Gondolatok ​és adomák 10 csillagozás

Salvador Dalí: Gondolatok és adomák

„Dali zseni”- hirdeti Dali. Ha akadna netán, aki kételkedik ebben, arra a Mester jelen munkában összegyűjtött Gondolatai derakasan rácáfolnak. Akár festészetről, akár életéről, akár a vallásról, akár a szerelemről, a dalista ingerkedések sisteregve villanak fel, meglepőek és ellenállhatatlanok. A „század legnagyobb fantáziájának” humora hasonlít személyiségére: hóbortos, megsemmisítő és megzavar. „A bolond és köztem csupán egyetlen egy a különbség. Éspedig az, hogy én nem vagyok bolond”- hangoztatja a festő. Ítéljék meg maguk . Az öndicsőítés zsenije azonban kiáll nézetei mellett: „Egy valami bizonyos: hogy minden, de minden, amit itt mondok, teljességgel az én hibám, és kizárólag az én hibám.”

Eredeti megjelenés éve: 1995

Glória, Budapest, 1995
170 oldal · ISBN: 9637495584 · Fordította: Lóránt Zsuzsa

saribo>!
Salvador Dalí: Gondolatok és adomák

Elég vegyes kotyvalék ez a könyv. Vannak benne extrém és érdekes gondolatok ugyan, de valahogy úgy vannak összeszedve hogy a teljes kép inkább a Dali fejében dúló zűrzavart valószínűsíti, mint a termékeny zseni gondolatait. Némelyik gondolatmenetet nem is nagyon értettem, annyira zagyva volt. A végén levő novelláknak hívott írásokat sem értettem, mik voltak ezek, talán újságcikkekből összeollózott szemelvények? A Salvador Dali titkos élete című könyv sokkal jobb, az hűen és élvezetesen közvetíti Dali gondolatait.

Véda MP>!
Salvador Dalí: Gondolatok és adomák

Dalí a szó legszorosabban vett pozitív értelmében nem volt normális. És ez a mi nagy szerencsénk! :)

aliggaz>!
Salvador Dalí: Gondolatok és adomák

Szeretem a munkáit azért is vágtam bele, nagy hévvel ebbe a könyvbe.
Mindig csalódás egy kicsit ha egy igazi bálvány igazi énje elénk tárúl. Ez Dalival sincs másképpen. Kicsit Egoista de ki legyen az ha nem ő.

fülcimpa>!

Az érzékiségem a szememen át hatol be, s az ecsetem hegyéről csöpög le, akár a szerelem.

Ninácska P>!

Az ellenségeim nélkül nem lennék az, aki vagyok.