Salamon Gábor (szerk.) · Zalotay Melinda (szerk.)

Mentsd ​meg a világot, ne csinálj semmit! / Save the World – Do Nothing 9 csillagozás

Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Mentsd meg a világot, ne csinálj semmit! / Save the World – Do Nothing Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Mentsd meg a világot, ne csinálj semmit! / Save the World – Do Nothing

Mit szólsz a címhez, kedves Olvasó? Nem lenne kedve megpróbálni a semmittevést?
Ezeregyszáz idézet – Jonathan Swifttől Johnny Rottenig – kedvet csinálhat hozzá!

Ebből a könyvből megtudható (a Fehér Ház telefonszámán kívül):

Hogyan készülnek a választásokra, hogyan nyerik meg és hogyan vesztik el (például ott, ahol Isten republikánus, a Mikulás meg demokrata)?
Máshol hogyan szidják egymást a politikusok, és máshol mit szólnak ehhez az emberek?
Százhat esetből hányszor fogadták el a felajánlott kenőpénzt?
Mi mindentől rettegett Alfred Hitchcock a tojáson kívül?
Mi az értelmes emberek vallása?
Melyik amerikai politikusról mondták: mocskos fecsegő, despota, hazug, tolvaj, hencegő pojáca, gaz lator, tudatlan, vén gazember, esküszegő, csaló, zsarnok, mészáros, útonálló?
És a jutalomkérdés:
Lesz-e a tyúkszarból csirkesaláta… a szent tehénből hamburger?

A tudósok szerint a világegyetem protonból, elektronból és neutronból áll… mi nem feledkezünk el a kreténről sem.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kétnyelvű humoros könyvek

Alexandra, Pécs, 2009
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633708767 · Fordította: Salamon Gábor, Zalotay Melinda
Katalizátor, Budapest, 2003
254 oldal · ISBN: 9638639636 · Fordította: Salamon Gábor, Zalotay Melinda
Cartaphilus, Budapest, 2001
254 oldal · ISBN: 9639303399 · Fordította: Salamon Gábor, Zalotay Melinda

Andrew_N_Bagman

A címe alapján érdekesnek gondoltam, aztán amikor a kezembe vettem, kiderült, hogy „1100 választási idézet” vár rám, ami kicsit lelombozott. Végül mégis megszerettem, mert rengeteg érdekes, humoros, elgondolkodtató dolgot olvashattam benne. Összességében tehát tetszett a könyv az uncsi részek ellenére is :)

Andrew_N_Bagman

Miért nem készítik az egész gépet abból, amiből a fekete dobozt csinálják?

Steven Wright amerikai humorista

Ahogy száguldottunk az űrben, egyre csak az járt a fejemben, hogy ennek a hajónak minden alkatrészét az gyártotta, aki a legolcsóbb árajánlatot tette.

John Glenn amerikai űrhajós

A feltaláló olyan mérnök, aki nem veszi túl komolyan, amit tanítottak neki.

Charles F. Kettering amerikai feltaláló

Isten teremtette az embereket. Sam Colt tette őket egyenlővé.

Vadnyugati szólás

A katonai behívó azt jelenti, hogy fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni, hiszen meg kell védeni az országot, amit a vörösbőrűtől lopott el.

Graffiti a vietnami háború idején

Elloptak tizenegy tonna hajat. A rendőrséf átfésüli a környéket.

Ismeretlen

Nem értem, miért akar bárki megölni valakit. Ha vár egy kicsit, az úgyis meghal.

Carl Sandburg amerikai költő

Andrew_N_Bagman

Ha a bennszülöttek összeállítanának egy IQ – tesztet, a nyugati civilizáció valószínűleg úgy, ahogy van, elhasalna rajta.

Stanley Garn ameriaki antropológus

A globális falu legnagyobb hibája a sok globális falu bolondja.

P. Ginsparg amerikai tudós

Olvastam egy eszkimó vadászról, aki megkérdezte a helyi misszionárius paptól:
– Ha nem tudok Istenről és a bűnről, attól még a pokolra kerülhetek?
– Nem – válaszolta a pap –, ha nem tudsz róla, akkor nem.
– Akkor meg minek kellett elmondania?

Annie Dillard amerikai írónő

Ötletnek nem rossz.

Mahatmá Gandhi indiai politikus, amikor a nyugati civilizációról kérdezték

Andrew_N_Bagman

Nem tudom, mitől vagy ennyire hülye, de működik.

Ismeretlen

Nem akármilyen ember az, akinek a tévedéseit tíz évig tart kiigazítani.

J. Robert Oppenheimer amerikai fizikus Albert Einstenről

Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Melyik a nemdohányzó mentőcsónak? – Which is the Non-smoking Lifeboat?
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Ha elhagysz, veled mehetek? – If you leave me, can I come too?
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Graffiti
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): – Hány óra van? – Úgy érted, most? – „What time is it?” "You mean now?"
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Ha volna sonkánk, csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne itthon tojás / If we had a little ham we could have some ham and eggs, if we had some eggs
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Magányos így a nyeregben, amióta meghalt a ló
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Olyan kicsi krumplik vagyunk… – What small potatoes we all are…
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Állítsátok meg a világot! Ki akarok szállni. / Stop the World! I Want to Get Off
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Csitt! Egy fehér lovat hallok közeledni / Hark! I Hear a White Horse Coming
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Szerintem ezt a bort már valaki megitta egyszer – I Think This Wine Has Been Drunk Before