Kultusz ​és áldozat 0 csillagozás

A német esszé klasszikusai
Salyámosy Miklós (szerk.): Kultusz és áldozat

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Gotthold Ephraim Lessing, Christoph Martin Wieland, Johann Gottfried Herder, Johann Wolfgang Goethe, Friedrich Schiller, Friedrich Schlegel, Heinrich von Kleist, Alexander von Humboldt, Arthur Schopenhauer, Ludwig Tieck, Heinrich Heine, Friedrich Hebbel, Jacob Burckhardt, Friedrich Nietzsche, Theodor Fontane, Theodor Mommsen, Sigmund Freud, Hugo von Hofmannsthal, Franz Mehring, Heinrich Wölfflin, Karl Kraus, Thomas Mann, Alfred Kerr, Robert Musil, Ernst Cassirer, Heinrich Mann, Stefan Zweig, Siegfried Kracauer, Kurt Tucholsky, Hermann Broch, Gottfried Benn, Bertolt Brecht

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az esszé klasszikusai Európa

Európa, Budapest, 1981
904 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630720310

macs>!

S hogy ez az egész dolog ne valami túlságosan is kirívó körben forogjon, ezért szilárdan eltökéltem, hogy legalább ez egyszer teljesen érthetően fogom magamat kifejezni.

Friedrich Schlegel: Az érthetelenségről · Friedrich Schlegel

macs>!

[…] fel akartam hívni a figyelmet arra, hogy a filozófusok használta szavak között, amelyek írásaikban, mint idő előtt kiszökött koboldok serege, gyakran mindent összezavarnak, és a világszellem láthatatlan hatalmát azzal szemben is gyakorolják, aki nem hajlandó elismerni, titkos cinkosságnak kell lennie

Friedrich Schlegel: Az érthetetlenségről · Friedrich Schlegel