Rituálé 9 csillagozás

Sally Hunter: Rituálé

Antonio Marquez, az argentin patológusból WHO ügynökké avanzsált volt rendőrségi szakértő, különös feladatot kap az ügynökségtől. Kanadába kell utaznia, hogy Katié Milnerrel, a bostoni pszichiáternővel együtt a helyi kis FBI iroda segítségére legyen egy gyomorforgató bűnügy felgöngyölítésében.
Az elkövető fiatal, egészséges férfiakat támad meg, akik valamilyen okból kórházi kivizsgáláson vettek részt. A módszere minden egyes gyilkossággal egyre kifinomultabbá válik, a pszichiáternő véleménye szerint olyan sorozatgyilkossal van dolguk, aki rituális gyilkosságokat követ el.
A gyilkos Toronto csillogó kórházpalotáiban és külvárosának indián őslakosai között igyekszik menedéket találni üldözői elől, miközben egyre növekvő fanatizmussal küldi áldozatait haragvó istenének.
Miközben egyik megkínzott holttest után a másik kerül elő, a tapasztalatlan nyomozó szervek egyik hibát a másik után követik el, Marquez pedig kénytelen úgy dönteni, hogy a saját kezébe veszi az ügy megoldását.

Vagabund, Budapest, 2007

Roszka
Sally Hunter: Rituálé

Kicsit horrorisztikus krimi,nem túlzottan meglepő befejezéssel. Szórakoztató rövid olvasmány a krimi kedvelőinek.

Alexa
Sally Hunter: Rituálé

Csak a vége nem tetszett a könyvnek. De az az utolsó 5-8 oldal, amikor kiderült, hogy ki a mészáros és hogy utána még mi történt.. Amiatt -1 csillag.
Az öldöklés mindegyik áldozatnál ugyan úgy történt, a rendőrség és FBI végig tehetetlen volt. Annyira nem volt izgalmas, de nem is mondom rossznak.