Álom ​sütikivitelben 9 csillagozás

1 év Sallay Fannival
Sallay Fanni: Álom sütikivitelben

Sallay Fanni könyve négy évszakon keresztül mutat be mintegy hatvan süteményt és desszertet. Minden évszakban megjelennek a családi ünnepek, a szezonális alapanyagok valamint a tőle már megszokott kreatív újítások. Fanni receptjei jól követhetők, süteményeit bárki elkészítheti otthon is.

Sallay Fanni cukrász, három kisgyermek édesanyja. Közgazdászként szerzett diplomát, de mindig is sokkal jobban érdekelte a cukrászat. Amint tehette, elutazott Franciaországba, hogy kitanulja a cukrászmesterség alapjait. Magyarországra visszatérve megnyitotta belvárosi sütiboltját (Cake Shop). Fanni eredeti ötleteiről, kreatív elképzeléseiről és merész újításairól híres, aki bátran ötvözi a hagyományos francia cukrászat alapjait új ízekkel, alapanyagokkal.

Kossuth, Budapest, 2015

meseanyu P>!
Sallay Fanni: Álom sütikivitelben

Nekem a receptek nagy része azért bonyolult, és az enyémnél nagyobb ügyességet és türelmet igényelnek (valakivel azért szívesen megcsináltatnám ezeket a sütiket, vagy elmennék a Cake Shopba, és végigkóstolnám őket, mert egyébként meg nagyon vonzó volt a legtöbbje), de azért találtam én is egy-két használható ötletet. A képek szépek, és a kísérő szövegek is személyesek és hangulatosak, de egy idő után nekem már kissé sok volt Sallay Fanni tökéletes életéről olvasni.

Baráth_Zsuzsanna P>!
Sallay Fanni: Álom sütikivitelben

Egy cukrászda mindig a sütiálmok beteljesülése. Roppan a habcsók, csokoládétenger fogad bennünket, édes ízek tárháza ez a mesés hely. Egy jó cukrásza soha nem születhet meg egy jó cukrász nélkül, így a Cake Shop sem érne semmit Sallay Fanni nélkül. Legmélyebb bánatomra még nem jutottam el ebbe a nagyon kedvelt budapesti cukrászdába (idei fogadalom a gasztrokalandok sora, természetesen ez a műintézmény sem maradhat ki a sorból), de rengeteg szépet és jót hallottam és olvastam róla, ezért bátran vettem kézbe ezt a szakácskönyvet, amely a cukrászda és az írónő családjának kedvenc receptjeit tartalmazza. Hát kérem, ez tömény süticsoda, több, mint 120 finomság sorakozik a szemünk előtt, hogy még nézni is tereh (na jó, azért annyira mégsem). Már az olvasástól is kilókat lehet hízni (nem éppen kalóriaszegény receptek találhatóak benne), de édes a bűn, nemdebár?
A teljes kritika itt olvasható:

katen>!
Sallay Fanni: Álom sütikivitelben

Van sok sütiskönyvem, ez a non plus ultra. Csodaszép, remekül szerkesztett, ínycsiklandozó receptekkel. Legszívesebben csak sütném, elejétől a végég sorban, lehetőleg minden héten kétszer. :D

_Andrea_>!
Sallay Fanni: Álom sütikivitelben

Jó ez a könyv, tényleg jó – gyönyörűek a fotók is. A kissé talán negédes ámde bensőséges kommentárok a receptek mellett annyira feltüzeltek, hogy nekiálltam macaront sütni… De marcipán lett belőle – persze ez nem feltétlenül a könyv hibája… Nem adtam ám fel, csak kell egy kis idő, amíg feldolgozom a traumát, és utána beáldozom majd az aranyárú mandulaliszt másik felét is. Jössz te még az én utcámba macaron! (Egyszer, mert süteményt ilyen fokú cukortartalommal nem túl gyakran fogok készíteni.)
Az tetszett, hogy a pudingpor szót még csak véletlenül sem használják a könyvben, minden krém és tészta valódi alapanyagokból épül fel. Ez persze azt is jelenti, hogy a sütemények egyes alkatrészeit pl. 2-3x is el kell készíteni, aztán újrafeldolgozni és sok-sok apró mozzanat, meg rengeteg mocskos edény árán tényleg mesterműveket lehet belőle alkotni. (Már akinek sikerül.)
Ellenben nem éppen az újhullámos-organikus vonalat követi a hölgy, szóval már a könyv végiglapozása is instant cukormérgezést jelent, az ételfestékekkel sem vagyok kibékülve. Motivációnak viszont kiváló, csak fel kell ütni és máris kedvet kaptál a kísérletezéshez.

lillancs21>!
Sallay Fanni: Álom sütikivitelben

Nagyon jó receptes könyv. Havibontása lehetővé teszi, hogy minden ünnepre és évszakban valami különlegeset süthessünk. Nem túl nehezek a receptek, egy kicsit is gyakorlott ember a konyhában, könnyen meg tudja csinálni a sütiket.
Az egyetlen dolog, ami nem tetszik a könyvben, hogy nem egy diétás könyv. Sok cukrot és vajat kell használni a receptjeihez.

kooori>!
Sallay Fanni: Álom sütikivitelben

Nagyon szép, igényes könyv sok jó recepttel!