Visszadobtak 16 csillagozás

Sallai Zsuzsanna: Visszadobtak

Ajánlom ​ezt a könyvet mindazoknak,akik nem mernek változtatni,akik nem tudják a kezükbe venni a sorsukat, akik nem hisznek magukban, akik úgy gondolják,hogy csak nekik nehéz! Példaértékű az út, amit Zsuzsi megtett. A konzultációkon a klienseknek elmondom,hogy “mindegyikünk egy teremtett informatikai csoda…” Itt olvasható erre egy élő példa.Boldog lehet,aki ismeri Őt. Jelesre vizsgázott kitartásból, hitből, szorgalomból, fegyelmezettségből, s nem utolsó sorban a gyermekei és a párja iránti szeretetből.
Dr Gelléri Julianna (holisztikus szemlélettel kezelő orvos)

Zsuzsi jelmondata Barabara Johnson nyomán: „Sose hagyd, hogy egy próbléma megoldása fontosabb legyen, mint szeretni egy embert”
A tizenhárom éves Zsuzsi tíz százalék esélyt kap orvosaitól a túlélésre. Édesanyja szupernyolcas búcsúfilmben még egyszer utoljára megörökíti kislánya mosolyát, mozdulatait, integetését. Az egész hetedik osztály egy percig áll vigyázzban pisszenés nélkül, amíg Zsuzsit műtik.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Pomázi Futó Bajnokok Se, Budapest, 2019
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150057231 · Illusztrálta: Albrecht Emese Dóra

Sallai Zsuzsanna: Visszadobtak

„Ha az ember sokáig beteg volt, mindig azt próbálja bizonyítani, hogy bármire képes. Nem a világnak, hanem saját magának.”

Egy futó barátnőmtől kaptam kölcsön a könyvet, és mivel nem hosszú, szinte azonnal el is kezdtem olvasni. A könyv elején és a végén lévő interjúk fogtak meg leginkább, bevallom, a közepén lévő versenyeket untam. Lehet, az egy olyan része a könyvnek, amit csak az tud(na) átérezni, aki maga is átélte. Nekem sokszor érthetetlen volt, hogy miért kell egyik-másik távot a fájdalom, a szenvedés ellenére is végigvinni, miért nem lehet egyszerűen kiszállni.
Ennek ellenére sok nagyon motiváló gondolat volt benne, igazából Zsuzsanna egész életútja motiváló, úgyhogy örülök, hogy elolvastam a könyvét. Minden elismerésem!

virezma >!
Sallai Zsuzsanna: Visszadobtak

Sallai Zsuzsanna Visszadobtak című könyve a viszontagságokkal teli gyerekkorától kezdve meséli el, hogy hogyan vált a pomázi futóközösség motorjává, és a blogján keresztül rengeteg ember példaképévé. Korábban olvastam már róla különböző fórumokon, hogy komoly szívproblémával született, kilencszer élesztették újra, világ életében fel volt mentve tornából, és mindennek dacára szült négy gyereket, és negyven fölött kezdett el sportolni. (Spinningelni, jézusom!) A könyvén keresztül most sokkal személyesebbé vált a története, és sok ponton úgy éreztem, mintha anyámról olvasnék. Sokkal többről szól, mint sportról. Nem azzal tűzdeli tele a versenybeszámolóit, hogy milyen márkájú zokniban futott, milyen ízű zselét fogyasztott, és melyik kilométeren milyen tempót ment. Az élet egészéhez való hozzáállása jelenik meg minden oldalon: az, hogy van-e hited; hogy hagyod, hogy mások döntsenek a sorsodról, vagy a saját kezedbe veszed az irányítást; hagyod, hogy a félelmeid eltántorítsanak a céljaidtól, vagy kitartasz, és mész tovább. Nehéz klisék nélkül beszélni róla, pedig az élettörténete minden, csak nem tipikus. Szeretem, amikor valaki ennyire levetkőzhetetlenül, következetesen önmaga.

