Sallai Éva (szerk.)

Modern ​magyar irodalom kiegészítő füzet az irodalom tankönyvhöz 0 csillagozás

Pályaképek és műelemzések. A középiskolák negyedik osztálya számára
Sallai Éva (szerk.): Modern magyar irodalom kiegészítő füzet az irodalom tankönyvhöz

A ​középiskolai irodalomoktatás legfontosabb feladatai közé tartozik annak az ízléskultúrának a kialakítása, amely alapját képezheti a jövő olvasónemzedékek befogadói szemléletének. Ma arra törekszünk, hogy ez a szemlélet, mint befogadói készség minél nyitottabb legyen, minél fogékonyabban reagáljon az irodalmi folyamatok szüntelen változásaira és minél szélesebb körben legyen képes megítélni azt, amit új. E cél érdekében szükség van arra, hogy az oktatás a történeti időben a lehető legközelebb kerüljön a mához, a jelen irodalmához, a mai gondolkodás, a mai szemléletformák és megközelítésmódok kérdéseihez. Ugyan régen elmúlt már az az idő, amikor az irodalomtanítás megállt egy klasszikusnak nevezett régmúlt időpontnál s ami utána következett azt kirekesztette a tantárgy köréből. A forgalomban lévő tankönyvek mégis nehezen birkóznak meg avval a feladattal, hogy a kor irodalmi tudata által nagyrabecsült műtípusok, irodalmi irányok, alkotói pályák jelenig tartó ívét is minél… (tovább)

Korona, Budapest, 1997

Mohácsy Károly: Színes irodalom 9.
Mohácsy Károly: Színes irodalom 10.
Szappanos Balázs – Vidor Pálné: Magyar irodalom – Irodalomtörténet II. a gimnáziumok III. osztálya számára
Kanizsai-Nagy Antal: Magyar irodalom – Irodalomtörténet III. a gimnáziumok IV. osztálya számára
Horváth Cyrill: A magyar nemzeti irodalom története a középiskolák felső oszt. számára
Borbáth Árpádné – Győri Éva: Érettségi adattár irodalomból – 9-12 évfolyam
Trencsényi Borbála (szerk.): A reneszánsz irodalmából
Széplaki György: Ki? Mi? Hol?
Teljes irodalom és történelem adattár kétszintű érettségihez
Kiss Judit: Emelt szintű érettségi magyar nyelv és irodalom 2010