Párban ​a pályán 1 csillagozás

Sally Bedell Smith: Párban a pályán

Amerika ​és a világ talán legismertebb és legsikeresebb politikus-házaspárjának élete immáron nyitott könyv. Sally Bedell Smith kettős életrajza, a Párban a pályán Bill és Hillary Clinton eddigi életútját mutatja be: családi hátterüket, az egyetemi éveik alatt szárba szökő szerelmi és intellektuális kapcsolatot, a férj kinőhetetlen érzelmi infantilitását, a feleség céltudatosságát, keménységét és kitartását.
A könyv végigkalauzol Bill Clinton két elnöki időszakán, amelyet végigkísértek a botrányok és az elnök ellen folyó vizsgálatok: a kétes pénzügyek, a szexuális zaklatás vádja (a Paula Jones-ügy), a first lady vitatott politikai szerepe, az ovális iroda előterében bonyolított légyottok (a Monica Lewinsky-affér), hogy csak a legkirívóbb ügyeket említsük. Még a harcedzett amerikai közvéleményt is zavarba ejtette, amikor a sajtó vizsgálódásai, az elnök ellen indított perek, valamint Kenneth Starr független ügyész elhíresült jelentése nyomán feltárultak az elnök magánéletének… (tovább)

Róluk szól: Bill Clinton, Hillary Rodham Clinton

Athenaeum, Budapest, 2008
536 oldal · ISBN: 9789639797369 · Fordította: Nagy Gergely, Rohonyi András, Rohonyi Borbála, Sóskuthy Márton

CsT45>!
Sally Bedell Smith: Párban a pályán

A politika iránt érdeklődőknek, érdemes elolvasni.
490.old.Győztesnek gratulál a vesztes ….."hiszen, hogy – miként apám mondta egyszer –
veszteségünk bármily súlyos is, a vereség könnyen válhat oly győzelemmé, mely megrázza a lelket és dicsőségre visz".