Omyno ​II. (Omyno 2.) 24 csillagozás

A beavatás képlete
Salinger Richárd: Omyno II.

Mi ​történik akkor, ha valaki keresztülmegy a beavatáson, és mi történik, ha nem? Egyáltalán mi az a beavatás?
Az Omyno első részének hatalmas sikere után végre itt a második kötet, amelyben a szerző folytatja elkeseredett, nevettető és sokszor számára is meglepő eredményekkel járó kutatását. Teszi mindezt azért, hogy ráleljen az élet megoldó képletére.
A rejtélyes Omyno-képlet sokakat foglalkoztat, és rengeteg kérdést vet föl. Mivel a regény egészen egyedi hangvételben közelít a misztikus témához, egyszerre képes megszólítani a tapasztaltabbakat, a keresőket és a kételkedőket.
Bár a világ egyre nagyobb izgalommal várja a decemberi világvégét, a könyv gondolatisága mindenki számára világossá teszi, hogy ennyire egyszerűen nem fogjuk megúszni a dolgot.
Az Omyno végtelen lehetőséget jelent mindenki számára. Omyno kódja pedig mindenkinek van, akár tudomást vesz róla akár nem.
Salinger Richárd lenyűgöző regénye olyan emberekről szól, akik nem tudják,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

Azt hiszem, egy olyan könyv, aminek olvasása során legalább tízpercenként a fejemhez kaptam, és úgy félóránként a földhöz akartam vágni az egészet „basszus, ilyen nincs” címszó alatt, kiérdemli az öt csillagot. Érdekes történtet, egyedi írásmód, izgalmas, sokszor meglepő fordulatok jellemzik a könyvet, mesterien közrefogva a regény valódi lényegét: a felszólítást önmagunk megismerésére és elfogadására.

eeszter>!

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

Nekem tetszett, kellően elmélkedős és humoros is egyben.

Arpad_Nemeth>!

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

Jó lett a 2. rész is. Nem csalódtam az íróban. Várjuk a folytatást.

erabig>!

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

Magával ragadott a történet. Nagyon különleges témát dolgoz fel. Az ember eldöntheti, hogy egyszerű, izgalmas regényként kezeli a művet vagy a gondolatok mélyére tekint, és beépíti saját életébe a példaértékű bölcsességeket.
Minél gyorsabban szerettem volta olvasni, hogy hamarabb magaménak tudhassam a teljes történetet. Közben pedig úgy éreztem, hogy ha befejezem, az az ismert érzés fog el, hogy „de jó volt, kár, hogy vége”. Ez az érzés nem jött. Talán mert lesz folytatás. Aminek nagyon örülök :-)

evé>!

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

A humora majdnem olyan jó, mint az első részé, de az utolsó harmadával rendesen megszenvedtem. Nekem ez a Kira, az orákulum dolog már túl elvont volt… Még az se biztos, hogy érdekel a befejező kötet.

P_Eni>!

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

Az elején (és még a közepén is) kicsit zavaros, középszerű műnek tűnt, aztán egyszer csak megértettem, hova vezetnek a szálak. Amikor felfedeztem benne a logikus vonalat, sokkal jobban kezdtem élvezni, bár ehhez valószínűleg az ezotéria iránti érdeklődésem is hozzásegített. E nélkül nem hiszem, hogy változtattam volna az első véleményemen. Nem mondom, hogy fejest fogok ugrani ebbe a vonalba, de kíváncsi lettem a sorozat másik két kötetére is.

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

Nagyon élveztem a könyvet többször is hangosan felnevettem.Azt hiszem nagyon szeretem Salinger humorát és a könyveit is ,ezért lehet kicsit elfogult vagyok ,mert mindegy melyik könyvét olvasom azt imádom.:)
Azt észre vettem,hogy ebbe a könyvbe is és más könyveiben is egyébként elég gyakran ismétel,csak sosem ugyanúgy és ez tetszik benne ,hogy más szemszöget mutat be!Remélem hamar ki jön az Omyno III :)

Hajnalpir58>!

