Hova bújtál, kis unikornis?

Aranyos kedves kicsiknek szóló gyermekkönyv. Jól elbújt az unikornis, de azért nem veszett el :D ;) !

Millázs>!

Azért nem ennyire gáz…
Csak sok…

A koncepció jó: vonalvezetés segítése, szem-kéz koordináció, kukucsjáték, beszédindítás, kérdez-felelek játék, beszédfejlesztés
Így aprónépnek pont megfelelő.

Ami sok: rajzok, színek.
Ez a kavalkád már figyelemelterelő, inkább nagyobbaknak való. Nekik pedig már kevés a szöveg, lapok száma.

Megfontolandó: életkori sajátosságok figyelembe vétele

Cassiopeia P>!
Sam Taplin: Hova bújtál, kis unikornis?

Az első könyvünk volt Sam Taplintől, de nem az utolsó. A koncepció zseniális a kivágott részekkel, a lapozó anyaga pedig nagyon jó minőségű. 1 évessel is teljesen élvezhető. Talán az illusztrációk nem olyan szépek, mint az ugyanilyen állatos könyveké, de felismerhetőek, és itt is igényesen kialakítottak.
Plusz adalék, hogy minden oldalon meg lehet keresni a pici katicabogarat :)))