Hipnózis ​itt és most! 2 csillagozás

A jelen és a jövő hipnózis technikái, avagy Mi a hipnózis és hogyan használd?
Salinger Richárd: Hipnózis itt és most!

Hogy ​ne kelljen az elfoglalt, időzavarral küzdő olvasóknak további energiát pazarolni, rendhagyó módon itt és most el is áruljuk a könyv leglényesebb üzenetét: „Akármit is gondolsz arról, hogy mi a hipnózis, biztos lehetsz benne, hogy tévedsz.” A hipnózis univerzális tudomány és művészet egyben, nem korlátozódik az orvoslásra vagy a színpadi trükkökre. Különösen nem valamiféle gonosz erőt, fekete mágiát kell a szó mögé képzelni, amivel védteleneket és ártatlanokat lehet akaratuk ellenére megbűvölni. Amikor hipnózisról beszélünk sokkal inkább egy gondolkodásmódot és egy nagyon tág technikai repertoárt érdemes elképzelni. Ez a különleges gondolkodásmód az élet minden területén hasznosítható, a sportolók vagy kollégák teljesítményfokozásától az udvarláson keresztül egészen a masszőrök, tanárok, reklámszakemberek vagy szülők hatóerejének és meggyőzőerejének növeléséig. Salinger Richárd sokadik megjelent munkájában egészen újszerűen nyúl a hipnózis hatalmas témájához. A rutinos,… (tovább)

Omyno, 2019
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150061757 · Illusztrálta: Ormay Viktória

Raizo>!
Salinger Richárd: Hipnózis itt és most!

Salinger Richárd: Hipnózis itt és most! A jelen és a jövő hipnózis technikái, avagy Mi a hipnózis és hogyan használd?

A legjobb hipnózisról szóló könyv, amit eddig olvastam. Az írója is nagyon közvetlen, és vicces. Legalábbis nekem nagyon úgy tűnik. Szóval a függelékben találunk néhány gyakorlatot is, amiket másokon, és/vagy saját magunkon is kipróbálhatunk. Ha érdekel a hipnózis, akkor ezt a könyvet muszáj elolvasnod! :)

Raizo>!

Hogy miért nem tanítják a gyorsolvasást általános iskola felső tagozatában? Nos, kislabdát dobni nyilván fontosabb.

Raizo>!

Ne akard magad eladni valakinek, aki még nem vagy, hanem gyakorolj, hogy azzá válj, aki lenni szeretnél.

Raizo>!

Így általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb változást szeretnél elérni az önhipnózissal, az valószínűleg annál kevésbé fog sikerülni. Mert arról, hogy te más vagy, mint amit te gondolsz magadról, igen nehéz meggyőzni magad.

Raizo>!

Ne akarj nagyot változni egyszerre, mert csalódni fogsz!

Raizo>!

A tanulás egyes számú ellensége a feszültség, hiszen az csökkenti a koncentrációt.

Raizo>!

Ha nagyon-nagyon hülye vagy akkor csinálhatsz hülyeséget a hipnózissal, de ha nagyon-nagyon hülye vagy, akkor bármivel csinálhatsz hülyeséget, nem kell ahhoz hipnózis kurzust elvégezni.

Raizo>!

Van életfeladat! Létezik ez a valami, és, aki megtalálja, megérti és csinálja, az harmonikusan képes élni, aki nem, az pedig nem.