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

Szórakoztató történet. Van valami a könyvben, ami elgondolkoztatja az olvasót. Mi az igazság? Mindenki maga dönti el, hogy miben hisz!

szmelus P>!

Salinger Richárd: Omyno II. A beavatás képlete

Nem is tudom mit írjak erről. Mindig is érdekelt az ezotéria, spiritualitás. Az első könyv után azt hittem valamit meg tudunk pontosabban.A számokról! Erre az egész egy nagy katyvasz, volt ahol értettem meg érdekelt, de egyszerűen néha untam, nem értettem. Le is tettem egy ideig, aztán csak azért olvastam el, mert kíváncsi voltam a végére. De az egész történet olyan se nem misztikus, se nem spirituális, nem is tudnám hova sorolni…

XDóra>!

De most én elárulom neked, hogy minden csókra, amelyet valaha kaptál vagy adtál, emlékszik a tested. Magába szívja, az igaz csókokat éppen úgy, mint a hamisakat. És az igaz csókokkal megtisztítod, a hamisakkal bepiszkolod magad.

Astrid>!

Téves képzet azt gondolni, hogy a szabadság az, amikor az ember azt csinál, amit akar. Az igazi szabadság az, amikor az ember megszabadul a félelmeitől. A teljes szabadság a belső, rendíthetetlen nyugalom.

Astrid>!

Mitől félsz? Csak attól, hogy nem tudsz elrejtőzni előlünk. Hogy olyannak fogunk látni, amilyen vagy. De nem attól félsz, amilyen vagy, hanem attól, hogy kiderül a titkod. Hogy kiderül, nem olyan vagy, mint amilyennek mutatod magad, amilyennek látszani szeretnél. Mert az ember soha nem lehet úgy boldog, hogy azzá válik, akit filmekből, könyvekből, reklámokból és hallomásból kitalált magának, vagy, ha valakivé formálják. Csak úgy lehet boldog, ha azzá válik, aki valójában; ő, csakis önmaga.

MSE71>!

Szerintem a harag a félelem vagy a szégyen egyik formája. Ha a történtek előtt vagy alatt haragszol, félelem, ha utólag, akkor szégyen.

XDóra>!

A jelenlét. Ha gondolatban nem járogatsz vissza oda, ahol szerinted tartoznak neked. Nem kalkulálsz többé azzal, amit a múltban elvettek tőled. Ha jelen tudsz lenni éppen itt, éppen most, éppen, ahol vagy, minden sérelmedet elfelejted, és átlépsz az örök megbocsátás állapotába.

Astrid>!

– Mi van akkor, ha ez a bizonyos Ősanya valamit elront? – kérdezte végül.
Nana meglepődött.
– Hogy ronthatna el bármit? Az istenek nem hibáznak.
– És azok, akikkel az istenek dolgoznak?
– Azok? Azok sokszor…

sayumika>!

Látja, milyen nehezen kapcsol ki az ember?

sayumika>!

Az, ami tényleg van, nem szokott tetszeni az embereknek. Az általában kényelmetlen, sőt kínos. Ha leírom, akkor nem fognak szeretni. Azt mondják majd, hogy értéktelen, amit írok, következésképpen én is értéktelen vagyok. Én nem akarok értéktelen lenni. Azt hiszem, a világon a legszörnyűbb dolog, ha az ember értéktelen.

sayumika>!

[…] hova tűnnek a csókok, amiket egymásnak adunk. Lehetséges, hogy elpukkannak a levegőben, mint a szappanbuborék?

sayumika>!

– Nana, te nem félsz a haláltól? – csúszik ki a számon.
Nana értetlenül fordul felém.
– De hát nincs is halál.
– Tessék?
– A világon sem hal meg soha semmi. Csak átalakul.
– Jó, hívhatjuk így is. A kérdés nem az, hogy hogyan hívod, hanem, hogy félsz-e tőle.
– Miért, az oviban a kis Ricsi félt az iskolától vagy az első munkahelyétől?
– Nem, azt sem tudtam, az mit jelent.
– Hát akkor? – megrántja a vállát, és újra kibámul az ablakon.

Omyno sorozat · Összehasonlítás