Hogyan ​vezethetünk egy gyermeket Krisztushoz? 1 csillagozás

Kézikönyv gyermekmunkásoknak
Sam Doherty: Hogyan vezethetünk egy gyermeket Krisztushoz?

A könyv célja, hogy a tanítónak segítséget nyújtson a lelkigondozói beszélgetésekben, amikor a gyermekeket az Úr Jézus Krisztushoz vezeti.

Eredeti cím: How to lead a child to Christ

68 oldal · puhatáblás · ISBN: 963049079X

padamak>!
Sam Doherty: Hogyan vezethetünk egy gyermeket Krisztushoz?

Alapkönyv, amihez vissza-vissza lehet térni. Elsőként „együltőhelyben” tanulmányoztam végig, egy tanítói megbeszélésre készülve. Azóta is belenéztem már, a lényegét magamnak is leírom, és a Bibliámba teszem a kis vázlatot. Bármikor szükség lehet rá.
Az Öt kérdés a lelkigondozói, elsősorban a megtérésre vezető beszélgetés fontosságát és körülményeit taglalja.
A Tíz alapelv az ilyen jellegű beszélgetés menetében szem előtt tartandó szempontokat, fontos tudnivalókat és annak kézben tartásához szükséges figyelmeztetéseket tartalmaz.
A Tíz lépés pedig a konkrét beszélgetési menetet, az egymáshoz kapcsolódó, egymásra épülő, irányított mondandókat tartalmazza.
A könyvecske végén még egyéb apróságok finomítják ennek a szolgálatnak a sikerességét – mindez optimális esetben. S jó, hogy ezt az író is többször hangsúlyozza. Az élet persze ennél bonyolultabb, a lelki élet főként…