Futásról ​nőknek 23 csillagozás

Sam Murphy: Futásról nőknek Sam Murphy: Futásról nőknek

Sam Murphy szakértelme és futás iránti szenvedélye mindenkit rabul ejt!

Praktikus tanácsok futáshoz a megfelelő felszereléstől az első kilométerek teljesítésén át a komolyabb versenyekig, az étrendig és a sérülések elkerüléséig.

Fejleszd a technikádat, találj újabb kihívásokat, és fedezd fel, miként illesztheted be a futást az életedbe még akkor is, ha nagyon elfoglalt vagy.

Minden szinten és minden életkorban jól használható tippek és módszerek, hogy a futás valóban öröm és élmény legyen.

Kossuth, Budapest, 2015
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630982030
Kossuth, Budapest, 2015
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630982030

Nikolett0907 P>!
Sam Murphy: Futásról nőknek

„A futás számomra saját idő, amikor gondolkodhatok, és ahogy telnek a kilométerek, úgy gyűlik az inspiráció, a válaszok, megoldások és elfogadás.”

Nagyon elégedett vagyok a kidolgozással.
Végre elmondhatom, hogy az elejétől a végéig hasznos, körültekintően körbejárt témákat dolgoz fel.
A futás utálatát szeretetté formálta, nem csak sport lett a számomra, hanem „én idő” is.
Heti három nap minimum a természetben, csak önmagamra és a testem jelzéseire figyelve, emelkedett az állóképességem, a fizikai terhelhetőségem és fogytam is.
Rendkívüli hatással van a probléma megoldó képességemre, mert nem csak tisztán tudok gondolkodni, de ráérzek az adott kihívás góc pontjára is a legtöbb esetben. Semmi nem vonja el a figyelmemet, még hangoskönyvet is szívesen hallgatok közben.
Ami a rászokásokat, az sérülés megelőzését , vagy a táplálkozást illeti mindig morgolódva fogadtam, ha ráakartak venni, hogy ez nekem jó.
Most úgy érzem a módszer és feladatok felépítése, teljesen rám szabott, ugyan a táplálkozás részével nem teljesen tudok azonosulni, de ez már az én bajom.
Könyvespolcom egyik alap darabja. Nagy kedvenc és csak ajánlani tudom.

Sam Murphy: Futásról nőknek

Ez az eddigi leghasznosabb, amit futásról olvastam. Rengeteg témát körül jár, a legfontosabb talán a sérülések megelőzése és kezelése. Ebben nagyon alapos. Bizonyíték rá, hogy ír a talpi bőnye gyulladásáról és az IT-szalagról, amelyekről tapasztalt futók is leginkább akkor hallanak először, amikor már gond van. Külön foglalkozik az olyan női témákkal, mint futás menzesz idején, futás várandósan, futás negyven felett stb. Konkrét erősítő és jógagyakorlatokat is tartalmaz, ami sokkal fontosabb és praktikusabb (legalábbis az elején), mint a pulzuskontroll. A magyar kiadás sok specifikus információval kiegészült, például hazai futóközösségekről. A bonyolultabb mondatszerkesztésbe itt-ott belegabalyodott a fordító, egészében viszont olvasmányos, igényes szöveg. Azt viszont tényleg nem értem, hogy a könyvben megjelenő, nyilvánvalóan amerikai személyek nevét miért kellett magyarosítani, kb. mint Verne Gyula idejében.

serengeti>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 5
Izgalom: 4

Szakmailag és műfaját tekintve tökéletes könyv. Olvastatja magát, nehezen bírtam letenni. Sam Murphy jól ír, kedvelhető a stílusa. Sokszor körbejárt ötletből, de eredeti szemszögből a témára tekintve született a kötet, ami a futás élettani és módszertani vonatkozásait dolgozta fel női szemszögből, olvasmányos könyv formájában. A tartalom kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. A kötet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

estimese24>!
Sam Murphy: Futásról nőknek

Nagyon jól összefoglalja a futáshoz a dolgokat. Van benne pár olyan extra, luxus ami szerintem nem kell a futáshoz, de nem is csinálom olyan profi szinten….
Tetszett, hogy kitért a konkrét női dolgokra, terhességre,stb. Nem bántam, hogy elolvastam. Szerintem javult a tartásom és most még inkább odafigyelek a kis dolgokra is.

timcsigirl >!
Sam Murphy: Futásról nőknek

Bárki számára hasznos olvasmány lehet ez a könyv, akinek a kezébe akad, mivel minden futással kapcsolatos kérdést megválaszol, elmagyaráz, szemléltet. Talál benne hasznos információkat az, aki gondolkodik rajta, hogyan kezdjen bele, és az is, aki hosszú évek óta rendszeresen fut.

Gabye>!
Sam Murphy: Futásról nőknek

Kicsit tankönyv ízű, de sok hasznos infó és tudás van benne egy helyre összeszedve. Kezdő futóknak mindenképp nagyon hasznos de szerintem bárki profitálhat belőle akit érdekel a téma.

Naneth>!
Sam Murphy: Futásról nőknek

Sok hasznos infót találtam benne, sok mindenben megerősített, megnyugtatott.
Jó gyakorlatok és tanácsok vannak benne. Futóknak csak ajánlani tudom.

szju>!
Sam Murphy: Futásról nőknek

Rendkívül hasznos kis könyv. :) Kezdő futóként rengeteg újat tanultam belőle, és szerintem annak is meghozatja a kedvét, aki idáig nem szeretett futni. A kedvenceim az edzéstervek voltak, hiszen az első nagyobb célom az 5km teljesítése, de eddig nem tudtam, hogyan is fejlődhetnék napról-napra hatékonyan. Ebben a könyvben megtaláltam erre a kérdésemre is a választ. Bátran ajánlom mindenkinek! :)

Niah>!
Sam Murphy: Futásról nőknek

Rengeteg hasznos tanácsot, edzésterveket, étkezéssel kapcsolatos dolgokat … és még sorolhatnám, mi minden rejlik ebben a nagyszerű könyvben! Nekem sokat segített, megválaszolta a ki nem mondott kérdéseket. Kezdő futóknak ideális könyv :) Bár, úgy alapjába véve minden futótársamnak bátran ajánlom!

szikszai_2 P>!
Sam Murphy: Futásról nőknek

Nagyon hasznos a futóknak, nemcsak nőknek. Mindenre kiterjedően vizsgája a futást, az edzésektől a versenyekig.
Minden futónak kötelező olvasmány!

virezma>!

A futás az egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb módja az öregedés fizikai tüneteinek csökkentésére.

Kapcsolódó szócikkek: futás · öregedés
virezma>!

Ha rendszeresen futsz, számíthatsz rá, hogy nagyobb mértékben fejlődsz majd, mint egy olimpikon.

Kapcsolódó szócikkek: futás

Kapcsolódó szócikkek: futás
Lilla_Moly>!

A kezdő futók számára ajánlott az egyes pulzuszónák alsó regiójában maradni.

virezma>!

A szülés után aktív nők boldogabbak voltak, és könnyebben vették az anyasággal járó nehézségeket, valamint magabiztosabbnak is érezték magukat anyaként.

Kapcsolódó szócikkek: anyaság · szülés