Találd ​ki, mennyire szeretlek (Találd ki, mennyire szeretlek) 49 csillagozás

Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

Kedves történetének és gyönyörű illusztrációjának köszönhetően nagy népszerűségnek örvend világszerte ez a könyv. Az eladott példányok és az idegennyelvű kiadások száma alapján méltán nevezhető nemzetközi klasszikusnak. Elsősorban gyermekeknek készült, de olyan könyvvé vált, amelyet bármilyen alkalomból szívesen ajándékoznak „kicsiknek” és „nagyoknak” egyaránt.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Zille Könyv, Budapest, 2022
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150007342 · Fordította: Komjáthy Katalin · Illusztrálta: Anita Jeram
Zille Könyv, Budapest, 2019
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150031163 · Fordította: Komjáthy Katalin · Illusztrálta: Anita Jeram
Zille Könyv, Budapest, 2018

Hintafa>!
Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

A szeretet látható, tapintható mértékegységekben való meghatározása a ‘kukucsosholvagyok’ időszak után az egyik legédesebb játék szülő és gyermeke között. Ezt az ártatlan, végtelenül bájos pillanatot örökíti meg könyvében McBratney. A fordítás Komjáthy Katalin munkája. A Kis Mezei Nyúl próbálja minél kifejezőbben elmondani, hogy mennyire szereti Nagy Mezei Nyulat. Vegyetek egy lélegzetvételnyi szünetet és még ne olvadozzatok idejekorán, mert a szünetben elárulom azt is, hogy a történetben egyetlen utalás sincs arra nézve, hogy a vallomástévő fiúcska, lányka, ahogy az sem derül ki, hogy anyával, apával, vagy nagyival játszódik a kitalálósdi. Megnyerő figyelmesség!

McBratney könyve hihetetlenül édes, tele van bűbájjal, pont ahogy elképzeled. Elindul a történet egy egészen kicsi, a saját kartávolság rövid, átfogható szögéből, majd nő, növekszik, míg végül elérhetetlen messzeségbe jut. Olvasóként és/vagy hallgatóként fel sem merül, hogy a könyvet becsukva ne játsszuk el a saját verziónkat. Így rakódnak rá történetekre személyes emlékeink.

Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2018/06/08/sam_mcbratney_talald_…

Zille Könyv, Budapest, 2018
Andulka>!
Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

Kedves kis történet a szeretetről, legyen az szülői vagy gyermeki. A kis nyúl „verseng” a nagy nyúllal, hogy ki szereti jobban a másikat. A kötet nagyon bájos illusztrációkat tartalmaz. Van úgy, hogy egy történetet nem kell „túlragozni”, a kevesebb, néha több, csak úgy, mint ennél a könyvnél is. Örülök, hogy a polcomon tudhatom. Ajánlom!

Roni_olvas>!
Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

Édes, kedves, elragadó…A könyvet és a rajzfilmet is imádjuk, a zenéje elbűvölő, a szinkron szeretnivaló, a szöveg pedig egyszerűen ennél kedvesebb már nem is lehetne. :) Mi odáig vagyunk érte! :)

Juca P>!
Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

Először a rajzfilmre bukkantam rá, ami nagyon megtetszett a kedves, aranyos történet miatt. Aztán persze felfedeztem, hogy létezik belőle mesekönyv, a folytatást pedig szerintem mindenki sejti.

Elbűvölőek az illusztrációk. A mesében Kis Mezei Nyuszi próbálja elmondani Nagy Mezei Nyuszinak, mennyire szereti őt. Versenyre kelnek, melyikük szereti jobban a másikat. A rajzfilm ennél összetettebb cselekménnyel rendelkezik, de ettől függetlenül ez a könyv csodálatos.

„Én is annyira szeretlek, mint ide a Hold…
… ÉS VISSZA.”

rita_kalydine P>!
Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

Annyira cuki ❤ túlcsordul a szívem szeretettel a gyerekeim iránt amikor a kis mezei nyuszi történetét olvasom ❤

Badiga>!
Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

Naggggyon aranyos, megható kis pár perces olvasmány. Mindenki érti szerintem amiről szól, és a lelkünkre hat :-).

tundibrich>!
Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

Nagyon szeretjük a könyvből készült rajzfilmet. A rajzok gyönyörűek, a történetek is aranyosak, a zenéje is fülbemászó, a magyar hangokat is nagyon jól eltalálták.
A könyv is ugyanilyen aranyos, szép. Csak azt hittem, a rajzfilmhez hasonlóan itt is kicsit több történet lesz.

Vörös_Édua IP>!
Sam McBratney: Találd ki, mennyire szeretlek

Sokat vadásztam erre a könyvre, míg végül egy újrakiadást beszerezhettem. :)
Bár „csak” egy nyúlfarknyi verses történet, kellemes meglepetés volt a nem „túl szirupos” cukiságával.
Kedves, és megható, nagyon helyes illusztrációkkal. Több ilyen kellene.

Juca P>!

Én is annyira szeretlek, mint ide a Hold…
… ÉS VISSZA.