mepeg>!
Sallai Zsuzsanna: Visszadobtak

Fantasztikus, inspiráló élettörténet a „sohafelnemadom”-ról!

simsi>!
Sallai Zsuzsanna: Visszadobtak

Ez egy érdekes élettörténet, jól megírva, és nagyon olvastatja magát. Lehet, azért is tetszett ennyire, mert nagyon sok közös van bennünk, Zsuzsi és köztem. Pl. egy évben, ugyanabban a hónapban születtünk…Nagyon motiváló a történet. Érdemes elolvasni. Várom a folytatást!

hauancsa>!
Sallai Zsuzsanna: Visszadobtak

Inspiráló, motiváló könyv! Engem a lelki megélések jobban érdekeltek, a könyv közepén pedig inkább a futásélményeken volt a hangsúly, ami számomra kevésbé volt lebilincselő, ezért a 4 csillag. Egyébként szívből ajánlom Sallai Zsuzsa személyének követését, példaértékű! :)

mnandor>!
Sallai Zsuzsanna: Visszadobtak

Még mindig a hatása alatt vagyok és biztosan maradandó lesz ez az élmény.
Letehetetlen, magával ragadó, motiváló, és rádöbbent hogy valójában minden Problémára létezik megoldás.

Nagyon kíváncsian várom a további köteteket, és nagyon köszönöm Zsuzsa az élményt és a tanítást! Örökre szóló!

K_A_Hikari I>!

Nem kell semmit túlgondolni. Csak megtanulni a saját életünket élni, és élvezni minden pillanatát.

K_A_Hikari I>!

Egyetlen dolog van, amitől igazán boldog lehetsz: az élményeid! És csak te határozod meg, hogy neked mi az igazi élmény!

K_A_Hikari I>!

Az az igazság, ha átlépsz a félelmeden, ott lesz mögötte a csoda! Hiszen minden, amire a szívedben vágysz, a félelmek mögött rejtőzik

K_A_Hikari I>!

A türelem az egyik legnehezebben elsajátítható erény, főleg, amikor nagyon vágyunk valamire.

K_A_Hikari I>!

Miért félünk belemenni a kihívásokba? Pedig ott vannak a csodák, ott tudod meg, ki is vagy valójában!

K_A_Hikari I>!

És ne feledd, hogy mindig azok mosolyognak a legjobban, akiknek a legkevésbé lenne rá okuk. Mert pont Ők azok, akik a legkisebb örömöt is ajándéknak élik meg.

K_A_Hikari I>!

Meg kéne tanulnod hálásnak lenni! Csak úgy, mindenért! A lehetőségért, hogy kinyithatod a szemed, és láthatod a világot, hogy van, aki szeret és van, akit Te szerethetsz. A mindennapi csodákért, azért, hogy hatással vagy valaki életére.

K_A_Hikari I>!

Soha ne alkudj meg, ne élj olyan életet, amiben nem vagy boldog! Mert csak ez számít. Ez az élet Rólad szól, nem alkudozásokról, hanem megélésekről, amiktől több leszel. Nem másoknál, csakis magadnál. Napról napra.

Papírtigris>!

Mikor csináltál valamit utoljára először? Mit gondolsz, mit fog másolni a gyermeked? nem azt, amit mondasz, csakis azt, amit Tőled lát! Nálad mit lát?
    Aggódó anyut és aput, aki lót-fut, rohan a munkába, mert az „kell”. Igen, dolgozni kell, de tényleg az kell, hogy másolódjon, amit lát? Az aggódást, az utálatot, hogy minden reggel úgy kelsz fel, hogy már megint be kell menni?! Generációk óta minden másolódik! És mindig mindenki megfogadja, hogy ő majd másképp csinálja. És azután mégis ugyanúgy csinálja, mint a szülei!

13. oldal (Pomázi Futó Bajnokok SE, 2019)